Autor Wątek: AGD do kuchni  (Przeczytany 112 razy)

Offline Stachu

• Gaduła
  • Trv
AGD do kuchni
« 18 Maj, 2018, 12:53:52 »
AGD kupuje, co macie? Szukam lodówki i kuchenki na wypasie (elektryczna z płytą ceramiczną lub indukcyjna), i za Chiny nie mogę znaleźć kuchenki z funkcją gotowania na parze, choć wiem, że takie są. Ale piekarnik plus płyta też wchodzą w grę. Drodzy kuchmajstry let mi hyr ju.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2018, 13:57:25 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline purpleman

• zbananowany
  • Pr0
  • hie hie hie
Odp: AGD do kuchni
« Odpowiedź #1 18 Maj, 2018, 13:59:11 »
Co do piekarnika to mój brat ma u siebie Electroluxa, który taką funkcję gotowania na parze posiada. Nie wiem co to za model.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline sify11

• Pr0
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
« Odpowiedź #2 18 Maj, 2018, 16:32:57 »
kuchenka tylko gazowa!
-dobre patelnie (żeliwne, węglowe) wymagają sezonowania, czego nie zrobisz na indukcji.
-na indukcji nie wykorzystasz woka

indukcja ma swoje oczywiste zalety, ale dla kogoś kto lubi gotować nie da rady.
żywy ogień ułatwia też flambirowanie.

ot takie 3 grosze od grubasa :D
i always go full retard

Offline october

• Gaduła
  • Oct.
« Odpowiedź #3 18 Maj, 2018, 17:26:30 »
Jeżeli chodzi o kuchenke jednego się wystrzegaj. Wszelkich wyświetlaczy dotykowych. Mam Gorenje ceramiczna ze zwykłymi pokrętłami (była z tej racji drozsza) ale piekarnik już się ustawia wyświetlaczem. I można szału dostać jak ma się mokre ręce  i próbuje ustawić np czas pieczenia. Indukcja czy ceramiczna to  kwestia też czy masz dzieci. Ceramiczna nagrzewa się i można się oparzyć.

Lodówke polecam na pewno z jak najniższym zużyciem prądu bo ta chodzi 24h na dobę. Sam mam Siemensa. Modelu nie pamiętam ale kilka lat już chodzi bezproblemowo.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

007

Offline Stachu

• Gaduła
  • Trv
« Odpowiedź #4 Dzisiaj o 15:24:49 »
Jedyny gaz w tej kuchni to w moim tyłku, ziemny nie jest pociągnięty, więc tylko na prąd. W indukcji trochę obawiam się pola elektromagnetyczneg o, kij wiele jaki ma wpływ na zdrowie. Uwagi cenne, jakby ktoś coś jeszcze to zapraszam. Swoją drogą nie wiedziałem o sezonowaniu patelni
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Klikajac reklamy wspierasz serwis.