Autor Wątek: Pickupy Do IBANEZ RGDIX7MPB-SBB  (Przeczytany 478 razy)

Offline grigoras

• Nowy użytkownik
Pickupy Do IBANEZ RGDIX7MPB-SBB
« 22 Maj, 2020, 13:21:22 »
Czołem.
Co wsadzić do w/w gitarki. Jak dla mnie stockowe pickupy może nie są złe, ale trochę zbyt suche w brzmieniu. W sterlingu mam set od Hathora (Razorwire i Paf) i gra to nawet zajebiście...... Zastanawiam się pomiędzy Hathorem, BKP Blackhawk, Fishmanem.... Pomożecie?  ;D

Offline Nightmarishreaper

• Pr0
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
A to ciekawe, bo mam kompletnie inne zdanie na ten temat :) Ta gitara ma tak dobrze spasowane elementy (no może poza gryfem) jak mało która.
Spoiler

Offline Aremenius

• Pr0
  • HUE
Jakie brzmienie interere? No i budżet?

Offline grigoras

• Nowy użytkownik
No jak zmieniać DiMarzio to nie na byle co :P
No chce grać nisko drop G (coś te okolice) to raz. Dwa zależy mi żeby przetworniki były o mocnym sygnale, dynamiczne . Bo zarówno zamierzam grać na niej szybko jak trochę wolniej. Gdzieś na internetach widziałem BKP Nailbomby, wstępnie pisałem do Hathora. Zgodzę się, że przetworniki bazowo w tej gitarze są ok, ale nie urywają dupy.... Poza tym w porównaniu do hathorów szumią dość mocno.... Hathory mam w sterlingu JP50 .Ogólnie zastanawia mnie czy BKP nie są zbyt przepłaconymi pipakami......

Offline Aremenius

• Pr0
  • HUE
To zależy od osoby i opinii ;) @Franq ?

Offline grigoras

• Nowy użytkownik
No własnie jestem ciekawy opinii użytkowników. Budżet tak myślę do 1000 zł, więc pewnie BKP odpadają, chyba że używki trafić cały set najlepiej.  Tak myślę nad Fishmanami..... Ktoś ma i się wypowie?

Offline Aremenius

• Pr0
  • HUE
Używki znajdziesz, jęsli mowa o opinii użytkowników to mam BKP w obydwu Skerve, miałem też w Ibku oraz Schecterze i powiem jedno - lubię te pickupy i nie chcę innych. Fluence na moje ucho i łapę ssie pałę po całości, ta sterylność którą tak zachwalają mnie wkurwia niezmiernie, a aktywów po prostu nie lubię pod łapą i o.

Hathory bardzo mniam i można dogadać z nimi customy po bardzo dobrych cenach, mój ziomek ma w swoim customie z multi-skalą i bardzo przyjemnie to gra :)

Offline grigoras

• Nowy użytkownik
A jakie BKP masz w swoich wiosłach?

Offline Franq

• Pr0
    • Franq
To zależy od osoby i opinii ;) @Franq ?

No i co ja mam powiedzieć :P Każdy lubi co innego. Ja BKP mam dość (może przez to, że mam ich za dużo na codzień a może dlatego, że sam miałem już większość w swojej gitarze). Żarówka nakręcił hajpy, ludzi dali się nabrać...  i im się podobają :P Fishmany dla mnie też nah... EMG lepsze.

były o mocnym sygnale, dynamiczne

dla mnie trochę się to wyklucza ;)

Przyszedł (bo przywołany), pomarudził, nic nie powiedział i poszedł. Dobranoc.

Offline Duży Czarny Kogut

• Nowy użytkownik
Może Gibson 498T? Akurat mam jednego na sprzedaż :D
Na olxie jest ciekawy "custom" z takiego zrobiony, czyli 498T z wymienionym magnesem z Alnico V na Alnico II. Przez Hathora swoja drogą - można domniemywać.

Aha, u mnie puszka zdjęta, mogę dorzucić. Chrom, czy tam nikiel.
Mogę nawet lutnąć, jak będzie trzeba!!!
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2020, 20:22:24 wysłana przez Duży Czarny Kogut »

Offline Aremenius

• Pr0
  • HUE
A jakie BKP masz w swoich wiosłach?

Przerobiłem Warpigi i Nailbomby dość pobieżnie, za to Juggernaut, Blackhawk, Ragnarok i Mule z góry na dół no i jak na moje to te pickupy mi robią i chuj :D

Offline grigoras

• Nowy użytkownik
Miałem przez długi czas EMG i spoko były. Nie chce mi się już bawić w aktywy. Szukam pikapa do Ibaneza :D. Aremenius mógłbyś pokrótce scharakteryzować brzmienie BKP tych które miałeś? :P

Offline Bjørn

• Pr0
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Miałem przez długi czas EMG i spoko były. Nie chce mi się już bawić w aktywy. Szukam pikapa do Ibaneza :D

Jeśli podobały Ci się EMG to Dimarzio D-Activator będą IDEALNE. Sam miałem to polecam.

Z BKP miałem Emeralda, Nailbomba Alnico, Aftermath i Painkillera. Żaden nie był fajny (Aftermath najlepszy, ale suchy) i zraziłem się do BKP bardzo.
Ale Rebel Yell w Les Paulu gra za to zajebiście.

Imo najlepszy pickup do low-tuningu to jednak Seymour Duncan SH-6...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Axe-Fx > all your amps : : .

Offline Mother Puncher

• Pr0
  • It is useless, to resist.
57/66 is the answer. Reszty nie słuchaj, nie znają się.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.