Autor Wątek: Kierunkowość kolumn FR - zastosowanie na próbach  (Przeczytany 5365 razy)

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Pytanie do osób grających na sprzęcie za pierdylion dolanów czy jak staniecie twarzą do głośnika to też macie te kujące w małżowiny częstotliwości? Słyszę to bez względu na sprzęt jaki miałem.

Oczywiście, że tak! Ogólnie polecam ten film, powiedzmy, że ucho zbiera jak mikrofon, a membrana głośnika to pomieszczenie w którym jesteśmy, paka, to kopułka, mniej więcej zgadza się jak to brzmi, prawda?



Spoko zagadnienie z filmiku jest mi znane. Chodzi mi też o taką sytuację grasz próbę i np. bebniarz ma nieszczęście siedzieć na przeciwko twojej paczki powiedzmy w odległości 3m. Czy cierpi męki słuchając gitary? Nie chodzi mi o głośność tylko o górę. Jak ustawiam jakieś brzmienie jest to zawsze kompromis między tym co słysze 3m dalej na wysokości głośnika o tym co słysze jak stoje przy wzmacniaczu. Z 6505 sprawa wygląda tak że presence i treble mam na 1 lub 1,5 i podzie zapięty jeszcze EQ który ścina wszystko powyżej powiedzmy 8kHz. Wiem, że dużo tracę ścinając tak góre bo jak chce zagrac jakis motyw na rozdzielonej cewce humbacka nie usłyszę tej szklanki jaką chciałbym uzyskać. I ten kompromis mnie wkurwia o tyle że nie mogę zabrzmieć jak chce żeby nie pozabijać ludzi przede mną właśnie górą. Np właścicele marshalli to juz zupełnie nie wiem jak sobie z tym radzą, chyba że wychodzą z założenia że jak sie nie podoba to sie przesuń :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1573 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2009, 11:44:45
wysłana przez Dexterek
20 Odpowiedzi
7337 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2011, 14:20:04
wysłana przez Wyldething
4 Odpowiedzi
1759 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2012, 22:08:23
wysłana przez Vicol
9 Odpowiedzi
3668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2014, 18:33:17
wysłana przez Aerosmith
9 Odpowiedzi
20872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2018, 22:17:49
wysłana przez g-zs