Autor Wątek: Usuwanie rys  (Przeczytany 1650 razy)

Offline Line6-Fanatic

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • milczenie jest srebrem - dźwięk jest złotem
Usuwanie rys
« 15 Gru, 2012, 21:32:43 »
Nie wiem, czy to dobry dział, ale decha to decha. Naszło mnie na usunięcie rys z jednego korpusu. Nic szczególnego, ale dziabę czeka wymiana całego osprzętu i jak już zdejmę wszystko z gitary i założę nowe, to "blachy" będą świeciły się, jak wiadomo-co. No więc chcę usunąć z niej nieco patyny.

Szukałem środka delikatnego i nie do lakieru samochodowego - trafiłem coś takiego:



Uwzględniając, że fronty kuchenne mają jednak gorsze lakiery niż gitary to mogłoby zadziałać.

Zestaw jest dostępny w Polsce w serwisie, który wszyscy znają. Sprzedawca jest obecny krótko - od roku - więc chyba nikt tego nie próbował. Dlatego raczej temat do pomacania i pytanie do osób, które kiedyś zmierzyły się z wyzwaniem - ich zdaniem - to może zadziałać? 

Pewnie nie miałbym odwagi do ruszenia z maszyną na moje Les Paula, ale powiedzmy, że pomasowałbym gąbkami ;)

PS. uprzedzając: to nie spam - nie mam żadnego związku z tą firmą.



moody self-obsession is only attractive in men who can play guitar

Offline forseth

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Odp: Usuwanie rys
« Odpowiedź #1 26 Gru, 2012, 22:13:39 »
Gitara jest bardziej charakterna z ryskami  :devil: Tak na serio, to wiem co to są ryski i dla mojego ciut za pedantycznego oka szpeciły wiosełko. Szczerze mówiąc nic z tym nie robiłem, zależy jak głęboko jest rysa. Ten środek wygląda na coś fajnego, sympatycznego co może przezwycieżyć "szramę" jeśli jest to w dobrej cenie czemu nie, jeśli nie to jeśli gitarka jest czarna to proponuje czarnego markera :)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Usuwanie rys
« Odpowiedź #2 27 Gru, 2012, 03:40:13 »
Ja do lakieru stosuje paste do lakierów samochodowych "Tempo"  która jest w 2 opcjach lekkosriena i do głebokich rys.
Do czesti chromowanych jest dobry preparat do czyszczenia chromów motocykli bo on załatwia nawet przebarwienia powstałe od rozgrzania na chromowanych wydechach.

To z twojego linku wyglada mega profi. ale mi by sie nie chciało tylu etapów jakosc tempo mi wystarcza ale nie jest az tak dokładne jak to co podesłałeś ale po jednej lub 2 probach wyjdzie na to samo ^^

 
Gitara jest bardziej charakterna z ryskami  :devil: Tak na serio, to wiem co to są ryski i dla mojego ciut za pedantycznego oka szpeciły wiosełko. Szczerze mówiąc nic z tym nie robiłem, zależy jak głęboko jest rysa. Ten środek wygląda na coś fajnego, sympatycznego co może przezwycieżyć "szramę" jeśli jest to w dobrej cenie czemu nie, jeśli nie to jeśli gitarka jest czarna to proponuje czarnego markera :)
marker  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 27 Gru, 2012, 03:51:21 wysłana przez Ewolter »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
2950 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2015, 00:16:34
wysłana przez Johnny