Autor Wątek: Co myślicie na temat tej propozycji ERG?  (Przeczytany 48739 razy)

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Palacz - jeśli chodzi o menzury to ja jestem zdecydowanym zwolennikiem 27" jako podstawowej menzury do każdej siódemki! Zrobiłem ich już tyle, że mogę się autorytatywnie wypowiedzieć o tej kwestii :-) W tej menzurze jest tylko tak jakby dodany jeden próg więcej (w stronę siodełka). Nastrojenie się w standardzie od E do B (na kompletach 9 lub 10) nie stanowi najmniejszego problemu, za to z korzyścią dla naciągu najgrubszych strun! Dzięki temu, ze są bardziej napięte brzmienie robi sie bardziej zwarte i równe. A jak się uprzesz to zakładasz set 14-68 (albo inne potworki) i dasz radę zejść do stroju C-G... Będzie już trochę luźno, ale daje radę. To po prostu o wiele bardziej elastyczna menzura do siódemki.
Teraz jeszcze kilka słów o terminach i cenach. Przemyślałem dokładnie sprawę i da się zrobić takie gitary naprawde tanio i szybko pod kilkoma warunkami:
- Najtańsze i najszybsze są do zrobienia wykończenia matowe, najdroższe i najbardziej pracochłonne są na wysoki połysk.
- Najtańsze i najszybsze do wykonania są gryfy z nieodchylona główką (jak w Fenderach lub Music Manach).
Jak widać najtaniej i najszybciej byłoby wykonać taką gitarę wzorując się na konstrukcji MM lub Fendera. Ale tak naprawdę największe znaczenie dla ceny i szybkości wykonania takiej gitary ma wykończenie lakiernicze. Gitara wykończona matowo mogłaby byc naprawdę tania - w zależności od cen osprzętu szóstka mogłaby kosztować około 2300, siódemka 2700 a ósemka 3000zł. Jak ktoś chciałby miec gitarę z 1 pickupem to nawet jeszcze taniej :-)
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars