Autor Wątek: Tanie-I-Podejrzane(?) - DuncanDesigned, Giovanni, Wilkinson, Tesla...  (Przeczytany 4834 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Jako że nie każdego stać na BerNakle, LindęFralin albo nawet TonegoBlera, a chce sobie poeksperymentować z gitarką, to szuka rozwiązań tańszych. Stąd, bez przydługiego wstępu - wrzucajcie opinie o mniej lub bardziej budżetowych "wyrobach pikapopodobnych" pokroju DuncanDesigned, Wilkinson, Giovanni... Temat o Tesli już jest: http://forum.sevenstring.pl/pickupy-dechy-gryfy-struny-i-akcesoria/pickupy-tesla/ ale jak coś można info podrzucić i tutaj.

A czemu pytam? Bo zdania są jak tyłki - podzielone i każdy ma własny(e);)

O DD czytam opinie od "totalny szit" po "to samo co Duncan tylko 2x taniej". O P-90 Wilkinsona (montowane m.in. w gitarach Vintage) że "obok P-90 to to nawet nie stało" po "nie odstają od droższej konkurencji". Czyli nie ma to jak fora internetowe ;D :facepalm:

A moim zdaniem jest o co kruszyć kopię, bo set niby-blackouts DD stoi teraz na giełdzie za 2 seciaki. SET 2 SZTUK. P-90ka Giovanni - nowa - to okolice 100PLN, a Wilkinsona 60-70, więc sporo mniej niż konkurencja, nawet używana.

Tylko proszę o opinie z pierwszej ręki: ktokolwiek WIDZIAŁ, ktokolwiek SŁYSZAŁ, KTOKOLWIEK OGRYWAŁ, a nie filmiki z YT albo "szwagier brata kuzyna znał takiego który znał innego który widział jak ciotka wójta..." ;)

Z góry thanx :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Skoro nie ma chętnych, to ja coś powiem. Jakiś czas temu zdarzyło mi się w pijanym widzie kupić na jakiejś wyprzedaży pikap od Giovanni'ego (ten model, co to wygląda jak sh-8 z chromowanymi nabiegunnikami). Z góry zaznaczam, że nie mam bladego pojęcia, jak to to wypada w porównaniu z prawdziwym sh-8, ale jak na pikap za ~70 PLN sprawował się całkiem nieźle.

Z początku wsadziłem ten wynalazek do Deana Vendetty 1.0 (bleh...) z flojdem (meh...) i brzmienie powaliło mnie chujozą. Było ciemno, mhrocznie, shraczkowato i muliście. W sam raz do bzyczącego kinder-metalu. Inna sprawa, że ta Vendetta nawet na secie Blackoutów nie poczułaby się lepiej. Ot, taki srakowaty egzemplarz.

Później pup trafił do olchowej podróby strata (Jakiś Hohner bodaj.) i było sporo lepiej. Ładnie się ta jego brzmieniowa ciemnota równoważyła z jasną dechą, co w połączeniu ze strojem do drop-C, nadawało gitarze za 300 pln całkiem niespodziewanego pierdolnięcia.

Żebyśmy się źle nie zrozumieli: nie twierdzę, że był to jakiś cud, ale pikap zaskoczył mnie "in plus". Do SD, DiMarzio czy innych iemdżi startu nie miał, ale IMO, takie pupki mogą stanowić niezłe (i tanie) rozwiązanie, żeby nieco podrasować wiosełko z przedziału "do tysiąca" czy może nawet "do tysiąca z niedużym hakiem". Na pewno był lepszy niż większość stockowych szpulek z drutem montowanych w nowych wiosłach z takiego przedziału cenowego. A, byłbym zapomniał. Z brumieniem, sprzęganiem i innymi tego typu atrakcjami również nie miał problemu. Rzekłbym, że wszelakie zakłócenia mieściły się "w normie".
It's always nice to have a penis.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
ja w swoim Jacksonie miałem 1xHB103 i 2xSC-101

humbaker w lipowej desce jest niesamowicie ostry (sporo góry) nie waliło basem  ale środkiem co mi się strasznie podobało. z singlami juz tak nie bardzo w pozycji humbaker środkowy singiel było więcej basu ale też brzmiało to płyciej,
 pozycja środkowa niesamowita maczeta cięło górą prawie jak w tele tylko gainu to ściągało chyba z połowę
 i pozycja pod gryfem (ja miałem obniżoną przystawkę o połowę w stosunku do reszty)dawała niesamowicie akustyczny klimat gainu ściągało ¾ było mocno zbasowane góra nie była kująca jak w pozycji wcześniej, tak smooth było, bardzo mało środka i to bardzo bardzo.
 Była też pozycja wcześniej czyli 2 single która była wypadkową pomiędzy dwoma singlami czyli wyśrodkowana góra średnie i bas nie lubiłem tej pozycji zabardzo.
 I na kanale przesterowanym wychodziło tak od gryfu jadąc był prawie czysty kanał (klik) delikatnie wysterowany kanał (klik) chrunch (klik) mocno zbasowany chrunch (klik) high gain przeskok był ogromny.
Pupy były od nowości w gicie i uważam że pasowały po wielu latach stwierdziłem ze mogłem kupić gite na 2 humbach ale dla osoby która gra np w kilku różnych projektach takie zestawienie jest idealne. Tego humba spokojnie wsadziło by się do wiosła za 4tysie i by zrobił robotę porównywałem go z SD distortion w fenderze i wielkiej jakiejś różnicy nie odczułem oprócz tego że fender był bardziej artykulacyjny :D
wrzucił bym nagranie z gigu ale będziecie sie śmiali bo grałem punka wtedy :D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Dobre i tanie efekty.

Zaczęty przez mleko « 1 2 3 4 » Efekty

93 Odpowiedzi
62160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 14:59:36
wysłana przez sylkis
50 Odpowiedzi
29235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2014, 15:10:17
wysłana przez Dareios
13 Odpowiedzi
9047 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2014, 09:16:18
wysłana przez Sulphur
5 Odpowiedzi
3280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2014, 01:04:21
wysłana przez gizmi7
11 Odpowiedzi
4260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2015, 13:10:59
wysłana przez Leon