Autor Wątek: (NED) Zoom G3  (Przeczytany 8121 razy)

Offline godo

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: (NED) Zoom G3
« 31 Gru, 2013, 13:06:41 »
    Witam! Ostatnio w ramach gwiazdki także sobie sprawiłem tego Zooma i mam takie proste pytanie. Jak z szumem? Chodzi mi o to, że mam dziwne wrażenie, że urządzenie znacząco samo z siebie szumi. Zrobiłem kilka podejść BEZ podłączonej gitary, porównałem do starego SB Live siedzącego u mnie w kompie i wyszło dość zastanawiająco. W słuchawkach wyraźnie słychać lekki szum na Zoomie. Na wzmacniaczu też - z gitarą podpiętą bezpośrednio w combo szum jest mniejszy niż gitara wpięta w Zooma z "cleanem". Nie jest to może cos strasznego, bo jest on jednostajny, bez pików, ale szumi. Mam wrażenie, że szum ten przechodzi w nagranie, więc składając np dwie ścieżki już mamy dwa razy mocniejszy szum. Oczywiście można dać bramkę, co nie zmienia faktu, że ten szum sie pojawi przy nagrywaniu dzwięków gitary i tak. Do tego podkręcając lekko gain czy używając kompresora, który wzmocni sygnał, znów ten szum urządzenia się wzmacnia. Czy ktoś z Was zauważył podobny problem z szumem (bez podłączonej gitary).
    Dodatkowe pytanie - nagrywanie przez USB. Jakie ustawienia Zooma jeżeli chodzi o konfigurację globalną używacie. Mając ustawionego Zooma do gry na słuchawkach (level zjechany dość nisko), dzwięk nagrywany był dość cichy, więc musiałem pokręcić levelami a także niestety dać gain dla usb recording, co wzmocniło znów ten szum. Jakieś dobre rady?

Dzięki wielkie! I wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2013, 13:35:47 wysłana przez godo »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2009, 01:06:39
wysłana przez Drevniak
5 Odpowiedzi
3260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 16:19:05
wysłana przez sify11
6 Odpowiedzi
2474 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2013, 14:32:23
wysłana przez Matzer
0 Odpowiedzi
1372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2018, 22:29:54
wysłana przez Szorstki_EVL
0 Odpowiedzi
1239 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2018, 11:26:45
wysłana przez Orange