Autor Wątek: Wpływ konstrukcji na sposób strojenia  (Przeczytany 23477 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Cytuj
I to pisze ten co sie najwiecej nakoncertował, zaś słuchajac led zeppelina twierdzi że nie umią grąc, gitary brzmią jak kupa a te solowki to nie sa solowki, gdzie własnie tam najbardziej w tamtych latach liczyl sie klimat, duch muzyki i tzw feeling a nie cała reszta

Nie lubię brzmienia vintage, solo typu 3 podciągnięcia 4 dźwięki na 1min do mnie nie przemawia. Klimat, duch muzyki to b ruchoma sprawa. Do mnie przemawia inne budowanie klimatu. Urodziłem się w latach 80 a nie 50tych. Nie cofam się w czasie, nie tęsknię za tamtą muzyką. No, może z kilkoma wyjątkami. Natomiast akceptuję, że komuś może się podobać brzmienie gitary ze śmietnika z tamtego okresu i jest w stanie za to zapłacić 1mln dolarów amerykańskich :D


Cytuj
Aha tak na marginesie - skoro nie mam racji i czy 6 25,5 czy 7 25,5 to jedna cholera to na co wam 7 Co? Nie uwieze ze 100% forum koniecznie uzywa wszytskich 7 strun na raz bądź grajac solo (ktore  nie zawsze ale czesto daloby sie zagrac bez 1 struny transponując partie) badz tez  układajac w taki sposob riffy, ze wykonie ich wymaga posiadania 7 strun bo obok najnizszych dzwieków z 7 struny uzywane sa dzwieki z 1 struny (np jak w wielu kawałkach korna), tylko po prostu wiekszosci chodzi o same niskie dzwieki.....

Wg mnie 7mki są wygodniejsze. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale na 6ce gra mi się obecnie średnio. Fajnie grać nisko nie tracąc wysokich dźwięków. Brak struny E w nisko zestrojonej 6ce mocno mi przeszkadzał. Transponowanie i szukanie dźwięków pod gryfem wcale nie jest takie fajne. Element lansu 7mą struną to już raczej przeszłość. 7mki bardzo spowszechniały.

Fajnie jakby wpadł tu jakiś lutnik i się wypowiedział na temat, że 25.5 to 25.5 bez względu na ilość strun.
007

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
10049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2011, 19:17:16
wysłana przez Harbinger
7 Odpowiedzi
13000 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2010, 18:40:06
wysłana przez daniel.iron
10 Odpowiedzi
2762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2014, 15:46:31
wysłana przez eventched
18 Odpowiedzi
47466 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2016, 00:35:21
wysłana przez strings4life
9 Odpowiedzi
3057 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2017, 11:00:51
wysłana przez OMSON