Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1765386 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4950 09 Lis, 2012, 23:57:12 »
Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, to piszę tutaj.

Testując nowo zakupione Behringery 2031A z ciekawości odpaliłem sobie program diagnostyczny, którym można sprawdzać na słuch co jest w stanie wygenerować twój sprzęt w kwestii zakresu częstotliwości - nie wiem w sumie co to jest, mam to na dysku od wielu lat i plik się nazywa fg_lite.exe i ma 136KB.

Nie wiem, czy jest wiarygodny, ani tym bardziej czy mój słuch jest wiarygodny ;) ale mam wrażenie, że przynajmniej na ustawieniu "sine" (które wydaje mi się jedynym nieoszukanym, gdzie na innych nawet przy 1Hz słyszę po prostu regularne pyknięcia) jestem w miarę wyraźnie usłyszeć coś już w okolicach 25Hz (a sama membrana zaczyna wyczuwalnie drgać w okolicach 15Hz), w okolicach 50Hz wpisanych w speckę było już bardzo głośno i wyraźnie aż do okolic 1KHz przy którym bardzo powoli zaczęło cichnąć aż do okolic ~1,7KHz, po których cichnięcie przyspiesza i powyżej okolic 1,85KHz nie słyszę nic, o ile nie ruszam suwakiem.

Wiem, że w grę wchodzi tutaj wiele innych czynników poza samymi monitorami, jak chociażby moja dźwiękówka i mój słuch :) no ale jako ciekawostka w sumie fajnie wiedzieć. W sumie też sprawdzałem to w nocy (a więc na niskich głośnościach)... ale już chuj.


ED: Na mocno odkręconych głośnościach drgania membrany zaczynam WIDZEĆ już w okolicach ~7Hz, w okolicach 15Hz już słyszeć, a na przeciwnym końcu piski przestaję słyszeć gdzieś w okolicach 1,92 KHz :D

Faza.
« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2012, 12:17:22 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo: