Autor Wątek: NPD! Czyli chyba pomyliłem działy  (Przeczytany 19944 razy)

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Jak dla mnie przyczyną może być uszkodzony kondensator od trebli lub sam potencjometr.
Zakładając, że jest tam klasyczna "drabinka" (ci co się znają to wiedzą) wygląda to tak jakby "górna" noga potencjometru treble odłączyła się od kondensatora. Sygnał może przenosić się poprzez "dolną" nogę i trafiać do suwaka, dalej do pota volume. Im więcej suwak poprzez kręcenie potem, zwierany jest z odłączoną lub np zwartą do masy nogą "górną", tym bardziej się ścisza. Tłumaczy to też czemu nie ma wysokich tonów (kondensator od powyższych może być poza układem).
Przyczyną może być dziwny mod, uszkodzony potencjometr (nie kontakt między nóżką a ścieżką węglową), kondensator, zimny lut.
To pierwsze co mi do łba przychodzi.
Ale bez obmacania lub chociaż przejrzenia schematu nida rady (chyba, że ktoś już miał taki przypadek i wie).
Poprosiłbym jeśli to możliwe o foto w dobrej rozdzielczości najbliższego otoczenia pota treble.
Pozdr.

P.S

Jeśli masz miernik, ustaw wszystkie poty na środek i zmierz omomierzem łącząc go np do masy obudowy jednym kablem i do każdej z nóżek potka drugim. Zwarcia z masą nie powinno być. (chyba, że to jakiś inny układ typu szeregowo kondensator z potencjometrem do masy...)

EDIT:

Znalazłem jakiś schemat (nie kompletny) wygląda na standardowy układ.



Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2010, 17:01:42 wysłana przez Bash »
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
45 Odpowiedzi
23923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat
4 Odpowiedzi
5539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2012, 14:55:13
wysłana przez Pneumonia2
1 Odpowiedzi
1244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2014, 15:00:07
wysłana przez admaxo
11 Odpowiedzi
3422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2017, 21:26:35
wysłana przez Maciek
20 Odpowiedzi
5849 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2018, 01:33:54
wysłana przez Mat