Autor Wątek: Podłączenie kolumny pod wzmacniacz  (Przeczytany 15994 razy)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Podłączenie kolumny pod wzmacniacz
« 23 Lut, 2011, 09:52:51 »
Jakby to powiedział decard cain z diablo : "Zostań na chwilę i posłuchaj" ...

Rozbicie stereło ma konkretny cel swojego istnienia oprócz połechtania ego, że się go ma - może wtedy koncertowo zażyczyć sobie podstawienia 2 mikrofonów pod paczkę dla prawej i lewej strony, szczególnie jeżeli jesteś jedyny gitarzystą w składzie (tak jak np. ja) - ale dźwięk z tych głośników też powinien lecieć różny a nie taki sam. Więc potrzebujesz czegoś co ten dźwięk 'zmieni' - może to być np. multiefekt - np. gmajor - który przy delayach będzie odbijał z jednej kolumny na drugą, phaser czy flanger dzięki któremu dzwięk będzie 'gonił' pomiędzy prawą a lewą stroną paczki (a więc także na przodach na koncercie). Ale puszczanie TEGO SAMEGO dzwięku w stereo jest imo bezsensowne bo NIC nie wnosi do twojego brzmienia - i NIE - i będziesz brzmiał potężniej, po prostu wyjdziesz na idiotę. Podłącz więc wać pan ten wzmach normalnie - czyli 8Ohm z tyłu głowy i do 8Ohm do wejścia input (mono) w paczce. Dwa głośniki przecież i tak będą Ci grać bo one są połączone ze sobą :P

W ogóle, żeby uzyskać dźwięk stereo to musisz mieć wzmacniacz (lub końcówkę mocy) która pracuje w stereo, musisz mieć tym samym pętle efektów która chodzi w STEREO. Czyli np. mesę 50/50, 2:50, 20/20, Engle840/50 lub /100 lub no. jak ja e930/60 - mają one 2 (DWA) kanały - prawy i lewy i KAŻDY z nich ma wyjście na kolumnę / kolumny i są niezależne. U mnie wygląda to tak (a jest to najprostsze stereo które można uzyskać i działa) :

Preamp FX Send (mono)-> TC GMajor (In Mono) -> TC FX Output L/R (Stereo!) -> Preamp FX Return L/R (Stereo) -> Preamp LineOut L/R (Stereo) -> Poweramp L/R (Stereo - 2 strony) -> Power Amp Out L/R (S) -> Kolumna podzielona Stereo (u mnie 2x8Ohm chyba).

Więc żeby to zrobić muszę mieć bagatela 7 kabli ;) Mogę rozrysować XD Powodzenia :)

p.s. a przy niedomaganiu wzmacha i tak masz przesrane ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2011, 09:55:13 wysłana przez Vertigo »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
14840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2010, 09:39:40
wysłana przez Gohes
11 Odpowiedzi
5482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2012, 22:29:20
wysłana przez Sulphur
4 Odpowiedzi
3170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2012, 19:30:22
wysłana przez glowa-glowa
0 Odpowiedzi
1121 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2014, 12:15:16
wysłana przez lukasb
3 Odpowiedzi
1839 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2020, 19:43:42
wysłana przez Majk