Autor Wątek: AD + midi = bez plastiku? (Reaper)  (Przeczytany 8088 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
AD + midi = bez plastiku? (Reaper)
« 09 Lut, 2011, 16:59:18 »
Elo ziomeczki  8)

Mam takie pytanie. Jak robie import do reapera ułożonej perki w GP, to jest to dość sztuczne (w porównaniu do beatów zawartych w AD) z racji, że uderzenie każdego bębna ma takie samo nasilenie. Jest jakiś szybki sposób w reaperze żeby zrobić taki "random mix" tego gówna w midi, żeby pomieszał sam nasilenie tych garków ? ;D

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Po pierwsze, musisz zadbać o to, żeby nie było perfekcyjnie równo, bo to brzmi bardzo nienaturalnie.
Później musisz tak ogarnąć dynamikę, żeby jak najbardziej przypominała grę żywego bębniarza. To niestety jest pracochłonne, czasożerne i wymaga albo podstawowej wiedzy o grze na garach, albo opatrzenia się z tym jak wyglądają te pętle z AD (wrzuć sobie loop na ścieżkę midi i otwórz ją w drum edytorze - będziesz mógł zobaczyć jak to jest nagrane).
Możesz ewentualnie zaopatrzyć się w dynamiczną klawiaturę MIDI i nauczyć się wgrywać nuty 'z palca' - przynosi fajne efekty, ale trzeba poświęcić temu duuuużo czasu.

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Dzieki za odpowiedzi ;)

Tak to to wiem, nawet mam Akai LPD8. Chciałem się upewnić czy jest np. jakaś wtyczka która bardziej "ożywia" zapisane midi ;) Widzę, że aby było dobrze trzeba samemu ustawiać :( :P

No nic, w kazdym razie dzięki ;)

Offline kaczorblb

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Ożywię ten temat żeby spytać się jaka to jest "dynamiczna klawiatura midi"? Jest to teraz mój kolejny zakup i szukam czegoś co pozwoli mi zarówno na rejestrację bębnów (jak z mpc) ale i nagrywania wszelkiego rodzaju sampli i używania instrumentów vst. Co polecacie? Wstępne poszukiwania to głównie sprzęt AKAI. Czy warto i jeśli warto to co kupić?

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Dynamiczna klawiatura to po prostu taka, gdzie klawisze są wrażliwe na siłę ( prędkość? ) ich wciśnięcia. Czyli jak taki pieprzniesz z całej siły będzie głośniej, niż jak leciutko naciśniesz.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Dynamiczna klawiatura to po prostu taka, gdzie klawisze są wrażliwe na siłę ( prędkość? ) ich wciśnięcia. Czyli jak taki pieprzniesz z całej siły będzie głośniej, niż jak leciutko naciśniesz.
Dynamika w muzyce nie odnosi się do prędkości, a do siły dźwięku. Klawiatura dynamiczna to taka, która w różny sposób reaguje na różne siły nacisku na klawisze.

Kaczorblb - wyszukaj sobie na forum frazy takie jak "klawiatura sterująca" albo po prostu "klawiatura" i znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
O sam Rob Perke dał Wam znakomitą odpowiedź :D   :allah: :choszatan:
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Rob Perke pozdrawia.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Mondo, ale nie pisałem o prędkości dźwięku a prędkości wciśnięcia klawisza.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!


Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Mondo, ale nie pisałem o prędkości dźwięku a prędkości wciśnięcia klawisza.
? Można grać szybko a delikatnie muskać klawisze i wolno mocno je wciskając. Nie istnieje nic takiego, jak prędkość wciśnięcia klawisza.

Offline kaczorblb

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
I zaczęło się :D

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Mondo, ale nie pisałem o prędkości dźwięku a prędkości wciśnięcia klawisza.
? Można grać szybko a delikatnie muskać klawisze i wolno mocno je wciskając. Nie istnieje nic takiego, jak prędkość wciśnięcia klawisza.

Rachetowi chyba chodziło o to, że w tanich klawiaturach, które de facto nie reagują na dynamikę uderzenia, ten efekt jest symulowany poprzez mierzenie prędkości wciśnięcia. Mam taką klawiaturę w swojej yamasze PSR i dokładnie tak to działa, możesz wcisnąć klawisz bardzo lekko, nawet podtrzymując go od spodu - ale jeśli tylko zrobisz to wystarczająco szybko na ostatnim odcinku, to klawiatura zachowuje się tak samo, jakbyś uderzył mocno.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Durne strasznie, ale rozumiem.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Mondo, ale nie pisałem o prędkości dźwięku a prędkości wciśnięcia klawisza.

Powinno być siłę wciśnięcia klawisza. Dynamiczna klawiatura reaguje na siłę. 
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No tak, tak, wiem, ale podchorowany jestem i za dużo informacji ostatnio przyswajam z bardzo różnych dziedzin ( hura, hura, matura! ) i mi się musk o tej siódmej rano zaciął, znowu się wysłowić nie umiałem, więc próbowałem na około ( jak widać, powiedzmy skutecznie :) ).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Mondo, po angielskiemu to się velocity nazywa ;)
Wiem, Rob Perke mi powiedział. On jest taki mądry.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Mondry
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2009, 08:35:15
wysłana przez 7th
6 Odpowiedzi
8094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2011, 12:26:25
wysłana przez selfslave
0 Odpowiedzi
1974 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2013, 19:28:19
wysłana przez MackaSFB
3 Odpowiedzi
3859 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2013, 18:32:28
wysłana przez MackaSFB
3 Odpowiedzi
2647 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2015, 10:30:50
wysłana przez Franq