Autor Wątek: Skervesen 4AP  (Przeczytany 76399 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Skervesen 4AP
« Odpowiedź #125 10 Mar, 2013, 16:57:31 »
Faktycznie teraz patrzę i to wszystko mega żółte wyszło. Następnym razem, kiedy to już dorobimy klapeczki, wezmę ją na dwór albo ustawię przy innych lampach, także powstrzymajcie konie.

Koniecznie na dwor ja bierz! Nic nie zastapi sloneczka :)

Wtedy akurat było już późno, a Jarek koniecznie chciał mieć jakiekolwiek fotki na szybko, żeby się pochwalić Wam, że gitara już jest i gra. Prawdziwą dokumentację z uber pro fotami (w miarę moich możliwości) zrobię, jak już dostaną się jej wszystkie klapeczki i futerka.

Faktycznie teraz patrzę i to wszystko mega żółte wyszło. Następnym razem, kiedy to już dorobimy klapeczki, wezmę ją na dwór albo ustawię przy innych lampach, także powstrzymajcie konie.

Widzę, że to d80-tką było robione - masz tam możliwość ustawienia balansu bieli. Po poprawnym ustawieniu kolory wyjdą naturalne niezależnie od użytego oświetlenia. Ewentualnie zdjęcie w RAW (NEF) i późniejsza zmiana temperatury światła w siakimś programie typu photoshopowy camera raw, czy lightroom. 

J/W. Tu robiłem w jakości JPG FINE, nie było potrzeby spinania się na takie o pokazowe zdjątka. Normalnie robię w RAWie, ewentualnie też w FINE, ale dużo lepiej dobieram ustawienia, jakoś nie lubię tego robić na komputerze. Ostatnio też walczę z HDR i tej gitarze na pewno RAWy w tym celu zrobię.

Na ostatnim zdjęciu jakiś zielony proszek się wysypał na stojak ;)

Przyznam, że nie wiem, o co może chodzić z tymi zielonymi pikselami. Te zdjęcia które tu widzicie przerobiłem na szybko Jarkowi jakimś jego prymitywnym programikiem i nie przypominam sobie, żeby coś takiego tam było, czyżby przy uploadzie jakaś konwersja zepsuła?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
42551 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
45 Odpowiedzi
19254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2012, 13:59:47
wysłana przez Vicol
19 Odpowiedzi
13015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2012, 17:46:52
wysłana przez niedziak
24 Odpowiedzi
10448 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2012, 23:22:06
wysłana przez Jakub_Z.
46 Odpowiedzi
42911 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 12:06:44
wysłana przez mondomg