Autor Wątek: Grubość strun, a brzmienie...  (Przeczytany 47365 razy)

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Wiem, że to słabe porównanie i brzmieniowo kupa, ale mniej więcej można usłyszeć  różnice (te same gitary, te same przystawki, te same ustawienia) ;)

http://www.speedyshare.com/files/26499710/9-42_vs_14-68.mp3

Po sobie kolejno 9.42 i 14.68
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2011, 16:06:50 wysłana przez Widek »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Wiem, że to słabe porównanie i brzmieniowo kupa, ale mniej więcej można usłyszeć  różnice (te same gitary, te same przystawki, te same ustawienia) ;)

http://www.speedyshare.com/files/26499710/9-42_vs_14-68.mp3

Po sobie kolejno 9.42 i 14.68

link umrzył :/
i always go full retard

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
nagrałem sam fragment na behringerze vamp2 i w porównaniu do tego co jest na żywej lampie to faktycznie brzmi gorzej ale ja się nie bawiłem ustawieniami, pierwszy lepszy preset. Na lampie brzmi to inaczej postaram się jutro nagrać na próbie to porównamy

tutaj dominuje to grzy grzy i zagłusza wszystko

nagranie słabe ale coś słychać

ed: idzie to tak zaczynam od 6str potem 7 i na koniec 8 pomiędzy nimi wstawki z 2 i 3 struny
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2011, 16:47:52 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Wiem, że to słabe porównanie i brzmieniowo kupa, ale mniej więcej można usłyszeć  różnice (te same gitary, te same przystawki, te same ustawienia) ;)

http://www.speedyshare.com/files/26499710/9-42_vs_14-68.mp3

Po sobie kolejno 9.42 i 14.68

link umrzył :/

U mnie okej, ale wrzucam jeszcze na dropa ;))

http://dl.dropbox.com/u/4703635/9-42%20vs%2014-68.mp3

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
nagrałem sam fragment na behringerze vamp2 i w porównaniu do tego co jest na żywej lampie to faktycznie brzmi gorzej ale ja się nie bawiłem ustawieniami, pierwszy lepszy preset. Na lampie brzmi to inaczej postaram się jutro nagrać na próbie to porównamy

tutaj dominuje to grzy grzy i zagłusza wszystko

nagranie słabe ale coś słychać

ed: idzie to tak zaczynam od 6str potem 7 i na koniec 8 pomiędzy nimi wstawki z 2 i 3 struny

a co to miało pokazać, bo nie bardzo pojmuje.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
nagrałem sam fragment na behringerze vamp2 i w porównaniu do tego co jest na żywej lampie to faktycznie brzmi gorzej ale ja się nie bawiłem ustawieniami, pierwszy lepszy preset. Na lampie brzmi to inaczej postaram się jutro nagrać na próbie to porównamy

tutaj dominuje to grzy grzy i zagłusza wszystko

nagranie słabe ale coś słychać

ed: idzie to tak zaczynam od 6str potem 7 i na koniec 8 pomiędzy nimi wstawki z 2 i 3 struny

a co to miało pokazać, bo nie bardzo pojmuje.



 :facepalm: to przeczytaj temat jeszcze raz, a wtedy się dowiesz
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
nagrałem sam fragment na behringerze vamp2 i w porównaniu do tego co jest na żywej lampie to faktycznie brzmi gorzej ale ja się nie bawiłem ustawieniami, pierwszy lepszy preset. Na lampie brzmi to inaczej postaram się jutro nagrać na próbie to porównamy

tutaj dominuje to grzy grzy i zagłusza wszystko

nagranie słabe ale coś słychać

ed: idzie to tak zaczynam od 6str potem 7 i na koniec 8 pomiędzy nimi wstawki z 2 i 3 struny

Ja pierdole ile gainu


Widek: Czy to ta sama marka strun jest?
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2011, 19:01:07 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Maciek jest tak jak powinno byc.
Miałem ten sam dylemat co ty i zostałem przy 52. Raz ze lepiej mi sie grało i po za tym lepszy dzwiek.
A przy grubszych poprostu musisz wiecej ustawic w kostce dzieki której dopalasz wzmak. Mi to pomagało.
Kto jak kto ale ty brzmienie tak zajebiste wykrecisz.

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Maciek jest tak jak powinno byc.
Miałem ten sam dylemat co ty i zostałem przy 52. Raz ze lepiej mi sie grało i po za tym lepszy dzwiek.
A przy grubszych poprostu musisz wiecej ustawic w kostce dzieki której dopalasz wzmak. Mi to pomagało.
Kto jak kto ale ty brzmienie tak zajebiste wykrecisz.

No fakt fakt, ale niestety przy drop b w 52 się gra nieciekawie, będę musiał widocznie pójść na jakiś kompromis - albo będę zakładać tylko podczas nagrywania chudsze albo rzeczywiście dołożenie gainu w tse 808 pomoże. :)

Widek: Czy to ta sama marka strun jest?

Yep, d'addario 9-42 superlight i 14-68 baritone medium

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie

....
Ja pierdole ile gainu
...

właśnie przesadzone w tym temacie jest nieco,  nic nie ustawiałem poleciałem z buta

co do ts-a to spróbuj robi różnicę i to sporą, jest selektywniej nie ma buczenia
 ja robie tak że ustawiam level na 13, tony na 9 a gain prawie 10

ed: zjadłem gainu o 1/4 i wolniej jest nieco
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2011, 20:20:59 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Zomballo

  • Gość
Przy 24 3/4 w Viperze przekopałem kilka setów stringów od cieniasów po grubasy, różne stroje, dropy i standard. Moja konkluzja to taka. Przy tak krótkiej skali i strunach grubszych niż 10-52 problemy robią wioliny, szczególnie struna G bez owijki. W Ernie Ball 12-56 (Not Even Slinky) przy stroju C# Standard, D Standard struna G to jedna wielka pomyłka i jest zepsuta od początku. Dunlop 12-54 (G z owijką) przy takich samych strojach było już lepiej. Niestety te stringi same w sobie grały jakby siedziały w wiośle już z miesiąc, zero życia). Wioliny w D'Addario EXL 12-54 (G bez owijki) przy stroju niższym niż Eb standard wogóle nie grają (brzęczą jakby były zepsute i puste w środku). W Viperze najlepiej spisywały się zawsze 10-52 (Elixir, GHS, DR, D'A, EB wsio rawno), nawet przy stroju C# Standard. Niżej nie da rady, bo makaron. 
Do czego piję? Ano do tego, że podobne rozmiarówki i firmy w Ibanezach RG550 i RG570 przy skali 25,5 nie sprawiały większych problemów (UWAGA! wyjątek Ernie Ball Not Even Slinky 12-56 te struny to jakaś pomyłka). Menzura i naciąg poszczególnych strun - to trzeba brać pod uwagę. Druga sprawa to żywotność. Jedynie Elixiry trzymają fason reszta to ściema. Po dwu tygodniach gry we wszystkich setach złazi nikiel i mamy zwykłe stalowe druty.

Offline aralez

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Czytam, czytam i widze, ze niektorzy może nie chcą po prostu zrozumieć :D. W tej chwili gram w drop A# na 11-49. Są flaki, ale brzmią dużo lepiej, niż 14-74 w tym samym stroju.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Konkluzja - załatwiać sobie wiosła z przedłużoną skalą i zakładać cieńsze druciory.

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Czasami fajnie miec flaki, dzieki ktorym wyciaga sie squeale a 'la Zyglrox ;) Ale to tylko czasami :D
Co do konkluzji, trudno sie nie zgodzic  :kaplan:

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja się nastawiłem na założenie trochę cieńszych teraz. Mam tylko nadzieję, że nie będzie się rozstrajać przy szybkim graniu...

Zomballo

  • Gość
Konkludując dalej. Dłuższa skala to progi dalej od siebie i mniejszy komfort gry. Jak się ma łapy hobbita a nie Petingrucciego to powyżej 25,5 gra zaczyna przypominać ćwiczenia ortopedyczne. Grube stringi są OK ale cały set powinni robić z owijką :P

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No też prawda, nie jest szczególnie słodko przy wydłużonych skalach z wygodą. Ale idzie się przyzwyczaić, a brzmi dużo lepiej.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
mi tam na dluzszej skali jest wygodniej, niz na krotszej - mniej problemow z prezycja, zwlaszcza gdy grasz nieuwaznie (a mi stosunkowo rzadko zdarza sie przykladac do grania jak teoretycznie nalezaloby), trudniej nie trafic tam, gdzie chciales :D o ile nie potrzebujesz robic w kolko pajeczych akordow na rozciaglosc calego gryfu to dluzsza skala nie jest problemem imo... a wcale nie mam jakis szczegolnie dlugich paluchow
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2011, 20:37:17 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
to tera ja
gram na drop-D
zawsze były struny 10-52 właściwie przeleciałem przez większość dostępnych w polsce marek i zostałem przy Dunlopie

po zaczytaniu się w tym temacie
chciałem poeksperymentować więc  zamówiłem dwie inne rozmiarówki 9-46 i 10-46
obecnie walczę z 9-46
strasznie ciężko mi się przyzwyczaić
cały czas mam wrażenie że jak uderzam strunki to nie trzymają stroju (walę z przyzwyczajenia za mocno)
gra się trudniej, przynajmniej mi
ale jest druga strona - brzmienie
na kanale czystym cieńsze struny brzmią przecudnie przede wszystkim dużo "czyściej"
co do drajwów przesterów itd to najbardziej zauważalny jest mega atak ale jak dla mnie przy dużych głośnościach jest to dosyć denerwujące

wydaje mi się że z tymi różnymi rozmiarami to jest tak że co kto lubi i chyba najważniejsze jest wygoda grania a aspekty brzmieniowe można zostawić korekcji wzmaka

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
a ja sie tak ostatnio migruję między drop G (.72) a drop C (.56) i jest cholerna różnica w sile z jaką struna wibruje.
grubsze struny jest mi zdecydowanie trudniej opanować (np przy ich tłumieniu).
a jeśli chodzi o brzmienie to też da się to odczuć, ale przez wzmak mniej niż na sucho.
i always go full retard

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Osiem miesięcy, ładnie.

A pomijając Twoje parcie na napierdalanie postów wszędzie i zawsze to jaką treść miał nieść ten? Weź przemyśl swoje zachowanie. Leon
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2011, 11:05:15 wysłana przez Leon »
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
nie wiem czy warto zakładać nowy temat ale już się rozpisaliśmy o różnicy pomiędzy setami strun, jest jeszcze zauważalna różnica w brzmieniu przy różnej akcji strun, chociaż czy z drugiej strony...

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Akurat tego Voodoo nigdy nie zaobserwowałem (no chyba, że mówisz o różnicy pokroju 5 a 25 mm, wtedy to już po prostu wysokość pickupa. A i tego nikt poza tobą nie zauważy ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

bandit112

  • Gość
Fajnie się gra na makaronach, szczególnie solówki ale jeśli ma być ostre riffowanie to ręka się zawsze trochę bardziej spina, dociska struny, zmienia się ich strój i tutaj potrzebne są już grubsze. Ja tam sobie złożyłem customowy set 12-60 do Drop A i jest w pyte.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Zdajesz sobie sprawę, że 12-60 przy A wcale nie są grube, mam nadzieję? To jest typowy (imo) set "ludzkich makaronów" (czyt. nie tak jak Iommi, 46 przy C# ;)).

Ale poza tym to się zgadza, ostatnio próbowałem grać w D na 9-48, co z tego, że niby stroiło, skoro jak człowiek jebnął, to od raziu bździąąąąąąg i kilkanaście centów w bok. Ew. da się tak w dropie (nie wiem czemu), ale standard D, suaabo.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
13135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2008, 10:02:35
wysłana przez lokibalboa
17 Odpowiedzi
10884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2014, 21:50:28
wysłana przez Dajman21
6 Odpowiedzi
9414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2014, 11:04:23
wysłana przez admaxo
22 Odpowiedzi
9567 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2014, 11:41:26
wysłana przez Dajman21
5 Odpowiedzi
4544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2019, 07:27:57
wysłana przez nikt