Autor Wątek: Engl Powerbal I vs Engl Powerball II  (Przeczytany 2767 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Engl Powerbal I vs Engl Powerball II
« 01 Lip, 2014, 16:38:34 »
Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem (jak jeszcze miałem Powerballa I) i w finale uznałem, że nie warto, m. in. z tego powodu, że nie ma używek, a nówki się nie opłaca. Czy warto? Istotną zmianą w tym wzmaku jest to, że II dostała w końcu "męskie"/lepsze trafa co w wypadku tego modelu jest dużym plusem. Większość ludzi nie bierze pod uwagę jaki wpływ mają trafa na ogólny sound, pałują się lampami preampu za 100zł sztuka mając gówniane trafa we wzmaku, a nie oszukujmy się, Powerball I na tym polu ma niewiele do zaoferowania.

Troszkę parafrazując to co wrzucę niżej:
Cytuj
The transformers are the heart and soul of an amp. They are also the most expensive component in any amp and also the easiest part to cut quality and price when you want to make an amp less expensive. Unfortunately the cut in price produces a huge cut in articulation, definition, tone, clarity and reliability.

Here is a bit of music trivia. What is the amp produced in the highest numbers of any amp in the history of guitar amps? Many think Fender Champ as many learned on these in the 50s and 60s. Nope. It is the Fender Hot Rod Deluxe. Over 600 of these are made every day in the Fender Mexico plant.

Trivia point two. A Mercury Magnetics transformer set is more expensive than the entire build cost of a Fender HRD. Hopefully that tells some folks something.
Cały wywiad do poczytania.

Sound diametralnie pewnie nie będzie się różnił, w końcu w założeniu to miał być ten sam wzmak. Poprawią się na pewno inne rzeczy, może punch albo ta upragniona przebijalność w kapeli.

Jak liczyłem to używka z ebay.uk wyniosła by mnie wtedy ok 5k pln. Jeżeli już bardzo byś chciał to myślę, że więcej nie warto. Za 6.5 klocka można mieć Bognera Uberschalla, który to rozpierdala ten wzmak na kawałki. Jak robiłem kiedyś testy to Powerball przy Uberschallu brzmiał jak jakiś bzyczek, ale to tylko moje zdanie :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
16889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2010, 11:54:15
wysłana przez immortal-king
3 Odpowiedzi
3692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2010, 15:11:14
wysłana przez Bjørn
8 Odpowiedzi
9867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2010, 22:47:35
wysłana przez youshy
30 Odpowiedzi
8257 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2013, 08:37:33
wysłana przez vysnafca75
0 Odpowiedzi
1347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2019, 20:45:46
wysłana przez koperkovsky