Autor Wątek: NGD - Kamecki Dino Cazares + Fear Factory  (Przeczytany 40005 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
wczoraj stwierdziłem że nie wiem co napisać i napiszę coś dzisiaj, ale dziś nadal nie wiem co napisać :D
gratuluję!

ps- a ja myślałem że jestem fajny bo widziałem ich na żywo ;)

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Dziekuje za komentarze

Sie rozpisalem.. i kto ma czas to czytac  :lol: chcieli full story to prosze bardzo
Z góry przepraszam za błedy ortograficzne itd... tak to jest jak wiekszosc czasow na zagranicznych forach sie siedzi :( musze zaczac czytac jakies ksiazki...  :lol:

btw. typ śpiący na kanapie jest mocny.

Haha tak.. to Pawel - :headbang: po kilku godzinach jazdy i calej nocy budowania gitary mozna byc zmeczonym


Wypas sprawa. :)
Opowiedz jak w ogóle do czegoś takiego doszło.

Jak do tego doszło Długa historia ale napisze :)
Bo wszystko jak sie okazalo zaczelo sie kilka lat temu, i nawet cos co wydawalo sie nieistotne w tamtym czasie przyczynilo sie do przyszlych wydarzen.
Kilka lat temu zarejestrowalem sie na oficjalnym Forum FF - to bylo za czasow plyty Archetype, duzo fajnych ludzi tam bylo, mozna bylo fajnie pogadac o zespole.. byl tam jeden typ z poludniowego stanu USA Richard.
Richard gral na gitarze i jest wielkim fanem Dina, wiec jak ja zaczalem grac - a chcialem sie nauczyc grac moje ulubione kawalki roznych zespolow, w tym oczywiscie FF - to bylo z kim pogadac - potem znalazlem ss.org - jak sie okazalo rowniez tam kolega Richard zarejestrowany - i nalezal do grupy "Fanow FF" na forum - wiec znowu byla mozliwosc pogadania o FF itd - pozatym na forum bylo bardzo duzo ciekawych ludzi i duzo informacji bardzo przydatnych poczatkujacemu gitarzyscie...
Po pewnym czasie Richardowi udalo sie zalatwic wywiad z Dinem, a ze jest jego wielkim fanem wiec bardzo sie ucieszyl. Przeprowadzil pierwszy wywiad - zaprzyjaznil sie z Dinem, i potem przyszedl czas na kolejne wywiady, spotkania itp. Richard oczywiscie jak jest trasa w jego stanie ma darmowe wejscia, zawsze sie spotyka z Dinem, gadaja o gitarach - ogolnie wszytsko co najlepsze.
W miedzyczasie na forum poznalem nikt'a ktory mnie namowil na zarejestrowanie sie na ss.pl  :headbang: nikt rowniez wielki fan Dina wiec duzo ciekawych rozmow na ten temat mielismy i jeszcze napewno duzo bedzie ciekawych :) ogolnie nikt ma tak ogromna wiedze o gitarach Dina ze pewnie by im tematow na pol roku starczylo do rozmow   8) Respekt  :headbang:

Duzo ciekawych ludzi na forum jest/bylo... duzo rozmawialem z innymi znajomymi Dina - jeden nawet mial jego 3 LACSy + gitary od COWa i Stefana pewnie o nim tutaj lud slyszal :), inny gitary COWa -  - rozne znajomosci i tak powoli duzo fajnych informacji udalo sie zdobyc, czasem przypadkiem  :lol:
Jak zaczynalem grac to w FF byl COW a ze Ibanez nie mial sygnatury Dina wiec dla mnie byl Jackson! i po pewnym czasie byl DR7 a potem COW7... wiele osob na forum myslalo i mysli nadal ze jestem wielkim fanem COWa - gitare uwielbiam Jackson jest zajebisty! COW jak sie okazalo nie szanuje fanow i ogolnie nieciekawa postac, ale to inna historia... ale oczywiscie Seb to jest wielki fan COWa - ja sie z tego troche smieje, ale jako ze nikt go nielubi to troche smiechu musialo byc na forum.. zreszta na ss.org byl Pedofil z Kanady, Gej ze Szkocji, przemadrzaly koles z teksasu i milioner z sercem wiekszym niz portfelem ktoremu czas zatrzymal sie w latach 80tych  :lol: wiec jakis fan COWa sie musial znalezc  :lol: :lol:
lata mijaja, "znajomy" sprzedal jednego Dino LACSa, potem drugiego...
Kazdy wiedzial kto mial oryginalnego Digimortala :) ale nie wiedzialem ze Brujeria tez jest w tym samym miejscu - dowiedzialem sie jak dostalem wiadomosc od wlasciciela Guitar-Max :)
na szczescie Dino wrocil do FF...
po pewnym czasie oglosili ze graja 2 koncerty w PL - lepiej byc niemoglo. Widzialem juz wczesniej FF z COWem na gitarze na Hunterfescie - ale slyszalem ze z Dinem to kompeltnie co innego wiec bardzo sie ucieszylem...
Napisalem do Richarda czy by sie nie dalo zalatwic spotkanie/wywiad z Dinem.. kolega probowal i cos tam zdzialal ... ustalilo sie spotkanie w Krakowie, Richard wspomnial tez ze Dino chce odzyskać Brujerie ktora stracil kilka lat temu...
Najpierw spotkalem Dina w Warszawie, troche pogadalismy - ale nie za dlugo bo byli bardzo zmeczeni po dlugiej podrozy z Wegier, byl koncert udalo sie w pierwszym rzedzie byc przed Dinem - przynajmniej zobaczylem jak sie poprawnie niektore kawalki gra. Nastepnego dnia grali w Krakowie, kilka godzin przed koncertem udalo sie spotkac z Dinem, ponad dwie godziny rozmawialismy, jeden kolega chcial zeby zagrali Pisschrist - poprosilismy i niedlugo potem zmienilismy setliste :) dodali Pisschrist a zamiast Scapegoat byl Christploitation, Poszlismy na soundcheck - zagrali Pisschrist i Mechanize - swoja droga ciekawe uczucie: pusty klub 3 osoby na sali a tu FF gra :lol: Dino potem wzial 8 pokazal mi jak grac poprawnie kilka kawalkow, wywiad byl, pozatym chyba z 2 godziny przegadalismy o rozych sprawach m.in. o tym kto ma jego stare LACSy - z pomoca nikta zalatwilo sie mail , ale jak sie okazalo nieaktualny  :lol: wiec trzeba bylo szukac dalej...
Koncert w Krakowie byl zajebisty - rowniez udalo sie byc w pierwszym rzedzie przed Dinem a ze w Loch Ness scena niska wiec rowniez moglem zobaczyc jak sie poprawnie gra kawalki FF.
Po koncercie kilka slow z Dinem zamienilem, wyslalem Dinowi kilka mini gitar :) a potem na urodziny figurke :lol: bardzo sie ucieszyl z prezentow :lol:
W miedzyczasie udalo sie zdobyc dane kontaktowe Marudyjb dla Dina... jak sie okazalo musialem Dinowi wyslac je jeszcze raz po miesiacu :lol: w kazdym razie Dino sie skontaktowal i po pewnym czasie odzyskal swoje dwie stare gitary - Digimortal i Brujeria.

Dino byl bardzo, ale to bardzo szczesliwy ze odzyskal swoje gitary :)  





a jego 8 wyladowala we Wroclawiu w sklepie Guitar Max - ogolnie fajana sprawa ze mozna u nich pograc na wioslach z najwyzszej polki  :headbang:

Po pewnym czasie przyszedl czas na kolejny tour FF w Europie w 2010 (to juz chyba byl 3 w tym roku?)
A reszta jest w pierwszym poscie...

Patrzac z perspektywy czasu bardzo fajnie sie wszystko ulożyło, jakby mi ktos powiedzial 5 lat temu ze takie rzeczy sie beda dzialy to bym pomyslal ze ktos za duzo bierze  :lol:

Gratulacje! Opowiedziałbyś co tam Dino o gitarkach mówił. Swoją drogą to chyba kontaktowy gość-nie jesteś pierwszą osobą z forum która wymacała jego gitarki, pogadała, dostała autografy i zdjęcia sobie machnęła.
ps. Jak to "pomogłes mu zagrać kilka riffów"? :D

Opowiem ale nie w tej wiadomosci :lol: ale bedzie napewno :)
"ps. Jak to "pomogłes mu zagrać kilka riffów"? :D" - na tak... jak grali kawalek Fear Campaign, Dino poprosil mnie na scene zebym sobie zagral 2 riffy hehe wtedy akurat bylem 19godzin na nogach wiec dobrze ze tam nie zemdlalem bo bylby obciach  :lol:
Swoja droga w Austrii publicznosc kompletnie inna niz w Polsce, u nas "cała sala napierdala", w pierwszych rzedachścisk, przepychanie i wszyscy energiczne sie bawia podczas koncertu, a tam .. nic... przy barierce co druga osoba stoi i sie tylko gapi, zadnego scisku, wszyscy maja duzo miejsca... prawde mowiac wole Polskie warunki, cos sie przynajmniej dzieje.. ale w Austrii wiecej dziewczyn na koncertach :)  tyle dobrze...

Ty to masz znajomkow dude, graty kurdah!
hehe ja to zwykly szary obywatel jestem :): - Jacek ma 100 razy lepszy kontakt z Dinem niz ja nie mowiac o innych znanych muzykach - i zajebiscie - jakby Maruda niejechal sie spotkac z Dinem, to mnie by tam nie bylo, wiec naprawde super  :headbang:

Pozatym, z tego calego wyjazdu bardzo fajnie wspominam sama podroz - byla troche meczaca, ale mozna bylo naprawde powaznie.. i nie powaznie  :P pogadac o gitarach z Jackiem i Pawlem Kameckim.

Czy rzeczywiscie Cazares jest taki gruby jak powiadaja? - nie, na zywo nie jest wcale az tak "gruby"  na zdjeciach kompletnie inaczej wyglada , zreszta moze dlatego tez sie tak wydawac bo Dino nie jest wysoki, nie jest tak niski jak Dan Spitz :lol: ale Gene Hoglan to to nie jest  ;)

Nadal uzywa Vette II  8)

Hah, a myślałem że to jaja jak pisałeś że "drzwi sie otwieraja a tam Dino" ;)
Gratulacje!!
Pamietam jak w jakims wywiadzie Dweezil Zappa opowiadal jak Eddie Van Halen przyszedl do jego domu spotkac sie z jego ojcem, i wlasnie pisal ze "nagle sie drzwi otwieraja a tam EVH - i wtym momencie mogly by byc sztuczne ognie, sztuczny dym i fanfary :lol:"-jakos tak...- tak samo mogloby byc w tej chwili kiedy sie dzwi windy otworzyly :lol:


Dino byl naprawde zachwycony i zdziwiony ze mozna tak dobrze zbudowac gitare, co chwile chwali a to a tamto w gitarze, naprawde duzy respekt dla Pawla Kameckiego  :headbang:
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2010, 10:29:59 wysłana przez Sebastian »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
A ja myślałem, że osiągnąłem szczyt zajebistości jak wypiłem piwo z Peterem i Mauserem po Woodstockowym koncercie ;) Fajne przeżycie, tylko pozazdrości Ci Sebastian :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
gratulacje seba. cieszę się Twoim szczęściem i że tak się to poukładało. aż miło poczytać.

nie wiem co więcej napisać, po prostu zajebiście :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
gratulacje seba. cieszę się Twoim szczęściem i że tak się to poukładało. aż miło poczytać.

nie wiem co więcej napisać, po prostu zajebiście :)

Dziekuje
po prostu zajebiście :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jest tak piekna, ze prawie sie poplakalem :O
gratki!
i always go full retard


Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Dzieki za komentarze :headbang:

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Powiedz mi bo ciemny jestem. :P Do kogo należy ta kopia gity Dina zrobiona przez Kameckiego?

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Powiedz mi bo ciemny jestem. :P Do kogo należy ta kopia gity Dina zrobiona przez Kameckiego?

Do mnie nalezy :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gratuluję, fajna imprezka. Tylko co na to publiczność, że nagle wyszedł na scenę jakiś koleś i zagrał z Dino parę riffów? Osobiśćie byłbym nieco zakłopotany, chyba, że Twoje wejśćie zostało uprzednio zaanonsowane.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Gratuluję, fajna imprezka. Tylko co na to publiczność, że nagle wyszedł na scenę jakiś koleś i zagrał z Dino parę riffów? Osobiśćie byłbym nieco zakłopotany, chyba, że Twoje wejśćie zostało uprzednio zaanonsowane.

Najebani, jak zwykle ;)
Paczki z głów!

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Gratuluję, fajna imprezka. Tylko co na to publiczność, że nagle wyszedł na scenę jakiś koleś i zagrał z Dino parę riffów? Osobiśćie byłbym nieco zakłopotany, chyba, że Twoje wejśćie zostało uprzednio zaanonsowane.

Nic wczesniej nie było zapowiedziane, ja sie zdziwilem ze mnie Dino prosi na scene - publicznosc tez musiala byc troche zdziwiona   :o
Skupilem sie na tym zeby poprawnie zagrac czesc utworu i nieprzejmowalem sie publicznścia zabardzo...

U nas to by we mnie pewnie czymś rzucili - u nas sie cos dzieje na koncertach.. tam jest duzo wiekszy spokoj
- nie rzucali we mnie zadnymi kubkami po piwie/innymi przedmiotami wiec chyba spoko :lol:
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2010, 08:55:21 wysłana przez Sebastian »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Bali się, że trafiliby nie tego co trzeba ;)

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Bali się, że trafiliby nie tego co trzeba ;)

Prawda :lol:  ale z drugiej strony niebylo "buczenia" wiec chyba zagralem poprawnie ::) - powiem szczerze ze bylem wtedy bardzo zmeczony wiec nie wszystko do mnie docieralo...  :facepalm:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ee tam z tym rzucaniem. Na Soulfly Cavalera wciągnął jakiegoś gościa na scenę ( fakt, nie do gitary, tylko do takiego dziwnego kawałka gdzie każdy gra na bębnach ), i nic nie było.

Może Polacy w końcu wpadli na to, że głupio rzucać w kogoś kogo ich idol sam wyciągnął na scenę? ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Ee tam z tym rzucaniem. Na Soulfly Cavalera wciągnął jakiegoś gościa na scenę ( fakt, nie do gitary, tylko do takiego dziwnego kawałka gdzie każdy gra na bębnach ), i nic nie było.

Może Polacy w końcu wpadli na to, że głupio rzucać w kogoś kogo ich idol sam wyciągnął na scenę? ;)

Ja to oczywiscie troche w zartach napisalem :) Polska publicznosc jest swietna -ludzie sie przepychaja, w pierwszych rzedach straszny scisk, a jak ktos stoi przy barierce to zebra kilka dni bolą :lol: i o to chodzi :)
szczegolnie w porownaniu do publicznosci w ktorej wiekszosc stoi i nic - energii brak :facepalm:

W Krakowie i Warszawie na FF to byla publicnzosc! pomimo tego iz w Wawie bylo starsznie goraco :lol:
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2010, 09:11:16 wysłana przez Sebastian »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Jeszcze nie byłem na koncercie, żeby wokalista nie chwalił naszej publiczności.


Dobra, skończmy się branzlować może? :P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Jeszcze nie byłem na koncercie, żeby wokalista nie chwalił naszej publiczności.


Dobra, skończmy się branzlować może? :P

Dokładnie. Nawet Lady Gaga się ostatnio popłakała! :D


Nie.

;)

Mnie tam cieszą takie akcje, jak z Sebą.
Paczki z głów!

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Dzieki :)

Gratulacje! Opowiedziałbyś co tam Dino o gitarkach mówił.

To co przeszło przez cenzure :lol:
Dino duzo eksperymentuje z roznym drewnem. Kilka miesiecy temu wspominal ze bedzie robil sobie gitare z Maple fretboardem, ale chyba nie byl zadowolony z efektu koncowego (niestety zdjec nie mam)
Poza drewnem, zmienia tez Necki, hardware w juz istniejacych gitarach,
Dobry przyklad jego gitara Mexico :) kiedys pamietamy 22 progi, zielony most "Ubar", a teraz 24progi , inny most, wieksze wyciecie zeby byl lepszy dostep do Progow...
czasem jakis nowy kolor :)
Mowil tez o tym ze bedzie mial gitare "Obsolete" -  ktora juz pewnie wszyscy widzieli w innym temacie na forum :) (Dino ma tez 2 gitary Demanufacture - jedna na tour, druga do domu :D)
Dino sie bardzo ucieszyl z odzyskanuch gitar - wspominal ze raczej beda uzywane na przyszłych trasach :)
Jeszcze kilka jego starych gitar jest na swiecie - nie w jego posiadaniu, ale czy je odzyska.. oj trudno powiedziec - ale wszystko jest mozliwe.
Niestety zapomnialem sie zapytac czy bedzie jakas sygnatura Ibanez Dino - kiedys wspominal ze sie stara o nia - ludzie by chcieli sygnature Dina, ale nie wiadomo co tam Ibanez wymysli...

co tam jeszcze bylo... Dinowi sie chyba bardzo spodobal cienki neck w Deanie Rusty Cooley, bo jego nowe gitary (nie wiem czy wszystkie, ale troche napewno) tez maja/beda miec cienki neck - przy okazji musze dodac ze jest bardzo wygodny  8)
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2010, 10:47:11 wysłana przez Sebastian »

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Cytuj
Podczas Fear Campaign Dino zaprosil mnie na scene zebym mu "pomogl" kilka riffow zagrac  Lol

Tego gratuluję najbardziej :D Ja to się cieszyłem jak głupi gdy np. Richie Kotzen zagrał kawałek, który wyprosiłem krzycząc z tłumu głośniej niż inni ;D Uśmiechnął się, olał inne głosy i zagrał...Stanąć z FF na scenie.. haha, ah dzięki, bo sobie to wyobraziłem i czuję się zajebiście.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Kotzen, hmmm... :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Super sprawa, gratuluję!

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Super sprawa, gratuluję!

Dzieki :) naprawde super sprawa :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6903 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2009, 16:32:33
wysłana przez wuj Bat
18 Odpowiedzi
9229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2009, 04:26:51
wysłana przez terrormuzik
34 Odpowiedzi
16862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2012, 20:27:15
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
4389 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2020, 00:30:21
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
6799 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2020, 23:37:54
wysłana przez niedziak