Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1136824 razy)

Offline JanuszuNieKrzywdz

• Użytkownik
Wkurwia mnie mocowanie paneli akustycznych na taśmę dwustronną. Nic się nie chce trzymać jebanej pianki.
A kto Ci podpowiedział, że to zadziała? Niestety, trzeba klejem :( Albo gwoździami przybij.

A co sądzisz o piance tej dedykowanej?

Offline selfslave

• Gaduła
A co sądzisz o piance tej dedykowanej?
W sensie, że o piance do montażu pianek? To nawet nie słyszałem. Ten klej w spreju co wszędzie o nim piszą działa bardzo dobrze. Niektórzy twierdzą, że uniwersalny montażowy też działa, ale u mnie nie dał rady. Ale jak znajdziesz jakiś nieinwazyjny sposób na tymczasowy montaż to daj znać, bo w nowym mieszkaniu też by mi się przydało, a nie chcę przyklejać na stałe.

• Użytkownik
Chodzi mi o taki dedykowany klej w spreju właśnie :)

Tak patrze na yt co tam polecają. Jest metoda velcro ale mnie nie przekonała. Ale zainspirowałem się czymś innym.

Podklejenie na ten klej w spreju do kartonu, podcięcie kartonu do brzegów panelu. Zrobienie dziurki w kartonie. Przymocowanie na haczyki plastikowe łazienkowe/kuchenne.

Dalej zrywa Ci farbę, ale tylko mały kawałek  :devil: no i masz pewność, że będzie się trzymać + możesz łatwo zamienić/obrócić panel.

Offline selfslave

• Gaduła
Pan jesteś mądry człowiek, Panie @JanuszuNieKrzywdz
Albo nawet można zrobić 4 takie kwadraciki z jakiejś sklejki w kolorze ściany i do nich na takiej zasadzie przymocować. Wtedy nawet jak się zdejmie to nie będzie to mocno widoczne.

Pomyślałem też teraz o farbie magnetycznej i przyklejeniu magnesów w kilku miejscach do pianki. Tylko to już trochę roboty, a nie wiadomo czy będzie trzymało. W zasadzie można by przetestować też na jakiejś sklejce najpierw. Ale jakby to zadziałało to już w ogóle by była poezja, bo można by takie ustroje dowolnie przemieszczać.

• Użytkownik
@selfslave

Ja na razie jestem zrezygnowany, po prostu oparłem pianki o biurko i czekam aż ochłonę po tych dziurach na scianie  :-[ No ale będę jeszcze myśleć. A może listwa przypodłogowa odwrócona tak żeby zrobić półeczkę? Jeżeli znaleźć szeroki i lekki model :)

Offline majkelk

• Pr0
  • Teksty są osobiste
A może korytka elektroinstalacyjne? jedna część do ściany, drugą do panelu, a potem nasuwamy jedno na drugie. Dodatkowy plus to dylatacja między ścianą, a panelem - tak jak powinno być ;)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline nikt

• Jeń Lebany
  • Administrator
    • www.BodyModifications.pl
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

• Pr0
  • Skervesen: Dział Handlu Zagranicznego i Lajków
Śmiszne i straszne, jak już klasyczne dymanie tygrysa:

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2018, 22:57:59 wysłana przez wuj Bat »
Samiec omega

Zapraszam strudzonych: www.wujciobat.soup. io

• Użytkownik
@selfslave pianki update

Na razie próbuje z tym klejem dedykowanym. Podkleiłem w ten sposób 3 rodzaje pianek, lekką, średnią i ciężką. Poczekam aż się zwiąże, ale lekka trzyma się świetnie na razie (pic) Haczyk poglądowy.

Myśle, że jeżeli będzie problem z ciężkimi będzie można wyciąć małe otwory i pierdyknąć porządną piankę z budowlanego tak aby wyszła przez te otwory i żeby trzymała karton z obu stron w tych punktach.

Offline selfslave

• Gaduła
@JanuszuNieKrzywdz seems legit. Trzymam kciuki, żeby trzymało się jak najmocniej :)

Klikajac reklamy wspierasz serwis.