Autor Wątek: Co was w życiu smuci?  (Przeczytany 116035 razy)

Offline lwronk

• Pr0
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1175 18 Lut, 2020, 23:24:17 »

Teraz PiS chce zabrać 24mld

Inflacja i spadek siły nabywczej pieniądza, co poradzisz? ;)

Offline wuj Bat

• Pr0
« Odpowiedź #1176 19 Lut, 2020, 14:14:44 »
Zaczyna wyglądać na to, że "to jebnie"
https://www.money.pl/gospodarka/luka-vat-plan-rzadu-na-zakrecie-to-juz-nie-dziala-6480292621478017a.html

Plus dzisjesze cyrki wokół Banasia i jego dzieci - czyżby PiS grało na przegraną, bo wiedzą, że tego balona nie da się dalej sztucznie pompować?
Paczki z głów!

Zapraszam strudzonych: www.wujciobat.soup. io

Offline niedziak

• Gruppenführer Wolf
  • Pr0
« Odpowiedź #1177 19 Lut, 2020, 17:52:31 »
Nawet nie wiecie do czego zdolna jest socjalistyczna władza kiedy skończą im się pieniądze.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

• Pr0
« Odpowiedź #1178 19 Lut, 2020, 18:27:45 »
Urodziłem się za komuny, no i czytałem dużo, więc potwierdzam - nawet nie wiecie :D
Paczki z głów!

Offline Algiz

• Gaduła
« Odpowiedź #1179 19 Lut, 2020, 18:55:59 »
Nawet nie wiecie do czego zdolna jest socjalistyczna władza kiedy skończą im się pieniądze.

W socjalizmie  pieniądze nigdy się nie kończą bo się je po prostu dodrukowuje. Kończą się jedynie towary w sklepach. Przypomniała mi się końcówka lat 80 tych, kiedy zbierałem kasę na wieżę Radmora, co uzbierałem, to ona była co miesiąc o 100% droższa. Doszło do takich absurdów, że mała oranżada w warzywniaku kosztowała 150 000 i tyle samo kosztował mandat za np: przekroczenie prędkości :) Ponieważ do podniesienia cen mandatów była potrzebna nowelizacja prawa o ruchu drogowym, a przecież nie mogli robić tego co miesiąc. Inflacja zapieprzała wtedy niemiłosiernie, u każdego na chacie walały sie banknoty np: 1000 złoty z Kopernikiem za które nie można było kupić nawet pudełka zapałek. To były czasy, wszyscy byli wtedy milionerami ;)

Offline wuj Bat

• Pr0
« Odpowiedź #1180 19 Lut, 2020, 19:19:26 »
To mój ojciec tak samo zbierał na Małego Fiata :). Wtedy najlepiej było mieć kredyt, a najnajlepiej hipoteczny. Znajomy miał X lat do spłacania, spłacił z 2 wypłat.

Skala jest logarytmiczna, ten wierzchołek był 100x wyższy ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Lut, 2020, 19:24:38 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Johnny

• Pr0
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
« Odpowiedź #1181 19 Lut, 2020, 19:25:38 »

W socjalizmie  pieniądze nigdy się nie kończą bo się je po prostu dodrukowuje. Kończą się jedynie towary w sklepach. Przypomniała mi się końcówka lat 80 tych, kiedy zbierałem kasę na wieżę Radmora, co uzbierałem, to ona była co miesiąc o 100% droższa. Doszło do takich absurdów, że mała oranżada w warzywniaku kosztowała 150 000 i tyle samo kosztował mandat za np: przekroczenie prędkości :) Ponieważ do podniesienia cen mandatów była potrzebna nowelizacja prawa o ruchu drogowym, a przecież nie mogli robić tego co miesiąc. Inflacja zapieprzała wtedy niemiłosiernie, u każdego na chacie walały sie banknoty np: 1000 złoty z Kopernikiem za które nie można było kupić nawet pudełka zapałek. To były czasy, wszyscy byli wtedy milionerami ;)

Władza chce, żeby wszyscy w Polsce byli milionerami. Masz z tym problem??? TY ANTYPOLAKU!
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

• Pr0
« Odpowiedź #1182 19 Lut, 2020, 19:26:53 »
Dla ludzi myślących to zaczyna być komplement
Paczki z głów!

Offline Algiz

• Gaduła
« Odpowiedź #1183 19 Lut, 2020, 19:30:48 »
Tak było. Na przeciwko mojego osiedla wybudowano osiedle domków szeregowych i pamiętam z opowieści rodziców, że każdy kosztował pół miliona, to była niewyobrażalna suma skoro zwykli ludzie zarabiali po trzy, cztery tyś. Po kilkunastu latach te pół miliona to była 1/4 wypłaty.

Posty połączone: 19 Lut, 2020, 19:44:17

Władza chce, żeby wszyscy w Polsce byli milionerami. Masz z tym problem??? TY ANTYPOLAKU!

Dla ludzi myślących to zaczyna być komplement

No właśnie się zastanawiałem, czy go kopać ? czy całować ?   :lol:
« Ostatnia zmiana: 19 Lut, 2020, 19:44:17 wysłana przez Algiz »

Offline Tadeo

• Pr0
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
« Odpowiedź #1184 19 Lut, 2020, 20:22:09 »
W socjalizmie każdym systemie obecnie pieniądze nigdy się nie kończą bo się je po prostu dodrukowuje.

Fixed that for you. Zawsze i wszędzie tak będzie, bo parytet złota(czy czegokolwiek innego) jest już historią we wszystkich gospodarkach, które się liczą.

Offline Algiz

• Gaduła
« Odpowiedź #1185 19 Lut, 2020, 21:14:56 »
W socjalizmie każdym systemie obecnie pieniądze nigdy się nie kończą bo się je po prostu dodrukowuje.

Fixed that for you. Zawsze i wszędzie tak będzie, bo parytet złota(czy czegokolwiek innego) jest już historią we wszystkich gospodarkach, które się liczą.

Ale to nic nowego, a Polska zdaje się że zapoczątkowała ten proces  po szwedzkim potopie który spowodował  kryzys gospodarczy i monetarny. Skarb państwa nie dawał rady wywiązać się z płatności, zwłaszcza wobec wojska. Wtedy zgłosił się zarządca mennicy krakowskiej pan Boratini i zaproponował wybicie  monet miedzianych, które miałaby przymusową urzędową wartość srebrnego szeląga. Problem polegał na tym, że limit tych monet miał wynosić coś ok 2 milionów, a gostek trzepał te monety nawet po godzinach (głównie dla siebie) :) i najebał ich podobno ok 2 miliardów. Żołnierze zamiast kilku srebrnych monet żołdu dostawali ponad kilogram bezwartościowych miedzianych blaszek. W końcu szlachta i żołnierze się wkurwili i doszło do słynnego rokoszu Lubomirskiego. Podobno nazwa " zły szelong " pochodzi właśnie od tej boratynki.  Te monety do dziś są tanie i można je kupić za 2 złote, niektóre są droższe i kosztują 20/ 30 zł wszystko zależy od stanu, rocznika  i mennicy w której je wybito.
https://allegro.pl/oferta/r-42-boratynka-zestaw-8964889895
« Ostatnia zmiana: 19 Lut, 2020, 21:28:21 wysłana przez Algiz »

Offline theremin

• Pr0
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline wuj Bat

• Pr0
« Odpowiedź #1187 21 Lut, 2020, 21:44:43 »
Udało mi się ziomeczków zobaczyć na żywo, jeszcze z Anetą.

Informacja dla panów i chłopców dobijających do 40-tki: dbajcie o formę i zdrowie
Paczki z głów!

Offline Tadeo

• Pr0
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
« Odpowiedź #1188 24 Lut, 2020, 22:38:35 »
Informacja dla panów i chłopców dobijających do 40-tki: dbajcie o formę i zdrowie

*30-tki. Przy czterdziestce już zwykle za późno. :P

Mam kilku kolegów w moim wieku(pokolenie T) z cukrzycą, nadciśnieniem i chuj wie czym jeszcze - jak się na nich spojrzy to oczywiste jest jaki mają tryb życia.

Swoją drogą nie wiem czemu przyjęło się w Polsce że chłop to musi wpierdalać.

Offline theremin

• Pr0
« Odpowiedź #1189 25 Lut, 2020, 00:31:41 »
Bo według przyjętej w Polsce definicji chłop to ten co łopatą albo kilofem nakurwia, a nie ten co  klepie w klawiaturę.
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2020, 13:31:23 wysłana przez theremin »
4string

Offline Amal_68

• Pr0
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
« Odpowiedź #1190 25 Lut, 2020, 17:07:36 »

*30-tki. Przy czterdziestce już zwykle za późno. :P

Mam kilku kolegów w moim wieku(pokolenie T) z cukrzycą, nadciśnieniem i chuj wie czym jeszcze - jak się na nich spojrzy to oczywiste jest jaki mają tryb życia.

Swoją drogą nie wiem czemu przyjęło się w Polsce że chłop to musi wpierdalać.

Explain plox.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

• Pr0
« Odpowiedź #1191 25 Lut, 2020, 20:51:25 »
40-tkę to znacie z teorii ;)
Paczki z głów!

Offline Johnny

• Pr0
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
« Odpowiedź #1192 01 Mar, 2020, 18:39:25 »
.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

• Pr0
« Odpowiedź #1193 26 Mar, 2020, 01:04:14 »
Stała się rzecz straszna!

(iii już wszystkie wiedzom, że teraz będzie coś na śmiesznie :D )
Kumpel dał mi najwięcej lat, jak ktokolwiek dał mi ever. Sam ma 24 lata, to zna się na rzeczy. Dał mi... 34 lata! Brrr!
(załącznik)
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

• Pr0
« Odpowiedź #1194 03 Kwi, 2020, 17:41:58 »
RIP

Spoiler
Paczki z głów!

Offline theremin

• Pr0
« Odpowiedź #1195 04 Kwi, 2020, 00:04:56 »

(Sorry przegapiłem wcześniej tego posta)

O jedno zero za dużo... Licencyjne kasety tuż przed denominacją były po 70 000, piraty po 20 000 - 25000.  Do dziś mam jeszcze kasetę Dezertera z 1995 z naklejką 50 000zł.  A za 1000 zł można było kupić kilka pudełek zapałek... 
4string