Autor Wątek: Koronawirus 2020 World Tour  (Przeczytany 13235 razy)

Offline Duży Czarny Kogut

• Nowy użytkownik
Odp: Koronawirus 2020 World Tour
« Odpowiedź #500 23 Maj, 2020, 19:40:19 »
Faktycznie, nie byłem świadom tego faktu, że nie jest doktorem/lekarzem.
A już z opiniami/ocenami tego rodzaju jak powyżej to ciężko merytorycznie dyskutować.

Czy obrażanie, np. osób trzecich, będących przedmiotem rozmowy, jest na tym forum dopuszczalne w regulaminie? Bynajmniej ;D powszechnie akceptowalne?
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2020, 19:59:51 wysłana przez Duży Czarny Kogut »

Offline Pronounce

• Pr0
« Odpowiedź #501 23 Maj, 2020, 20:00:55 »
W granicach rozsądku, owszem ;)

Offline excubitor

• Prawie użytkownik
« Odpowiedź #502 23 Maj, 2020, 21:35:01 »
W przypadku tego człowieka to raczej stwierdzenie faktu.

Swoją drogą, niezły start na forum.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline niedziak

• Gruppenführer Wolf
  • Pr0
« Odpowiedź #503 23 Maj, 2020, 21:55:01 »
Już ja mam większe kompetencje do udzielania porad na temat zdrowia niż ten szarlatan.

Spoiler
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

• Nowy użytkownik
« Odpowiedź #504 23 Maj, 2020, 21:57:07 »
Jak się zacznie merytoryka, to pogadamy.

Offline nikt

• Jeń Lebany
  • Administrator
« Odpowiedź #505 23 Maj, 2020, 22:03:21 »
:D

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline niedziak

• Gruppenführer Wolf
  • Pr0
« Odpowiedź #506 23 Maj, 2020, 22:09:06 »
Jak się zacznie merytoryka, to pogadamy.

Merytoryka w przypadku tego szarlatana? Serio?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

• Nowy użytkownik
« Odpowiedź #507 23 Maj, 2020, 22:10:35 »
Pierwszy argument. Odpadam.

Offline g-zs

• Pr0
  • got beagle?
« Odpowiedź #508 23 Maj, 2020, 23:15:26 »
Pierwszy argument. Odpadam.

Chetnie podejmę merytoryczna dyskusje, ale podrzucasz stwierdzenia generowane przez biznesmena, który ubzdurał sobie, ze wszędzie są spiski i trzepie gruby hajs na naiwności ludzi, którzy w akcie desperacji łapią się wszelkich metod, nawet tych bezpodstawnych. Zieba uprawia cherry picking, nie ma zaplecza naukowego, nie ma zaplecza w postaci rzetelnych badań naukowych, które mogą zostać odtworzone i potwierdzone. Jego podejście i bronienie tez odbywa się na tej samej logice, co zwolenników płaskiej ziemii czy antyszczepionkowcow, gdzie pomija się wszelkie wyniki i naukowe badania, wybierając te (lub ich fragmenty) pasujące do założonych tez.
Chcesz dobrej, rzetelnej i prawdziwie naukowej wiedzy, która zostaje podana w przystępny sposób? Zapraszam na yt na kanały „Nauka. To lubie” albo „Uwaga Naukowy Bełkot”. Merytoryczna dyskusja na podstawie „dowodów” Zięby nie może miec miejsca, ponieważ w jego teoriach nie ma czegokolwiek, co nosi znamiona wiedzy naukowej.

Chcesz dyskusji? Zapraszam. Ale proszę Cie o szacunek do nas i wystosowanie argumentacji innej niż „bo tak muwio na jutube”.
B ( o ) ( o ) B S

• Nowy użytkownik
« Odpowiedź #509 23 Maj, 2020, 23:29:43 »
No to dyskutuj z argumentami Pana Zięby. Zaprzecz logice zaprezentowanej w filmikach, które zostały wrzucone. Np. badaniami. Tam nawet padło takie pytanie. Co, gdzie, kto. Itd. itp.
Mogą być nawet czyjeś argumenty z innych kanałów YT.

Zgadzam się, nie pomijajmy badań, wyników, źródeł.

A co mówio na forumie?

Aha. I nieprawdą jest, że podrzucam tylko spojrzenia Pana Zięby na temat koronawirusa. Przytoczyłem opinie PZH.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2020, 23:35:01 wysłana przez Duży Czarny Kogut »

Offline g-zs

• Pr0
  • got beagle?
« Odpowiedź #510 24 Maj, 2020, 01:47:21 »
No to dyskutuj z argumentami Pana Zięby. Zaprzecz logice zaprezentowanej w filmikach, które zostały wrzucone. Np. badaniami. Tam nawet padło takie pytanie. Co, gdzie, kto. Itd. itp.
Mogą być nawet czyjeś argumenty z innych kanałów YT.

Zgadzam się, nie pomijajmy badań, wyników, źródeł.

A co mówio na forumie?

Aha. I nieprawdą jest, że podrzucam tylko spojrzenia Pana Zięby na temat koronawirusa. Przytoczyłem opinie PZH.

Ale to ja mam dyskutować z Ziębą czy z Tobą? Z jego argumentami nie ma potrzeby, bo jego kłamstwa zostały tak dobitnie obnażone, że moje produkowanie się nic więcej nie wniesie, tym bardziej że został skomentowany przez osoby wiele mądrzejsze ode mnie i z większa wiedzą z zakresu prawdziwej nauki
B ( o ) ( o ) B S

• Nowy użytkownik
« Odpowiedź #511 24 Maj, 2020, 08:06:38 »
Stary, z czymś polemizujesz. Po moim poście. Zadajesz czemuś kłam. Czemuś zaprzeczasz.
Jak masz jakieś dowody na obalenie tezy - w tym przypadku dotyczącej koronawirusa - a taką tu przedstawiłem, to je przedstaw.
Domagasz się dyskusji "według sztuki naukowej" (zauważam tu analogię do PZH), i słusznie, więc jak się obala albo potwierdza tezy?
Ta, którą przedstawiłem ja (za Panem Ziębą), jest zweryfikowana w instytucji państwowej (zamieszczałem linki do strony www tej instytucji - strony z rozszerzeniem gov), w statystykach przez nią opracowanych, kartami katalogowymi testów na koronawirusa, będącymi ich "instrukcją obsługi/opisem technicznym", pochodzącymi ze strony www producenta (laboratorium Creative Diagnostics). Mało?
No to dajesz Ty.

I bez ktoś, coś, kiedyś, gdzieś. Konkrety. Do konkretów.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2020, 08:50:59 wysłana przez Duży Czarny Kogut »

Offline Pronounce

• Pr0
« Odpowiedź #512 24 Maj, 2020, 09:29:21 »
Pierwszy konkret: Zięba nie jest lekarzem. Po prostu wyciąga ze statystyk i wykresów to co chce i mu pasuje.

Owszem co do wirusa (pochodzenie, słuszność czy też brak słuszności ograniczeń, sposoby leczenia itd.) jest sporo skrajnych opinii, często na granicy teorii konspiracyjnych ale nie sądzę ten facet był jakimkolwiek autorytetem biorąc pod uwagę jego wcześniej głoszone teorie "medyczne".

• Nowy użytkownik
« Odpowiedź #513 24 Maj, 2020, 10:04:57 »
Jimi Hendrix też nie był muzykiem. Slash też nie jest.

To, że uważasz (czy ktoś inny), że Pan Zięba mylił się gdzieś, kiedyś, co do oceny jakichś sytuacji to nie jest dowód na to, że tu się myli. Ani dowód, ani argument coś obalający.
A w zasadzie to nie wiem czy to co napisałeś to coś potwierdzało czy czemuś zaprzeczało. No bo coś jest owszem. Ale co?

Offline Pronounce

• Pr0
« Odpowiedź #514 24 Maj, 2020, 10:09:32 »
Hendrix nie radził ludziom brać witaminy C :)

Zmierzam do tego, że Zięba to kolejny z szarlatanów z własnym zestawem teorii, który pojawił się na fali virusa.

Offline drzevoo

• Użytkownik
« Odpowiedź #515 24 Maj, 2020, 10:10:58 »
Hendrix nie zalecał leczenia dożylnym podawaniem perhydrolu....
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline g-zs

• Pr0
  • got beagle?
« Odpowiedź #516 24 Maj, 2020, 10:32:55 »
No i nie porównuj muzyka do lekarza. Bez wykształcenia muzycznego możesz byc muzykiem. Bez wykształcenia medycznego nie możesz byc lekarzem. Do tego pierwszego wystarczają jakiekolwiek umiejętności wokalne lub instrumentalne. Do tego drugiego niezbędne są lata edukacji i praktyki. Możesz wziąć instrument, pobrzdąkac, zawyć i ogłosić się muzykiem. Ale jak weźmiesz skalpel i potniesz człowieka, to jesteś psychopatą, nie lekarzem-chirurgiem. To są profesje o innym kalibrze i innym poziomie wejścia. Twoja argumentacja jest z dupy.

Powtarzam - chcesz merytorycznej dyskusji, to daj merytoryczny argument, do którego mamy się odnieść. Do tego, co wkleiłeś w poprzednim poście moge odnieść się w taki sam sposób jak Ty - dac Ci linka do YouTube, kilka linków do badań i sobie szukaj odpowiedzi na argumentacje, której każesz mi szukać w filmie absolwenta akademii górniczego-hutniczej. Chcesz rozmawiać, to rozmawiaj, póki co zasłaniasz się sterta linków i wybranych dokumentów, które są podciągnięte pod argumentacje.

A z personalnych odczuć, to jesteś tak zbiasowany, ze przypuszczam, ze jakakolwiek merytoryczna dyskusja nie będzie miała miejsca. Bo w tej partii szachowej Ty jesteś gołębiem.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pronounce

• Pr0
« Odpowiedź #517 24 Maj, 2020, 10:34:55 »
Ej, a może to Wróbel trolluje ;)

Offline g-zs

• Pr0
  • got beagle?
« Odpowiedź #518 24 Maj, 2020, 10:52:21 »
Ej, a może to Wróbel trolluje ;)

Nie obrażaj Wró, lubił trolowac, ale ma rozum i godność człowieka :D

Dobra, rzucę zanętę odnosnie testów PCR. Jak najbardziej można ich używać do diagnostyki i robi się to od długiego czasu w wielu miejscach i przy wielu chorobach. Moze coś przeczytaj czasem sam i zweryfikuj to, co Ci mówią na jutube? Jeśli bardziej przemawiają do Ciebie filmiki na yt, to ponownie polecam kanał Dawida Myśliwca, choć pewnie Twój poziom zapatrzenia w #panjerzy jest tak mocny, ze nie przyjmiesz rozsądnej argumentacji naukowej, bo bigfarma, nie? Prove me wrong.
B ( o ) ( o ) B S

• Nowy użytkownik
« Odpowiedź #519 24 Maj, 2020, 10:57:34 »
Hendrix nie radził ludziom brać witaminy C :)

Zmierzam do tego, że Zięba to kolejny z szarlatanów z własnym zestawem teorii, który pojawił się na fali virusa.
Za to "radził ludziom" swoją muzykę. Serwował im ją. Wpływał na nich swoja muzyką. Z resztą do dzisiaj. Oddziaływał muzyką na ludzi, nie będąc muzykiem. Słyszeliście kiedyś o muzykoterapii? Hendrix zalecał. Swoją. Slash to samo.
Analogia jak najbardziej trafna. Lekarzy z wykształceniem nie brakuje, którzy według nomenklatury już tu używanej mają swoją nazwę.
Mi kiedyś osobiście jedna Pani, klientka rzucała podartą fakturą po moim miejscu pracy, krzycząc, że ona ma wyższe wykształcenie.
Więc ten "argument" (na "papierki" - jak mam więcej fakultetów to jestem lepszym lekarzem?) też warty tyle co sam papier na którym sie drukuje dyplom uczelni.

A jaki to ma związek z koronawirusem? Pytanie erotyczne :D

No i nie porównuj muzyka do lekarza. Bez wykształcenia muzycznego możesz byc muzykiem. Bez wykształcenia medycznego nie możesz byc lekarzem. Do tego pierwszego wystarczają jakiekolwiek umiejętności wokalne lub instrumentalne. Do tego drugiego niezbędne są lata edukacji i praktyki. Możesz wziąć instrument, pobrzdąkac, zawyć i ogłosić się muzykiem. Ale jak weźmiesz skalpel i potniesz człowieka, to jesteś psychopatą, nie lekarzem-chirurgiem. To są profesje o innym kalibrze i innym poziomie wejścia. Twoja argumentacja jest z dupy.

Powtarzam - chcesz merytorycznej dyskusji, to daj merytoryczny argument, do którego mamy się odnieść. Do tego, co wkleiłeś w poprzednim poście moge odnieść się w taki sam sposób jak Ty - dac Ci linka do YouTube, kilka linków do badań i sobie szukaj odpowiedzi na argumentacje, której każesz mi szukać w filmie absolwenta akademii górniczego-hutniczej. Chcesz rozmawiać, to rozmawiaj, póki co zasłaniasz się sterta linków i wybranych dokumentów, które są podciągnięte pod argumentacje.

A z personalnych odczuć, to jesteś tak zbiasowany, ze przypuszczam, ze jakakolwiek merytoryczna dyskusja nie będzie miała miejsca. Bo w tej partii szachowej Ty jesteś gołębiem.
Proszę zachować swoje personalne odczucia co do mojej osoby dla siebie. Nie ja jestem tu przedmiotem dyskusji (Ad personam może zostawmy, ok?)
A nawet Pan Zięba. Ktoś kliknął w ogóle w te linki PZH? To też sza(rla)tany?

Możesz dać linka? To czemu nie dasz?

I przestań z tym, że coś mi mówią na jutubie. Sprawdziłem to u źródła. Które ignorujesz.

« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2020, 11:05:57 wysłana przez Duży Czarny Kogut »

Offline drzevoo

• Użytkownik
« Odpowiedź #520 24 Maj, 2020, 11:26:05 »
A jaki to ma związek z koronawirusem? Pytanie erotyczne :D
Taki, że właśnie taką metodą proponował leczenie koronawirusa.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Pronounce

• Pr0
« Odpowiedź #521 24 Maj, 2020, 11:26:19 »
Oczekujesz argumentów a sam przeklejasz tylko linki z Youtuba.

Nie wiem czego chciała ta wspomniana klientka z wyższym wykształceniem...w każdym razie Zięba nie ma jakiegokolowiek wykształcenia związanego z medycyną, w branżach wartość dyplomu uczelni bywa różna (np. w branży kreatywnej), niemniej wydaje mi się, że np. w medycynie, inżynierii są to istotne sprawy.

Offline g-zs

• Pr0
  • got beagle?
« Odpowiedź #522 24 Maj, 2020, 11:28:59 »
I przestań z tym, że coś mi mówią na jutubie. Sprawdziłem to u źródła. Które ignorujesz.

To następnym razem sprawdź ze zrozumieniem xD

https://www.crazynauka.pl/jerzy-zieba-nie-ma-kompetencji-aby-oceniac-testy-na-koronawirusa/
B ( o ) ( o ) B S

Offline theremin

• Pr0
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
« Odpowiedź #523 24 Maj, 2020, 11:33:01 »
 Nie karmić ruskiego trolla.
4string

Offline g-zs

• Pr0
  • got beagle?
« Odpowiedź #524 24 Maj, 2020, 11:37:03 »
Nie karmić ruskiego trolla.

Cicho, tu sie odbywa resocjalizacja. Kolega jeszcze wczoraj był przekonany że Zięba jest doktorem, więc czyni postępy. Może przyswoi tez naukową argumentację nie opartą o wybieranie wisienek xD
B ( o ) ( o ) B S