Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 »
1
Off topic / Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez niedziak dnia 16 Maj, 2024, 20:02:21 »
Poszedłem dzisiaj z dzieckiem na szczepienie, wyszliśmy z przychodni i w zasięgu wzroku nie było żadnej Żabki. Żadnej! Więc wsiedliśmy w samochód i opuściliśmy tą niecywilizowaną okolicę.
2
Efekty / Odp: Dimehead NAM player!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Myxu dnia 16 Maj, 2024, 13:05:36 »
IMO żadna z dużych firm z rowerka nie spadnie przez ten Dimehead, z prostego powodu - to kilku zapaleńców którzy wypuścili fajny produkt, który jednak musi się mierzyć z graczami już ustabilizowanymi na rynku. Dodatkowo o ile brzmieniowo będzie pewnie świetny (bo NAM jest świetny, a poziom latencji sugeruje ze unit nie będzie go ograniczał) o tyle jak dla mnie reszta kuleje - interfejs użytkownika jest sprzed 15 lat a samo urządzenie ma sporo ograniczeń w porównaniu do konkurencji. Ja na przykład chętnie bym go przytulił gdyby mial MIDI out i spiął z HX Stompem którego mam. Ale ponieważ ma tylko MIDI in, to w takim setupie mógłbym używać w praktyce 3-4 przycisków z 7 z obu unitow, więc wolę podpiąć lapka pod HXa i grać z VST używając line 6 jako kontroler i interfejs w jednym.

W kontekście rewolucji rynkowych to pytanie kiedy Chińczycy coś wypuszczą - obstawiam ze unit od Hotone czy podobnej firmy obsługujący NAM będzie czymś co może coś zmienić.
4
Off topic / Odp: Wypożyczenia samochodu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pronounce dnia 15 Maj, 2024, 20:48:47 »
Nie, tylko 150 zł kaucji.
Całą resztę płaciłem online przy rezerwacji.

5
Software / Odp: VST i inne takie - duzy zbior, wszystko w jednym miejscu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mat dnia 15 Maj, 2024, 19:44:17 »
Chyba wszystkie wtyki od tego goscia sa spoko. Sa w tym jakies presety?

Tak w ogole to bardzo mnie jara ostatnio idea miksowania na konsoli i ogolnie hardware. A przynajmniej w opcji hybrydowej. Nie mam na razie funduszy na faktyczny hardware (a kontrolery cyfrowe mi sie nie podobaja ale nie uzywalem, to nie wiem. Slabo to dziala jak widze na YT) wiec czanelstripy sa kuszaca opcja biednego muzykanta.

Presetów nie ma, ale same wtyki są na tyle proste i intuicyjne że w zasadzie kręcą się same.
No faktycznie mega prosty plugin. Takie lubie.

W ogole kusi przejsc na UAD Luna, zeby krecic jak na wirtualnej konsoli.
6
Off topic / Odp: Wypożyczenia samochodu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mat dnia 15 Maj, 2024, 18:04:44 »
A nie bylo zadnych ukrytych oplat przy odbiorze? Mialem kilka roznych sytuacji, z roznymi firmami, ze zdzierali za ubezpieczenie, bo "te co Pan wzial na stronie, to nic nie warte, trzeba te u nas w biurze kupic".
7
Off topic / Odp: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rot dnia 15 Maj, 2024, 17:11:39 »
Cały oddział firmy zostaje zlikwidowany a właściwie przeniesiony za granicę.
200 osób do wywalenia w tym ja.

Z plusów - mnie zostawiają jeszcze na ponad rok, więc nie jest źle. Oferują też jeszcze niezły bonus retencyjny żebym został i nauczył Marokańczyków jak wykonywać moją pracę.
Z minusów - jak przenosili to do nas lata temu, to orygialnemu zespołowi znaleźli powód żeby nie wypłacić całości.

Idę się dziś najebać chyba.
Witaj w klubie. U mnie firma sie zawija, bo generalnie nie pyklo. Zostaje moze 10-15%, a reszta na sprzedaz/do zamkniecia. Plusem jest to, ze proces sprzedazy i zamykania potrwa dlugo, a obsluge IT ktos musi robic. Minusem jest to, ze tak na prawde chuja wiadomo, czy faktycznie bedzie robota tak dlugo, jak mowia, ze bedzie.

Ale nie ma co sie martwic, nie ta robota, to inna. A jak sie mocno martwisz, to zacznij szukac roboty juz dzisiaj.

U nas nawet jak przeniesienie zajmie szybciej, to dostajemy tzw garden leave - czyli dostajemy hajs normalnie tak jakbyśmy pracowali jeszcze do tego dnia, jaki mamy na umowie - tylko po prostu bonus przestaje się naliczać już.
Z tego co widzę ja zostaję najdłużej, bo do końća lipca 2025, więc serio nic dla mnie się nie zmienia na ten moment, oprócz tego, że od dziś do tej daty zbiera mi się co miesiąc dodatkowe 50% wypłaty które dostanę razem w sierpniu.
W takich okolicznościach przyrody już oleję korpo kompletnie, i z takim zapasem siana przechodzę na tatuowanie na pełen etat - a w każdym razie taki jest plan. Jak się nie powiedzie to jeszcze zdążę znaleźć nową pracę.
8
Software / Odp: VST i inne takie - duzy zbior, wszystko w jednym miejscu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Filun dnia 15 Maj, 2024, 11:51:20 »
Jak komuś brakuje IRów -> https://ml-sound-lab.com/pages/reflex-irs

9
Off topic / Odp: Wypożyczenia samochodu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pronounce dnia 15 Maj, 2024, 08:13:56 »
Tak, powinna być widoczna.
Koszt wypożyczenia, ubezpieczenia, oddanie w innym miejscu i jakieś dodatkowe typu wypożyczenie fotelika dziecięcego powinno być widoczne w podsumowaniu.
Kaucję płaciłem przy odbiorze auta.
10
Off topic / Odp: Wypożyczenia samochodu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mat dnia 15 Maj, 2024, 01:56:46 »
A czy ta oplata za oddanie w innym miejscu, to od razu jest widoczna? Bo jak sobie wstepnie patrze na stronie, to sam nie wiem, czy ta kwota to juz z ta oplata, czy nie.
Strony: [1] 2 3 ... 10 »