Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 612909 razy)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
Rytm/cleany - do 0 db (który notabene w rzeczywistości daje -20dB)

Spoiler

Solo/lead- wg uznania kilka dB powyżej "0" VU meters (tak aby przebijało się w kapeli/FOH/NFM)


.... zauważyłem, że pomimo przekraczania 0 db przez sygnał nie występuje cliping sygnalizowany diodą na przednim panelu ) . Napisz proszę jak to ustawiasz.

z Wiki o levelu :

-- Be aware that the meter is offset by 20 dB, so when the meter reads 0 it’s actually -20 dB. This means that the "0" mark does not indicate clipping. This allows for sufficient headroom.

Mamy po prostu zapas aby spokojnie ustawiać inne potrzebne głośniejsze presety.


Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
319267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
167747 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
307 Odpowiedzi
393183 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
752 Odpowiedzi
560726 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2026, 11:35:29
wysłana przez Myxu
301 Odpowiedzi
394599 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2025, 10:19:42
wysłana przez Majk