Autor Wątek: Lootnick Clockwork [Work in progress...]  (Przeczytany 55758 razy)

Offline arvent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Niech będzie ..przedstawiłem się ;P Na tym forum jestem tylko gościem, kocham bas. U Lootnicka tuninguje się mój Cort A5.
Używając słowa "koncepcja" trochę mnie fantazja poniosła xD Po prostu w trakcie procesu przerabiania wychodziły różne problemy i omijając je trochę zmieniło się pierwotnie zakładane rozwiązanie ...gitara wychodzi podobnie jak w projekcie, ale gdy porówna się bliżej, to widać zmiany. Zleciłem Mirkowi tuning, bardzo cenię sobie jego doświadczenie, ale że mam swój gust i wizję twórczą, to chciałem mieć swój wkład ...moim zadaniem było pomalowanie korpusu na wzór podobny do urban camo przy użyciu bejcy, aby zachować słoje klonu ...w dodatku wyrzeźbię logo Lootnicka na zaślepce w główce. Wczoraj czuwałem nad procesem szlifowania krawędzi główki, z zrobieniem Cort-owego wcięcia na mój wzór, wizualnie postarzyliśmy gryf w części korpusu, dobraliśmy odpowiedni kolor lakieru transparentnego na rewers korpusu, dopilnowałem aby w odpowiednie miejsca przyciemnić ..wyszło wyśmienicie ;D Najwięcej czasu zeszło nam na przygotowanie korpusu do malowania camo, bo wpierw poszła warstwa na wpicie się w słoje, suszenie, szlif, następna warstwa, delikatny szlif nadający przejaśnienia w odpowiednich miejscach i dopiero potem ja usiadłem na kilka godzin, żeby zrobić camo bejcą ...a to nie jest proste, bo bejca cholernie wchłania się, co utrudnia tworzenie krawędzi ...malowałem pędzelkiem modelarskim z włosiem 000, delikatnie nakładając kilka warstw i korygując, żeby wszędzie był jednakowy odcień. Wystarczy? ;D
No i podziwiałem wiosło Jimmiego, Mirek odwalił kawał dobrej roboty.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
82 Odpowiedzi
59751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2009, 23:10:44
wysłana przez Vin$
156 Odpowiedzi
78352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2011, 10:03:27
wysłana przez Lothar
NGD Lootnick Clockwork

Zaczęty przez Jimmie « 1 2 3 » Custom shop

64 Odpowiedzi
39909 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2013, 18:19:49
wysłana przez wiaderny
74 Odpowiedzi
44588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2014, 15:36:11
wysłana przez Eisteufel
9 Odpowiedzi
4741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2014, 15:38:47
wysłana przez Mat