Autor Wątek: Kontrola prędkości na drogach - bramki (?)  (Przeczytany 5794 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Mandaty i zaostrzenia prawa nie są rozwiązaniem. Problemu trzeba szukać u podstaw, czyli na kursach, bo tam się nie uczy człowiek jak jeździć tylko jak zdać egzamin.

Dziwisz się? Skoro same egzaminy sa popierdolone. Pierwszy raz zostałem oblany, bo jechałem jedną z większych ulic wrocławia i z drogi wewnętrznej wyskoczył mi typ, który liczył że zdąży, kiedy ja jechałem 50km/h a on był z 10 metrów przede mną. Skończyło sie tym że musiałem odbić na sąsiedni pas (jadacy w te sama stronę, który był pusty i miałem tego swiadomość). Efekt - oblałem, bo stworzyłem zagrożenie. Zdaniem egzaminatora porzadanym zachowaniem było by wypierdolenie w tego typa który mi wymusił.

Drugi raz oblałem, bo podjeżdżałem do skrzyzowania równorzednego i koleś, którego miałem po prawej się zatrzymał (ja oczywiscie też, żeby go puścić). Oblałem, bo wg egzaminatora stworzyłem zagrożenie, bo kierowca najwyraźniej poczuł się niepewnie i dlatego wolał się zatrzymać. Oczywiście egzaminator nie zmienił swojej decyzji nawet po odwołaniu i wyjaśneiniach tamtego kierowcy że zatrzymał się, bo zauważył "egzamin" i chciał mi go "ułatwić".

Tak więc nie ma sie co dziwić że na kursie ucza jak zdać egzamin, bo to co jest na egzaminie ma się kompletnie nijak do tego co jest na drodze. Żeby nauka jazdy uczyła jeździc na drogach to albo wszyscy uzytkownicy drogi powinni nagle jeździc przepisowo do bólu, albo na lekcjach powinni uczyc jak łamac prawo. Jeżdżę całkiem sporo, bo ok 2000km na miesiąc i szczerze mówiąc nie widziałem na ulicach zeby ktos poza "eLką" jeździł 50 po mieście czy 90 w terenie niezabudowanym (w którym ja swoim uno wyciagam około 120 a jestem wyprzedzany przez większość samochodów). Nawet policja jeździ 70 w miescie.

Nie pirace zbytnio, ale kurwica mnie strzela jak jest teren niezabudowany, droga 4-pasmowa z pasem zieleni i słupkami na środku i ograniczenie do 60km/h. Dlatego jeżdżę zgodnie z przepisami, oprócz predkosci, która dostosowuję do panujacych warunków
« Ostatnia zmiana: 07 Wrz, 2012, 12:23:02 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S