Autor Wątek: Opóźnienia VST w Cubase  (Przeczytany 7369 razy)

Offline jacamanster

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Opóźnienia VST w Cubase
« 26 Lut, 2011, 14:45:44 »
Witam. Jestem totalnie zielony w sprawie VST. Więc prosił bym o proste i dokładnie tłumaczenie. Nee rozumiem zabardzo skrótów. Co to dokładnie latencja, buffor itp. Mam taki problem. Podpiąłem klawisz(Casio CTK 631) pod kompa Kablem usb-midi. Mam Cubasa sx3 i nie wiem jak poradzić sobie z  opóźnieniem(wciskam klawisz i za chwile dziwięk tak że robią się synkopy:):):)::):). Komp to AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 5000+, 2GB Ram. Karta Dzwiękówa Realtek HD(nie wiem czy to nazwa i czy jest pełna. Nie znam sie. Przepisuje z dxdiag) Są sterowniki ASIO(4all) 2,0. W Cubasie robiłem tam jakieś zaznaczanie timeStamp. Nic nie pomogło. Ale nawet nie chodzi o ten program bo jak ściągnąłem wirtualne pianinko(tak przykładowo) to tam też jest opóźnienie duże. Jeżeli taki temat już jest albo napisałem go w złym miejscu to przepraszam ale przeszukałem duzo neta i nie znalazłem odpowiedzi na mój konkretny przypadek więc jestem juz zmęczony i zdesperowany...
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2011, 14:51:50 wysłana przez jacamanster »


Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: Opóźnienia VST w Cubase
« Odpowiedź #2 26 Lut, 2011, 18:25:57 »
sprawdzałeś w innych DAWach?
nie lubie placki

Offline jacamanster

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Opóźnienia VST w Cubase
« Odpowiedź #3 26 Lut, 2011, 20:18:27 »
Nie sprawdzałem ale chodzi o to że odpalam "True pianos Standalone" poprostu instrument. nie Cubasie i tez opóźnia. To co mam zrobić. Gdzie pogrzebać co ściągnąć?

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: Opóźnienia VST w Cubase
« Odpowiedź #4 26 Lut, 2011, 21:18:34 »
a grzebałeś w opcjach asio4all? te buforowanie i te inne tam, nie wiem jak to się robi ,ale są poradniki w googlach jak to dobrze skonfigurować
nie lubie placki

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Opóźnienia VST w Cubase
« Odpowiedź #5 27 Lut, 2011, 00:10:49 »
Po kolei. Nie "żadne poradniki w goglach", tylko wyszukaj sobie pojęcia "latencja" i "bufor" żeby mieć jakiekolwiek pojęcie o tym co robisz. Upewnij się, że w programach, z których korzystasz, jako sterownik audio wybrane jest ASIO4All. Wejdź w jego ustawienia i ustaw bufor na najniższą możliwą wartość, ale taką, żeby nie było słychać trzaskòw, ani innych artefaktòw dźwiękowych. Powodzenia i daj znać, czy pomogło.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Opóźnienia VST w Cubase
« Odpowiedź #6 27 Lut, 2011, 08:51:11 »
1. Ściągasz i instalujesz Asio4All (jeśli nie masz)
2. Włączasz Cubase
3. Zakładka Devices -> Device Setup
4. W nowym oknie klikasz VST Audiobay
5. Po kliknięciu na VST Audiobay w tym samym oknie po prawej stronie będziesz miał rozwijaną listę, z której wybierasz Asio4All

i tyle :) latncja powinna być minimalna/niezauważalna
B ( o ) ( o ) B S


Offline jacamanster

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Opóźnienia VST w Cubase
« Odpowiedź #8 27 Lut, 2011, 11:47:31 »
Udało się. Dzięki wszystkim za pomoc. Szczeże mówiąc wszedłem na pałke w ustawienia i starałem się wlaśnie zmienić wszystko co mogłem na minimum:)PO kolei : Cubase oczywiście w device setup - ASIO4ALL - Control Panel - kliknąłem wszystko na najmniejsze parametry ale jednak ASIO Buffer Size nie może byc najmniejsze bo trzaska. u mnie chodzi na 512 ale zmniejszyłem do 416 i jest równo jak gram .Potem sprawdze jak przy nagrywaniu... Dzieki wszystkim za pomoc

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Cubase SX 3

Zaczęty przez Junia « 1 2 3 » Software

61 Odpowiedzi
30840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2010, 14:25:15
wysłana przez Junia
5 Odpowiedzi
6917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2010, 22:20:32
wysłana przez majkelk
1 Odpowiedzi
5483 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2011, 02:23:25
wysłana przez coin777
8 Odpowiedzi
7703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2011, 01:33:42
wysłana przez mlodysatan
14 Odpowiedzi
7486 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2011, 04:46:45
wysłana przez fraunos