Autor Wątek: Zastosowanie BBE SONIC MAXIMIZER  (Przeczytany 3604 razy)

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Zastosowanie BBE SONIC MAXIMIZER
« 16 Mar, 2014, 12:45:42 »
Witam
Korzystam z racków. Wcześniej wzmacniałem wszystko tranzystorowym power amp'em.  W skład skrzynki rack wchodziło urządzonko ze zdjęcia
Nawet spełniało swoje zadanie i "ogarniało" brzmienie tak jak chciałem.
Obecnie jestem w posiadaniu lampowej końcówki mocy i z tranzystorowej już nie korzystam. Kwestia brzmieniowa to jedna sprawa,  natomiast wg Was widzicie sens użytkowania (oczywiście nie we wszystkich presetach preampu itd) tego maximizera?
Pytam bo wiadomo jak różna jest charakterystyka końcówki lampowej a tranzystorowej

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ale, że jakiej odpowiedzi się spodziewasz? No chyba, podłącz i sprawdź czy Ci leży, nie ma innej rady. Chyba, że wyżej cenisz internetowe rady, niż własne ucho.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 114
  • A-zero
To jest wersja NR? Mógłbym odkupić, jakbyś chciał się pozbyć...

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
tak to jest wersja nr.  Zastanawiam się nad sprzedażą właśnie. Bo tak jak mówię, przy sterylnym tranzystorze bardzo dobrze wywiązywał się z zadania. Brzmienie było "ułożone".  Obecnie natomiast nie chcę nic wsadzać przed lampy

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Przed które lampy? Ja używałem zawsze BBE w pętli.
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 114
  • A-zero
tak to jest wersja nr.  Zastanawiam się nad sprzedażą właśnie. Bo tak jak mówię, przy sterylnym tranzystorze bardzo dobrze wywiązywał się z zadania. Brzmienie było "ułożone".  Obecnie natomiast nie chcę nic wsadzać przed lampy

No to zdecyduj się szybko, bo właśnie planuję zakup racka na wzmacniacz. Musiałbym uwzględnić dodatkowe 1U na tego BBE. Jak coś - wal na PW.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
tak to jest wersja nr.  Zastanawiam się nad sprzedażą właśnie. Bo tak jak mówię, przy sterylnym tranzystorze bardzo dobrze wywiązywał się z zadania. Brzmienie było "ułożone".  Obecnie natomiast nie chcę nic wsadzać przed lampy
Nie chcesz bo Ci sound chrzani z lampą ten BBE czy nie chcesz bo Ci się ubzdurało, że tylko nie zachwiany niczym tor lampowy da Ci pełnie zajebistego brzmienia nawet jeżeli ucho podpowiada inaczej?

Offline annih1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Mam  i uzywam z lampowymi wzmakami. Bez tej zabawki juz nje odpalam wzmaka. Duzo dobrego potrafi zrobic dla brzmienia.

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 4


Orange

  • Gość
Bawiłem się kopią co prawda, w dodatku kostkową, ale nie powiedziałbym, żeby psuło coś w brzmieniu lampy. Wręcz przeciwnie nawet.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Nienawidzę tego urządzenia, lampę zamienia w coś sztucznie brzmiącego. Tutaj dużo ludzi spuszcza się nad cyfrowymi symulatorami więc tym bardziej nie dziwi mnie fascynacja BBE, jednak to nie dla mnie.  :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
5210 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2015, 10:56:40
wysłana przez Orange