Autor Wątek: "Coś" do grania na słuchawkach  (Przeczytany 14608 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Drugi kanał mi nie jest potrzebny, gram głównie na przesterze, a jak coś to wyłączam dopałkę i ściszam gitarę i mam clean tak jak to się robiło za starych dobrych czasów jednokanałowych JCM800 (wiele osób tak robi, m.in. Zakk Wylde, Bill Kelliher z Mastodona itd.). Co do tego, czy będzie to brzmiało dobrze cicho to tej pewności nie mam - z jakiś powodów przecież powstał HT-1 z 1 W oraz, co ważniejsze, większość nowych małowatowych głów (15 W, 20 W) jest teraz produkowanych z redukcją właśnie na 1 W, a nie żadne 5 czy 7, tak jakby zrozumiano, iż taka redukcja gówno daje.

W ogóle to trzeba rozgraniczyć dwa pojęcia - ćwiczenie w domu, a granie w domu to nie to samo. Ja nie potrzebuję sprzętu do ćwiczenia w domu, tylko do grania w domu - ja gram w domu. O ćwiczeniu można mówić w tedy, kiedy ktoś ma normalnego lampowego wzmaka na sali prób gdzie sobie regularnie łupie + gra koncerty, a domu jedynie ćwiczy między próbami i koncertami, więc nie potrzebuje jakiegoś mega zajebistego brzmienia, bo się nim może "nacieszyć" na próbach i koncertach.

Ja zaś na chwilę obecną nie gram w żadnym zespole na gitarze, jedynie na basie i ten właśnie zespół absorbuje mnie tak mocno, że nie zapowiada się na to, abym miał gdzieś indziej (lub zamiast) grać na elektryku. W związku z czym potrzebuje czegoś, co będzie mnie cieszyło w domu dobrym brzmieniem. W mojej sytuacji mógłby mi nawet teraz z nieba spaść Orange Rockerverb i co tego skoro nie miał bym na nim gdzie grać, bo na pewno nie w domu ;-).

Chce po prostu być maksymalnie usatysfakcjonowany z brzmienia, z drugiej strony rozwiązania typu fractal nie interesują mnie, gdyż chcę czegoś prostego i intuicyjnego w obsłudze, a nie pół roku się grzebać we wszystkich parametrach, aby mieć konkretne, realistyczne brzmienie. Dla mnie jedynie parametry jakimi chce się bawić to te na przednim panelu wzmaka ;-)
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2013, 14:14:36 wysłana przez Chomick »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
25547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
7 Odpowiedzi
4448 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2009, 14:26:19
wysłana przez ukasheq
14 Odpowiedzi
1900 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2012, 20:47:06
wysłana przez benkai
3 Odpowiedzi
852 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 16:54:18
wysłana przez OfensywnyRondel