Autor Wątek: Gojira - L'Enfant Sauvage (do odsłuchania)  (Przeczytany 8673 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Dobra, na wieść o 320kbps nie wytrzymałem. Po pierwszym odsłuchaniu napiszę tak:

Na płycie jest dużo prostych motywów, które kojarzę z różnych radiowych hitów (i jeden riff Loomisa). Wkradło się też sporo płaczliwych, pompatycznych melodii, a mixy są przesycone odwróconymi pogłosami. Kilka riffów mnie męczyło i miałem wrażenie że są wciśnięte na siłę (szczególnie pierwsza połowa pierwszego utworu). Całość jednak ma klimat i niesamowitą przestrzeń. Zamykając oczy dzięki pogłosom i kompozycjom jesteśmy w stanie przenieść się od wielkiej, zadymionej fabryki wielorybów po dziki zachód. Czuć, że zamiast kombinowanych riffów postawili nacisk na emocje i patetyczny klimat, nie odrzucając przy tych charakterystycznego powolnego vibe'u... i dobrze, niech eksperymentują. Ogólnie jestem zadowolony, że zakupiłem sobie płytkę. Nadal pozostają w ścisłej czołówce moich ulubionych zespołów i brzmień referencyjnych. Nie chciałbym jednak, aby dalej podążali drogą którą obrali na tej płycie. Starczy tego ;D

Jak wszedł The Wild Healer popatrzyliśmy na siebie z Moją i po chwili parsknęliśmy śmiechem. Dla mnie świetny przerywnik i odpoczynek od reszty utworów.
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2012, 13:09:47 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1715 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2015, 22:15:12
wysłana przez g-zs
62 Odpowiedzi
19958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2016, 09:13:19
wysłana przez wuj Bat
2 Odpowiedzi
2834 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2018, 18:19:01
wysłana przez Rot
3 Odpowiedzi
2307 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2018, 22:21:03
wysłana przez Aremenius
1 Odpowiedzi
1071 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2022, 20:44:00
wysłana przez spacelord7