Autor Wątek: Line 6 pod HD PRO - Opinie  (Przeczytany 17289 razy)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« 28 Sie, 2012, 07:38:25 »
Elevena pomińmy w zestawieniu. Co do nieintuicyjności się nie zgodzę wprawdzie, bo Fractal o wiele bardziej pokurwiony jest od niego wg mnie ale lacha z tym. Było, minęło.
Co do funkcjonalności Fractal vs HD Pro ten pierwszy ma zdecydowanie większe, się zgodzę; choćby możliwość ustawiania "równoległych szeregów efektów" - nie wiem jak to nazwać inaczej - czy możliwość wypuszczenia jednocześnie torów bez symulacji kolumn na końcówkę mocy i z symulacjami na XLR'y. To są w urządzeniu profesjonalnym rzeczy nie do przecenienia. Czy jednak koszt zakupu AXE rekompensuje te braki w HD? Wg mnie nie, bo brzmieniowo wcale tak od siebie nie odstają. Także używany AXE FX Ultra jest pozycją wartą rozpatrzenia, nowy AXE FX II kosztuje tak chore pieniądze, że musiałbym naprawdę mieć wolne te 11 tys zł żeby go sobie kupić. Ale mając wolne 11 tys zł na bank znalazł bym kilka powodów więcej do ich wydania :)
Co do HD Pro vs HD Bean - ja ciągle twierdzę, że wersje PRO grają lepiej choć przyznam szczerze z serią HD mam najmniejsze doświadczenie. Ale wszystkie dotychczasowe wersje które miałem i mam zdecydowanie kasowały wersje Bean i Live po wgraniu dokładnie tych samych ustawień i to w zadziwiającym mnie miejscu - pogłosy. Reverby i delaye w rackowych są o wiele głębsze, bardziej przestrzenne, jak zwał tak zwał, po prostu fajniej brzmią i tyle. I nie tylko ja tak twierdzę ale znam jeszcze conajmniej dwóch użytkowników tych urządzeń, którzy mają podobne spostrzeżenia.

Ale przy pierwszej okazji aż se testa HD-ków zrobię i jakby co odszczekam :)
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2012, 07:41:42 wysłana przez Yony »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
12641 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2012, 15:08:14
wysłana przez Zomballo
7 Odpowiedzi
6212 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2011, 01:48:09
wysłana przez Andy
0 Odpowiedzi
1425 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2016, 19:10:34
wysłana przez Skibodeptak
58 Odpowiedzi
28326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2023, 08:39:46
wysłana przez maciek1b
5 Odpowiedzi
2906 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2018, 21:10:55
wysłana przez majkeln