Autor Wątek: (NED) Zoom G3  (Przeczytany 8119 razy)

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Odp: (NED) Zoom G3
« 12 Lis, 2013, 21:06:25 »
Mam 3 pytania:
1. powiedzmy że do jednego utworu używam 3 efektów (załóżmy dealey, reverb i chorus). a do drugiego np tremolo, octaver i slow attac.
Czy da się zrobić tak żeby przyporządkować dane efekty do jednego utworu? chodzi mi o to że gram jeden wałek i gdy mam zacząć grać drugi to nie chce się bawić w skakanie po efekcie żeby nagle znaleźć kolejne 3 efekty potrzebne mi do gry.

Ja sobie ustawiam po prostu 3 -4 presety i w 2 kliknięcia zmieniam je między wałkami

2. rozumiem że jak mam 3 efekty (nadal dealey, reverb, chorus) to już nie mam możliwości załączania i wyłączania przesteru na tym efekcie ?

Jak ustawisz sobie reverb poza ekranem, np. na 4 miejscu, to wtedy  na 1 możesz mieć przester. Jeżeli w trakcie utworu włączasz/wyłączasz więcej niż 3 efekty, to niezły z Ciebie zawodnik :D

3. czy da sięzrobić że na jednym przycisku będę miał połączony np dealey z rotary??

Jest możliwe łączenie efektów, ale tylko tak jak chce efekt. Zoom udostępnia część efektów łączonych. Masz np. Delay/reverb , reverb/compressor więc ewentualnie popatrz czy jest to co Cię interesuje.

Pozdrawiam

Odpowiedzi w cytowanym tekście. ;)
Od siebie dodam, że mam ten efekcik już ... 5 miesięcy i nie wyobrażam sobie gry bez niego. Jest to najtańsza możliwość na uzyskanie niezłego brzmienia i łatwego przerzucania pełnych presetów efektów.
Bardzo często w grze live używam go tak, że mam go ustawionego tak:
J8- main clean (głęboki reverb z ultralekkim chorusem)
J9 - main solo (boost głośności, lekki delay, reverb)
A0 - main  dist (megalekki reverb i kompresor)
A1 - main clean(głęboki reverb z ultralekkim chorusem)
A2 - main solo(boost głośności, lekki delay, reverb)
A3- main dist(megalekki reverb i kompresor)
i dalej sobie lecę z różnymi utworami. łatwo to zapamiętać, można sobie ewentuele zapisać i wystarcza do wszystkiego. :)
Jeszcze się nie spotkałem z czymś czego nie da się jakoś ustawić. No i na próbę na obczyźnie biorę wiosło i Zooma i mogę grać co chce, nawet jak piec chujowy, to zawsze coś się z multi (Z-dream w kwestii przesteru mistrzem) wycisnąć.
Pozdro :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2009, 01:06:39
wysłana przez Drevniak
5 Odpowiedzi
3260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 16:19:05
wysłana przez sify11
6 Odpowiedzi
2474 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2013, 14:32:23
wysłana przez Matzer
0 Odpowiedzi
1372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2018, 22:29:54
wysłana przez Szorstki_EVL
0 Odpowiedzi
1239 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2018, 11:26:45
wysłana przez Orange