Autor Wątek: Bogner alchemist  (Przeczytany 17921 razy)

Offline lampart

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #25 28 Mar, 2012, 12:12:38 »
Dzisiaj przyszedł do mnie z tumana zakupiony Alchemist. Pierwsze co zrobiłem to zajrzałem do środka czyli jak to jest zrobione. Panowie nie ma lipy. Wszystko polutowane i  połączone na osobnych PCB(zasilacz, przedwzmacniacz, końcówka), estetycznie pospinane, żadnych plątanin kabli. Porządne kondensatory (orange drop), blok efektów (reverb delay) na osobnej płytce tak więc nawet jak by były z tym problemy to można odłączyć. Obudowa wykonana na wysokim poziomie, wewnątrz pomalowana na czarno jak w Mesie nic nie odstaje żadnych bubli. Zamontowane fabrycznie lampy Ruby Tubes, jedynie na inwerterze jakaś china, ale to zmienię bo mam zapasowe. (niespodzianka lampowa pętla) Musiałem jedynie podokręcać transformatory do obudowy. A teraz meritum - brzmienie. Na szybko ogrywając kanał czysty to fender tylko z moim gibsonem i paką 4x12 jest więcej środka. Kanał przesterowany przynosi skojarzenie bognera shivy, gdyby tylko lampki zmienić na el34 co pewnie kiedyś zrobię. Efekty brzmią jak w m13 które kiedyś miałem dla mnie super, ale traktuję je jedynie jako dodatek. Dzisiaj mam próbę więc będę miał okazję ograć go z bandem, wtedy zobaczę jak się przebija i wpasowuje w miks zespołu. Gdyby nie napis z tyłu made in china, nigdy nie powiedział bym że to dalekowschodnia produkcja. Naprawdę warto za małe pieniądze nowy head z naprawdę zawodowym wykonaniem i brzmieniem. Polecam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6732 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2011, 22:37:47
wysłana przez theremin
8 Odpowiedzi
5127 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2012, 11:51:48
wysłana przez Olcha
3 Odpowiedzi
2308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2014, 10:46:39
wysłana przez Bjørn
12 Odpowiedzi
3677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2016, 13:53:16
wysłana przez sinquestsound
4 Odpowiedzi
2422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2017, 22:17:27
wysłana przez Ghost_of_Cain