Autor Wątek: Kevin Czaski - New song, guitar playtrough "Dead Wolf"  (Przeczytany 3780 razy)

Offline czaski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Dziękuje wszystkim za miłę słowa!  :devil:

Cytuj
Jedyne, co mnie się nie podoba, to zbytnie skupienie się na riffach (też nie zawsze równych)
W których miejscach gram nierówno?  :angel:
Cytuj
Razi mnie jedna rzecz: coś tutaj mocno nie stroi - albo gitara vs. elektronika, albo puste struny na gitarze vs. wysokie pozycje.
Zaskoczyło mnie to co napisales :o Niestety nic nie dam rady z tym zrobic bo tego nie czuje :'(

Troszke o realizacji :)

Cytuj
Rejestracja.

 Gitara to Cort KX5 z przystawkami Merlina (pasywne).

 Gitary nagrywane na Peavey Triple X + paka Marshalla JCM 900, obie gitary przez line-in. Użyłem bardzo mało gainu 2,5/10.

 Gitary basowej praktycznie nie ma, ale jej partie zastąpilem gitarą elektryczną bez przesteru na tym samym wzmacniaczu i kolumnie co rytmiczne.

Wszystkie sygnały bezposrednio do karty dźwiękowej zintegrowanej. Posiadam interface M-audio 410, ale niestety po wymianie komputera musze zaopatrzyc sie w wejscie fire-wire (jezeli ktos ma sugestie do zakupu karty pci z tym wejsciem to bardzo chętnie sie z nimi zapoznam).

Miks.

 Program do projektu to Reaper.

 Gitary po nagraniu zostały zaopatrzone w odpowiedź impulsową  "edge sneap", poźniej kolejne wtyczki to same equalizery rożnego typu od mniej szczególowych z programu po zewnętrzne liniowe. Zadnych kompresorów, limiterów, czy wtyczek zwiększających wygar brzmienia.

 Bas, ktory jest tak naprawde zwykłą gitarą został zestrojony cyfrowo o oktawe nizej, a poźniej nadalem mu częstotliwosci charakterystyczne dla tego instrumenu, tak aby tylko wypełnił brakujące niskie częstotliwosci, bez "grania kolejnych skrzypiec" z gitarami. Choć bardzo bym chcial aby ten instrument miał większą role w moich utworach to dopóki nie zakupię gitary basowej to nie bedę jej wykorzystywal jak należy w miksie i w kompozycji :P

 Perkusja to podstawowy Addictive Drums 1.0. Nie rozczepialem jej elementów na poszczegolne scieżki w Reaper, tylko potraktowalem jako jedną wtyczke na jednej scieżce wykożystując tylko mozliwosci samego programu + nakładanie kolejnych wtyczek z equalizacją - podobnie jak z gitarami.

Mastering

 Po prostu, delikatny kompresor, equalizacja i Clipper`y.

Pzdr!  :headbang:
]https://www.youtube.com/watch?v=jrK00E900gk[

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
4381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2013, 20:14:00
wysłana przez Musza
9 Odpowiedzi
2146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2015, 01:17:26
wysłana przez pukas
2 Odpowiedzi
7990 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2015, 23:05:47
wysłana przez bandit112
22 Odpowiedzi
8919 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2019, 21:46:36
wysłana przez spacelord7