Autor Wątek: Kolumny FRFR pod multiefekt do gry na żywo  (Przeczytany 19052 razy)

Offline Stachu

• Gaduła
  • Trv
NecroBamp.

Coś czuje, że się u Was troszkę pozmieniało, nowe kolumny?nowy g.a.s.? nowe doświadczenia?nowe typy?
Chciałbym sie Was poradzić co do FRFR, typ upatrzony mam nienowy - Alto TS112 lub TS115A V2 (wiecie dlaczego nie ma w Polsce wersji V2?), w tym modelu waham się między 12' a 15', przeczytałem cały wątek i wiem, że są zwolennicy i 12' i 15', ale może macie jakies nowe przemyślenia, doświadczenia?

Znalazłem taką kolumienke http://www.thomann.de/pl/ev_zlx_15p.htm  jest jeszcze w zasięgu mojego portfela, wyczytałem dobre opinie, ciężko znaleźć info o mocy RMS, ale w pewnej recenzji wyczytałem coś o 300/350 watach, ciut mniej niż Alto, ale też chyba da radę.
I to właściwie dwie opcje które teraz widzę. Ktoś się włączy do tematu? Dodam, że napędzać to będzie POD HD500, a za jakiś czas może Kemper.
Pozdro
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline sify11

• Pr0
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
(wiecie dlaczego nie ma w Polsce wersji V2?)

niewiem, ale ja mam 2 sztuki v2 zakupione w polsce
115 jebie dołem (ale tak fest)
i always go full retard

Offline y

• Pr0
  • nisko albo jeszcze niżej

zastanawiam się co to znaczy że jebie dołem - w sensie za dużo? Bo nie mam takiego wrażenia, dół po prostu jest, słychać go i nie ma studni - czego na ósemce przy 112tce pierwszej wersji nie powiedziałbym już (po prostu coś tam dudniło). Na 115tce gada nawet bas :)

Offline sify11

• Pr0
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli

zastanawiam się co to znaczy że jebie dołem - w sensie za dużo? Bo nie mam takiego wrażenia, dół po prostu jest, słychać go i nie ma studni - czego na ósemce przy 112tce pierwszej wersji nie powiedziałbym już (po prostu coś tam dudniło). Na 115tce gada nawet bas :)

tak po prawdzie to troche jest go 'za duzo' w sensie ze płasko te kolumny nie grają, ale sam swoje kupowałem z myślą o graniu na basie i nie narzekam, a i gitara z axe też brzmi bardzo spoko.
za to wiele osob ktore ogrywało u mnie alto musiało sporo dołu z presetów ucinać
i always go full retard

Offline y

• Pr0
  • nisko albo jeszcze niżej
żadna z kolumn do 3k nie gra płasko do końca - gorsza wersja to budżetowe JBL - te grają tak płasko, że aż kartonowo.

z Alto - ale podejrzewam że z innymi też, jest kwestia jak je ustawiasz, czy na ziemi, czy na stojaku - ucho ma to do siebie że inaczej słyszy dźwięki na swoim poziomie, inaczej grające 'z dołu' etc. Jak stała kolumna na ziemi to miałem wrażenie większej ilości basu - to takie subiektywne spostrzeżenie.

np. http://www.thomann.de/pl/jbl_eon_515_xt.htm

te są mniej basowe - ale przy tym samym presecie z Kempera i tym samym wiośle brzmiało to kartonowo a na Alto nie.

@Stachu jeżeli będziesz uderzał w Alto i chcesz z Thomanna to się odezwij, bo być może jeszcze jedną kupię to wyjdzie taniej na sztuki.

Offline Stachu

• Gaduła
  • Trv

@Stachu jeżeli będziesz uderzał w Alto i chcesz z Thomanna to się odezwij, bo być może jeszcze jedną kupię to wyjdzie taniej na sztuki.

ołki dołki, niedługo się zdecyduje co biore
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline wojwyk

• Gaduła
« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2014, 19:09:48 wysłana przez wojwyk »

Offline majkelk

• Pr0
  • Teksty są osobiste
Hejo. Nagłaśniam poda hd pińcet Altem 115 V2 (zakupione w polszy, w rnr). Jak dla mnie miazgator. Porównywałem bezpośrednio 112 i 115. Ta druga jakoś mi lepij i zwarcie grała.

Offline barteg3

• Prawie użytkownik
a co sądzicie o kolumnach Behringera B215D i Mackie TH-15A? Zastanawiam się nad jak najtańszymi, w miarę grającymi PA...
cena <1k polskich piniendzy, najlepiej tak do ośmiu setek.
będą mi służyły głównie do nagłośnienia poda hd300 na próbach i jako odsłuch na koncertach.

Offline Pentatonik

• Użytkownik
    • YouTube
Siemanko!

Odświeżam temat. Szukam czegoś do mojego kempera do grania chałtur. Jak to wygląda teraz, co wiedzie prym w zależności jakość/cena? Zależy mi na tym, żeby odsłuch w miarę wiernie oddawał presety z kempera Chce wiedzieć czego mogę się spodziewać na przodach. Tylko aktywna kolumna wchodzi w grę. Najlepiej małe gabarytowo i wagowo.

Offline Nightmarishreaper

• Pr0
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Mackie HD1221 robi robotę, a jak Cię stać to proponuję Matrix

Offline Bjørn

• Pr0
  • Official "A" brand supporter & future contributor
Też polecam to co @Nightmarishreaper - Mackie HD1221 i Matrix :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Axe-Fx > all your amps : : .

Offline Pentatonik

• Użytkownik
    • YouTube
Cena Alto jest jednak bardzo kusząca, poza tym na tyle co szukam to ciężko na rynku wtórnym dorwać Mackie. Ktoś się orientuję czy gdzieś na Śląsku jestem w stanie ograć którąś z tych kolumn? Wiem tyle, że Alto jest w rock and rollu.

Offline Przychlast

• Pr0
Mam Alto do popchnięcia jkbc. Stan ideolo.