Autor Wątek: Harvester 7  (Przeczytany 16263 razy)

Offline Merlin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
    • http://www.merlinpickups.com
Harvester 7
« Odpowiedź #25 19 Kwi, 2007, 21:19:01 »
"natomiast takie rzeczy jak output i charakterystyka przetwornika to przecież powinny być kwestie ogólnodostępne"

No właśnie. Tu pojawia się pewien problem. Takie dane nie są tajemnicą ale... Czy znasz jakiś standard dotyczący pomiarów poziomu sygnału wyjściowego? Ułatwię Ci odpowiedź - nie znasz ponieważ takiego standardu nie ma. DiMarzio melduje na swojej stronie, że ich dane służą jedynie do porównywań między modelami ich produkcji. W związku z tym sens porównywania takich danych kilku róznych producentów gdzie każdy mierzy po swojemu nie ma żadnego sensu. Przeprowadzałem różne pomiary i bez żadnego problemu mogę wykonać pomiar który wykaże, że PAF ma poziom sygnału 250mV i tak samo łatwo mogę dokonać pomiaru, który wykaże 550mV. Ma to jakiś sesn? Duncan za to podaje swoje dane w postaci zrozumiałej raczej dla inżynierów a nie dla gitarzystów. Poruszałem ten temat w wielu miejscach w sieci i mówiąc prawdę nie chce mi się już tego rozwijać. Reasumując moim zdaniem podawanie poziomu sygnału wyjściowego bez określenia (ścisłego) warunków pomiaru to ściemia.

Sprawa z charakterystyką wyglą podobnie. Co oznaczają słupki Duncana? Charakterystykę samego przetwornika zdjętą poza gitarą? Jesli tak to nie ma to żadnej wartości bo przetwornik nigdy nie pracuje poza gitarą. Nałożenie tak zdjętej charakterystyki przetwornika na charakterystykę gitary i na charakterystykę wzmacniacza i na charakterystykę głośnika da przecież zupełnie inny wynik A może te słupki to charakterystyka przetwornika w gitarze? Jeśli tak to w jakiej? Z jakimi strunami? Jaką rezystancją obciążono przetwornik? Z układem barwy czy bez? I tak dalej i tak dalej. Pominę już to, że trzy słupki to boleśnie mało. Dodatkowo wypadałoby jeszcze zdefiniować dół, środek i górę w rozumieniu gitarowym (i basowym) ponieważ to pojęcia różne od tych stosowanych w rozumieniu pełnego pasma audio.

Można jeszcze zapytać czy gitarzysta może zweryfikować te dane?

I to są powody dla których nie publikuję takich danych jak poziom sygnału wyjściowego. I wcale nie jestem w takim podejściu osamotniony. A wręcz przeciwnie. Wygląda na to, że większośc producentów nie publikuje takich danych.
Pozdrawiam