Autor Wątek: NOAD Czyli potwór wrócił do domu  (Przeczytany 28147 razy)

Offline tosca

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
PS2. Hellstonowcy - wychodźcie z cienia  :D :D

- nie ma co popadać w kompleksy. Bronią się zarówno stare, jak i nowe wersje. Oprócz "ustnych" opinii, zdarzają się w necie i takie:

"Hellstone mam nadzieję kiedyś zawita do mnie na stałe i wiem jedno będzie to wzmacniacz dożywotni. Ilość brzmieć jakie da się z niego wycisnąć powala."

"Właśnie wróciłem ze studia i na ten przykład do dyspozycji miałem kilka wzmaków z najwyższej pólki: kilka godzin prostych testów i z Mesa Roadking, VHT Pittbull 100, ENGL Steve Morse, Hellstone Prodigy, Custom Audio OD100 oraz jakiegos Kranka i wybrano Hellstone Prodigy oraz do dubli Mesa Roadking a w kilku zagrywkach customa. Co ciekawe, spośród kilku osób słuchających tego testu odczucia były mniej więcej takie:

- grupowy orgazm na temat Custom Audio oraz Hellstona
- VHT światowy, ale jednak nie umywa się do powyższych
- ENGL grzmi genialnie... ale chyba trochę za bardzo
- Mesa legenda - zbiorowy ROTFL z kpinami w odniesieniu do brzmienia tego wzmaka względem custom i Hellstone"

"Aczkolwiek nakładając Hellstona czy Custom na track mesy zrobił się kosmos jeszcze piękniej podkreślający walory tych dwóch pierwszych (co nie miało miejsca w żadnej innej konfiguracji a było ich sporo). Wszystko na tej samej paczce Engl 4 x 12 XXL PRO

Reasumując czym więcej wzmaków tym lepiej. Trochę żałuje że nie było Diezla VH4 oraz Bognera Uberschall'a ale mamy trucki to reampingu więc jest pewna szansa że jeszcze coś w naszej konfiguracji się zmieni."

"A meritum nawiązujać do tematu tego wątku jest takie:

wzmak: Custom Audio OD100
gitara: Suhr Custom Modern

Custom jednak tylko dlatego że Hellstona Prodigy mieć nie można. Jednak zdanie nie jest ostateczne jako że cały czas mam w życiorysie niezbadane przestrzenie brzmieniowe w postaci wzmakówi Bognera ;)"

Mam nadzieję, że autorzy wybaczą posłużenie się ich cytatami.
Tak więc - nie jest źle. Cóż, każda zabawka znajdzie swojego dzieciaka (lub odwrotnie). Jeden lubi teściową, drugi córkę.  Prawdą natomiast jest też to, że te piece "się nie psują". Co najmniej 10-14 letnia obserwacja niektórych egzemplarzy pokazuje ich bezawaryjną pracę, i to na tym samym (!) komplecie lamp. Oględziny "starych" sztuk dobitnie pokazują brak potrzeby jakichkolwiek regulacji, bądź wymiany lamp. Eksploatowane bywają niekiedy w wyjątkowo podłych warunkach i ...dają radę. Jest na prawdę cool. Nie ma wstydu :-)
 Klasyczny przykład przejścia ilości w jakość (I hope) ;-) Gdyby chcieć zacytować opinie paru znaczących gitarzystów - też było by fajnie. Kilka przykładów kapel, wykonawców, etc. Ale po co. Sprzęt broni się sam. Nie trzeba wokół tego jakoś szczególnie biegać. :-)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
31032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2011, 23:17:11
wysłana przez Budzan
Potwór dnia

Zaczęty przez mondomg « 1 2 ... 86 87 » Muzyka

2160 Odpowiedzi
528439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2023, 23:19:38
wysłana przez theremin
4 Odpowiedzi
3463 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2009, 13:26:49
wysłana przez Qrczak
12 Odpowiedzi
6701 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2009, 12:27:54
wysłana przez Martens_emenems
45 Odpowiedzi
24637 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat