Autor Wątek: RAN Crusher 8  (Przeczytany 180216 razy)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #275 29 Cze, 2011, 23:10:05 »
nie zapomnialem, poza strona Mayonesa nie widzialem zeby Borland wystepowal z Mayo na scenie, a to jego techniczny mowil mi, ze spotkal sie z gitarami RAN-a w Stanach i sa megawypas :P..o Mayonesie nic nie mowil ::)

W Szczecinie grał na mayo :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #276 07 Lip, 2011, 22:07:14 »
rewelacyjny patent w laczeniu gryfu z korpusem..gryf siedzi pod przystawka przy gryfie i jest gleboko osadzony przez co jest bardzo stabilny no i gitary spasowane z dokladnoscia dzisiatej milimetra, o brzmieniu napisze jak sie troche ogram, chyba nakrece jakies video w stuido nagran

Andy - skoro sprzedałeś oba 2228, to znaczy, że RANy zdecydowanie dały radę. Czy możesz coś napisać o "manualnej stronie wioseł", czyli wygodzie gryfu?
Paczki z głów!

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #277 08 Lip, 2011, 00:03:50 »
pewnie, ze moge, no wiec zarowno manualnie jak i brzmieniowo gitarki sa rewelacyjne, wlasciwie to zamowilem RAN-a po wizycie w firmie i dotknieciu Crushera8..od razy mialem wrazenie , ze gryf jest duzo wygodniejszy od Ibaneza, nie mierzylem wszystkich odleglosci bo takim zboczencem az nie jestem, ale na 24-tym progu Crusher jest 4mm wezszy od Ibaneza..a to dosyc duzo i daje sie mocno odczuc w grze na basowych strunach powyzej powiedzmy 12-tego progu, moze napisze tak: wiekszosc znajomcyh gitarzystow ktorzy wzieli 1-y raz do reki MusicMan JP7 mowilo, ze maja wrazenie jakby byla to 6-ka a nie 7-ka (jak ktos gral to wie o czym mowie), i podobne wrazenie jest biorac do reki Crushera8..nie czuje sie 8 strun, jak chwycisz Ibaneza to wiesz, ze to 8-ka, natomiast Crusher jest bardzo "seksowny"...waski gryf, inny profil niz Ibek...wlasciwie to Crusher bardzo mocno zblizony jest do Music Man JP7, tylko z dodatkowa jedna struna.
A brzmieniowo..nie ogralem jeszcze kompletnie obu gitar, troche w studio pogralem i kilka prob z kapela, koncerty zaczynamy pod koniec lipca i caly sierpien wiec wtedy okaze sie jak sie sprawdza w warunkach "bojowych", natomiast tak ogolnikowo: mahoniowa przypomina mi bardzo mocno PRS-a..szczegolnie z przystawka pod mostem, obie przystawki razem brzmia troche jak ESP Carpentera w tej pozycji, a przystawka pod gryfem jak Gibson..to takie pierwsze skojarzenia jak podlaczysz wioslo po Mese, rozkrecisz troche i zagrasz kilka riffow...moj basista (inzynier dzwieku notabene) po kilku minutach gry stwierdzil, ze szlachetne brzmienie jak w PRS-ie:-), czyste barwy to polaczenie PRS-a z Gibsonem w zaleznosci jak pokrecisz galkami..., a mahoniowo-jesionowa ma specyficzne brzmienie i wlasciwie ciezko mi ja do czegos porownac..pamietam kiedys znajomy wymienil przystawke pod mostem w Washburnie N4 na EMG i bardzo podobnie brzmiala jak Crusher, wioslo nie ma wcale duzej gorki..jest troche wezsze pasmo od mahoniowej, ale bardzo duza dynamika no i tez ma swoj urok...moze nawet jest bardziej "metalowa" w brzmieniu, a czyste barwy troche mi sie kojarza z Fenderem, troche z Music Manem Lukathera..ciezko porownac do konkretnej gitary.
Podsumowujac..obie gitary sa bardzo mocno "spiete" w brzmieniu..lepiej niz Ibanez, i co rzuca sie na ucho...Ibanez ma przebasowiony dol, chociaz drewno wcale na to nie wskazuje, RAN-y maja wyrownane brzmienie , 8-a struna nie "wali" dolem i jest poziomem rowna z pozostalymi, pamietam podczas nagrywania w domu oczywiscie na szybko w Pro Tools Ibaneza, zawsze musialem kombinowac z bramka programowa, bo 8-a struna wchodzila w "peak", w RAN-ie zadnych szczytow nie ma...wlaczam wioslo w kompa i jest rowny poziom.
Ciesze sie z tego, ze moge w koncu w Roadsterze podkrecic galke basu na 3-4-ke i wioslo nie dudni, na koncertach przewaznie mam preamp (mowimy o hi-gain of course) na 70% i main volume na 7-ke i przy Ibanezie bas sciagniety byl maksymalnie i nadal bylo go za duzo...fakt , ze Mesa ma sama w sobie sporo basu, ale jednak nad Crusherami mam pelna kontrole w pasmie brzmieniowym. Skrece kiedys jakies video ze studia, ale na razie malo czasu, na jakis urlop musze wyskoczyc na ciepla plaze:-), pozniej sporo koncertow z zespolem, we wrzesniu powinienem znalezc czas..chociaz moze dam rade wczesniej.
A co do gitar to nadal nie mam swojej ulubionej..ciezko sie zdecydowac, ktora ma byc to glowna na scenie..mam wybrane utwory pod konkretna gitare, ale tak naprawde wyjdzie po koncertach, potem plyte nagrywamy wiec w studio bedzie test :D, w kapeli rowniez podzielone zdania...jednym podoba sie bardziej mahoniowa, innym jesionowa...trzeba bylo jedna kupic i nie bylo by problemu, a teraz pozostaje jedynie dokupic wiecej :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #278 08 Lip, 2011, 00:13:33 »
Noo, taki zalew słów to ja lubię! Jeszcze chyba tylko Zorro (z tych, co potrafią stronę machnąć) tak umi, że się chce czytać ;)...

Dziękuję i idę pomyśleć...
Paczki z głów!

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #279 12 Lip, 2011, 12:45:38 »
Andy gratulacje zajebiste te wiosła  :headbang:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #280 19 Sie, 2011, 23:06:44 »
nie wiem czy było bo nie sledzę tematów z Crusherami, ale troche odswieżę, bo własnei zobaczylem na stronie Rana takie oto info:

Cytuj
Wkrótce 8-strunowy Crusher FF8 multiscale 25.5"-28" z pojedynczymi mostkami ABM i customowymi przetwornikami Merlin w drewnianych obudowach!
B ( o ) ( o ) B S

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #281 20 Sie, 2011, 14:39:03 »
Chyba pierwsze videło Crushera na YT


Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #282 20 Sie, 2011, 19:14:31 »
Chyba pierwsze videło Crushera na YT



Coraz bardziej przekonuję się do tych wioseł.
Ale rzygać mi się chce na widok główki.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #283 20 Sie, 2011, 21:08:45 »
Główkę możesz sobie inną zawsze zrobić :) Dobre video, ale troszkę krótkie.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #284 20 Sie, 2011, 21:27:03 »
No, właśnie, że nie możesz (żeby to jeszcze w miarę normalnie kosztowało).
Paczki z głów!

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #285 20 Sie, 2011, 21:34:20 »
No ale z tego co wiem, za odpowiednią dopłatą można mieć inną. Dla mnie standardowa pasuje do całego wiosła, i nie powiedział bym że jest brzydka.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #286 20 Sie, 2011, 21:38:54 »
No ale z tego co wiem, za odpowiednią dopłatą można mieć inną. Dla mnie standardowa pasuje do całego wiosła, i nie powiedział bym że jest brzydka.

jak już będę robił to całą(gitarę) od zera po swojemu ;)

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #287 21 Sie, 2011, 00:23:51 »
Glowka jest zajebista , zreszta po kilku koncertach kilka fajnych panienek stwierdzilo, ze glowka jest "very sexy" ;-) , a glowki zmienic nie mozna, poniewaz to jest powiedzmy, ze seryjny model RAN Crusher..dla mnie akurat dobor drewna i osprzetu to super sprawa..., Ibanez, ESP, Schecter nie daje takiej mozliwosci..trzeba kupic seryjne bez mozliwosci specyfikacji, skoro komus nie pasuje glowka to najzwyczajniej nie pasuje gitara..wiec trzeba full-customa zamowic, a przeciez wiadomo ze pelen custom inaczej kosztuje...,Polacy to dziwny narod..jak kupia seryjnego Ibaneza bez mozliwosci ingerencji w cokolwiek, to jest cool, jak ktos daje mozliwosc doboru drewna i osprzetu w dodatku za rozsadne pieniadze, to sie zawsze cos nie podoba, a jak trzeba za customizowanie sporo doplacic..to za drogo..OMG..what the fuck!!!

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #288 21 Sie, 2011, 07:46:44 »
Glowka jest zajebista , zreszta po kilku koncertach kilka fajnych panienek stwierdzilo, ze glowka jest "very sexy" ;-) , a glowki zmienic nie mozna, poniewaz to jest powiedzmy, ze seryjny model RAN Crusher..dla mnie akurat dobor drewna i osprzetu to super sprawa..., Ibanez, ESP, Schecter nie daje takiej mozliwosci..trzeba kupic seryjne bez mozliwosci specyfikacji, skoro komus nie pasuje glowka to najzwyczajniej nie pasuje gitara..wiec trzeba full-customa zamowic, a przeciez wiadomo ze pelen custom inaczej kosztuje...,Polacy to dziwny narod..jak kupia seryjnego Ibaneza bez mozliwosci ingerencji w cokolwiek, to jest cool, jak ktos daje mozliwosc doboru drewna i osprzetu w dodatku za rozsadne pieniadze, to sie zawsze cos nie podoba, a jak trzeba za customizowanie sporo doplacic..to za drogo..OMG..what the fuck!!!

Wolę dopłacić te ciężkie dolary, żeby być w 100% zadowolonym z wiosła.
A jak ktoś myśli o customach za cięzki hajs to chyba znak, że jednak seryjne modele dostępne na rynku nie dają rady :>

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #289 21 Sie, 2011, 09:45:56 »
U nas jest niestety tak, że co drugi chciałby mieć customa i wydać na niego tyle, co na zwykłe stockowe wiosło. Niektórzy nawet robio customy o specyfikacji takiej jak stockowe wiosła, bo pewnie utargowali u lutnika lepszą cenę. Kilka dni temu widziałem customa zrobionego w specyfikacji lipa + klon + palisander o kształcie superstrata i w konfigutacji HH. Pytanie więc po chuja ten człowiek robił customa skoro każdy ibanez w przekroju cenowym 1000 - 3000 jest z dokładnie tego samego zrobiony. I wiosło było zrobione u popularnego lutnika, nie zadnego stolarza czy innego rotera.


A jak ktoś myśli o customach za cięzki hajs to chyba znak, że jednak seryjne modele dostępne na rynku nie dają rady :>

+1 , pierwsze i jak do tej pory jedyne wiosło, które kupiłem sobie seryjne (nie liczę exg7 bo to paździerz za grosze) to Loomis, bo poza nim nie ma innego o specyfikacji ktora mnie interesuje. A tak byłem skazany na customy.
Choć nie, sorry,m własnie sobie przypomnialem, że bas mam seryjny, ale gada świetnie, a ja się na brzmieniu basu nie znam, więc nie wybrzydzałem.
B ( o ) ( o ) B S

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #290 21 Sie, 2011, 10:24:29 »
+1 , pierwsze i jak do tej pory jedyne wiosło, które kupiłem sobie seryjne (nie liczę exg7 bo to paździerz za grosze) to Loomis, bo poza nim nie ma innego o specyfikacji ktora mnie interesuje. A tak byłem skazany na customy.
Choć nie, sorry,m własnie sobie przypomnialem, że bas mam seryjny, ale gada świetnie, a ja się na brzmieniu basu nie znam, więc nie wybrzydzałem.

Inna sprawa, że  zadowolenie powinno być proporcjonalne do ceny.
Więc jak kupuję seryjnego ibka za 2k to nie narzekam, bo to seryjny ibek za 2k.
Ale jak już biorę za 8k wiosło to chyba mam prawo powybrzydzać na te paskudną główkę, prawda? ;p

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #291 21 Sie, 2011, 10:37:41 »
+1 , pierwsze i jak do tej pory jedyne wiosło, które kupiłem sobie seryjne (nie liczę exg7 bo to paździerz za grosze) to Loomis, bo poza nim nie ma innego o specyfikacji ktora mnie interesuje. A tak byłem skazany na customy.
Choć nie, sorry,m własnie sobie przypomnialem, że bas mam seryjny, ale gada świetnie, a ja się na brzmieniu basu nie znam, więc nie wybrzydzałem.

Inna sprawa, że  zadowolenie powinno być proporcjonalne do ceny.
Więc jak kupuję seryjnego ibka za 2k to nie narzekam, bo to seryjny ibek za 2k.
Ale jak już biorę za 8k wiosło to chyba mam prawo powybrzydzać na te paskudną główkę, prawda? ;p

Prawda. Ale za 8 kzł to zbudujesz sobie u Rana dowolnie wybrany model  ;) (mi w zeszłym roku wycenili 8strunowe wiosło NTB z hebanowym topem i kilkoma wodotryskami na 9600). My tu mówimy o wiosłach za 4000, co, patrząc po ile chodzi choćby ibanez K7, nie jest to jakos specjalnie duzo za customa, nawet jesli nie jest on w pełni customowy
B ( o ) ( o ) B S

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #292 21 Sie, 2011, 10:49:55 »
+1 , pierwsze i jak do tej pory jedyne wiosło, które kupiłem sobie seryjne (nie liczę exg7 bo to paździerz za grosze) to Loomis, bo poza nim nie ma innego o specyfikacji ktora mnie interesuje. A tak byłem skazany na customy.
Choć nie, sorry,m własnie sobie przypomnialem, że bas mam seryjny, ale gada świetnie, a ja się na brzmieniu basu nie znam, więc nie wybrzydzałem.

Inna sprawa, że  zadowolenie powinno być proporcjonalne do ceny.
Więc jak kupuję seryjnego ibka za 2k to nie narzekam, bo to seryjny ibek za 2k.
Ale jak już biorę za 8k wiosło to chyba mam prawo powybrzydzać na te paskudną główkę, prawda? ;p

Prawda. Ale za 8 kzł to zbudujesz sobie u Rana dowolnie wybrany model  ;) (mi w zeszłym roku wycenili 8strunowe wiosło NTB z hebanowym topem i kilkoma wodotryskami na 9600). My tu mówimy o wiosłach za 4000, co, patrząc po ile chodzi choćby ibanez K7, nie jest to jakos specjalnie duzo za customa, nawet jesli nie jest on w pełni customowy

W tym momencie nie chodziło mi dokładnie o ten przypadek z główką Crushera tylko o konstytucjonalne prawo do wybrzydzania jak się wywala dużo hajsu ;)

A co do samego Crushera... tak jak pisałem wcześniej - mam coraz większą ochotę na niego. A główkę jakoś przeboleję, ale najpierw muszę porządek ze swoimi wzmakami zrobić
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2011, 10:57:19 wysłana przez pivovarit »

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #293 21 Sie, 2011, 11:14:04 »
za 2k to nie wiem jakiego Ibaneza mozesz kupic, bo za RG2228 trzeba dac tyle co za customa RAN, a pewnie ze kazdy moze ponarzekac na co ma ochote (z tego slyniemy w Europie:-)), ale fakt jest taki, ze 4k za seryjnego Cryshera z specyfikacja drewna i osprzetu to zadne pieniadze...8 lat mieszkam w Londynie i nie trafilem nigdzie na lutnika ktory za taka kase zeobilby 8-ke w dodatku na tak wysokim poziomie wykonania jak RAN !!!

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #294 21 Sie, 2011, 11:22:03 »
za 2k to nie wiem jakiego Ibaneza mozesz kupic, bo za RG2228 trzeba dac tyle co za customa RAN, a pewnie ze kazdy moze ponarzekac na co ma ochote (z tego slyniemy w Europie:-)), ale fakt jest taki, ze 4k za seryjnego Cryshera z specyfikacja drewna i osprzetu to zadne pieniadze...8 lat mieszkam w Londynie i nie trafilem nigdzie na lutnika ktory za taka kase zeobilby 8-ke w dodatku na tak wysokim poziomie wykonania jak RAN !!!

Crushery kosztują 4k? W topicu przewijała się cena 5,5k + 1200 za lakierowanie

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #295 21 Sie, 2011, 11:36:20 »
za 2k to nie wiem jakiego Ibaneza mozesz kupic, bo za RG2228 trzeba dac tyle co za customa RAN, a pewnie ze kazdy moze ponarzekac na co ma ochote (z tego slyniemy w Europie:-)), ale fakt jest taki, ze 4k za seryjnego Cryshera z specyfikacja drewna i osprzetu to zadne pieniadze...8 lat mieszkam w Londynie i nie trafilem nigdzie na lutnika ktory za taka kase zeobilby 8-ke w dodatku na tak wysokim poziomie wykonania jak RAN !!!

Crushery kosztują 4k? W topicu przewijała się cena 5,5k + 1200 za lakierowanie


Ojoj zapytać nic nie kosztuje...
http://www.ranguitars.com/custom_shop/quote_form
Swoją drogą jak robiłem wycenę u RANa to w formularzu jest pytanie o kształt główki...
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #296 21 Sie, 2011, 11:50:13 »
na stronie RAN jest cena..podstawowa 8-ka czyli cala z mahoniu bez zadnych dodatkow, ze stalym mostem plus wlasna specyfikacja przystawek..1080Eur o..czyli chyba okolo 4.000zl...lakierowa nie wiosla to dodatkowa opcja i u kazdego lutnika duzo kosztuje, to pracochlonny i czasochlonny proces, wiadomo ze wieksozsc bierze flightcase i to dodatkowe 550zl plus wysylka..wiec moze sie wszystko zamknac w 5000zl, ale sama gitara tyle nie kosztuje !!!

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #297 21 Sie, 2011, 13:41:19 »
Crusher to Crusher tu główka się nie zmienia... BTW jest ona przecudowna :D masz +1 do nabijania lasek pod sceną... Chcesz za 4 tyś wiosło to robisz bez lakierowania... i co z tego że wykończenie olejowe jak gitarka jest tak zajebiście wykonana, że naprawdę nie ma na co narzekać.. Mahoń jak widać przyciemniony wygląda apetycznie. Ja chciałem lakier na topolę bo topola ma jakieś dziury i Pan Darek stwierdził że TRZA to zrobić... więc wyskoczyłem z dodatkowych 1200zł za lakierowanie i trudno, chcę żeby to wiosło było zrobione jak należy, chociaż też ciężko mi tą cenę było przeboleć.

O wycenę lepiej zapytać bezpośrednio przez email. Te formularze na stronie to są typowe na Customa na którego trzeba czekać ponad rok :D

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #298 21 Sie, 2011, 13:44:15 »
Pewnie tak tanio przez tę główkę ;P

Dobra,a na serio jak to jest 4k to z przyjemnością sam kupię i nie będę psioczyć na głowę, bo w takiej cenie to jest zajebista.
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2011, 13:55:50 wysłana przez pivovarit »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #299 21 Sie, 2011, 15:34:58 »
Ja za swojego Crushera zaplacilem 4600. Z modyfikacji mialem korpus z orzecha, gryf ovangkol i pickup emg 808x.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
6576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 20:23:07
wysłana przez Yony
156 Odpowiedzi
75329 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2011, 10:03:27
wysłana przez Lothar
95 Odpowiedzi
66875 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2011, 23:37:58
wysłana przez Omlet
54 Odpowiedzi
30278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2011, 09:31:58
wysłana przez wuj Bat
24 Odpowiedzi
7676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 13:17:39
wysłana przez mondomg