Autor Wątek: Wpływ konstrukcji na sposób strojenia  (Przeczytany 23472 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Gram na 6 wykorzystując wszystkie 6 strun w w jednym kawałku, dlatego mi 4 nie wystarczają....

Musza.... mam wrażenie, że w ogóle nie kumasz tego co piszę, więc jeszcze raz to wyjaśnię....pisząc o tych basach miałem na myśli, że zarówno 4 jak i 5 strunowy były obiektywnie oceniając instrumentami tej samej kategorii cenowo-jakościowej i różniły się tym, że jeden stroił do B drugi nie, a z racji nie wykrycia innych czynników odpowiadający za taki stan rzeczy, ową zasługę przypisałem temu, że jeden był 5strunowy a drugi nie - clear ?

Bariera miedzy C i B jest, a to wszystko co pisałem np. to że można uderzać lekko w struny itd, ma zastosowanie zarówno wtedy gdy Ci gitar nie stroi w E D Cis czy A i dlatego uznałem to za uniwersalny przykład

Cytuj
Zapomniałeś przed dubelkiem nastroić wiosło, źle zagrałeś któreś podejście czy nie nastroiłeś przed pierwszym?... a może po pierwszym tejku postawiłeś wiosło przy oknie żeby ostygło po tych z piekła rodem riffach? ;)

....a może zapomniałem jak się na niej gra, bo spadła mi na głowę cegła i dostałem amnezji ? Już nie rób ze mnie debila, jak ktoś wchodzi do studia i nagrywa coś tam, to już wie chyba takie rzeczy, a nawet jak nie wie to choćby ten co" siedzi za pokrętęłkami" go już upomni w takich sprawach.

Piszac podobne miałem na myśli to, że obie były z machoniu, miały krótką menzurę (24,75) i byłby podbnej jakości w wykonaniu (progi, drewno, osprzet, elektronika). Wiem, że udowodnienie tej tezy wymagałoby dokładniejszych testów, ale chyba o to chodzi w forum, ze ludzie opisują wlasne spotrzezenia wiec to własnie robie. A tak wogole napisałem o tym tylko dlatego, zeby po raz nie wiem który juz odeprzec oczywiste zarzuty typu "ciekawe czy tak gadasz bo gdzies sie glupot nasłuchałes, czy opierasz sie na wlasnym doswiadczeniu"

Co do OCtobera, to tylko taki hmmm osobisty przytyk ;)

Donnie, coin777 jak macie tylko rzucać tekstami o tym, ze gadam bzdury, bez podawania zadnych argumentów na zasadzie "nie masz racji bo nie masz, a jak jeszcze sie glupio pytasz czemu nie masz racji to nie widze sensu nawet ci tego tlumaczyc, bo to bo wszystko jest zalosne" to dajcie se na luza ok ? Bo czuje sie jakbym głosił herezje przed sredniowiecznym kosciołem - ty im o czyms mowisz a ich caly, mądry komentarz to "Bluznisz, odejdz, nie mam zamiaru wysluchiwac tych bredni".

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
10049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2011, 19:17:16
wysłana przez Harbinger
7 Odpowiedzi
13000 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2010, 18:40:06
wysłana przez daniel.iron
10 Odpowiedzi
2762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2014, 15:46:31
wysłana przez eventched
18 Odpowiedzi
47465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2016, 00:35:21
wysłana przez strings4life
9 Odpowiedzi
3057 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2017, 11:00:51
wysłana przez OMSON