Autor Wątek: lutnicza 7 w stanie koncepcyjnym  (Przeczytany 20657 razy)

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
ja slyszalem, ze malowanie camo obniza sustain, ale daje + 10 do gainu!

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Nigdy nic o zlym wplywie malowania Camo nie slyszalem... a wielu znanych i mniej znanych gitarzystow ma takie gitary...

Jeżeli chodzi o cokolwiek to o grubość takiego wykończenia, no ale bez przesady. Chyba jedynie chodzi o trudność i niestandardowość takiego wykonania, stąd problemy.

okazuje się, że przy konstrukcji NTB traci się duzo na szybkości ataku , a przy muzyce jaką preferuję też będzie to efekt niepożądany . Zdecydowanie polecana jest tutaj konstrukcja "set in" .

Nie wiem w ogóle o co chodzi z tym gorszym atakiem, klonowe NTB+heban to połączenie które miażdży w szybkim graniu, atak jest po prostu zajebisty i nie wyobrażam sobie żeby ktoś mógł na to narzekać. Być może bolt-on klonowy korpus i klonowy gryf+heban na podstrunnicy by był jeszcze lepszy, ale kogo to obchodzi skoro by to ważyło tonę i brzmiałoby jeszcze jaśniej?

I naprawdę nie wiem dlaczego set-in jest tu najbardziej polecany. Imo, to ostatnie rozwiązanie jakie bym rozpatrywał.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
nie są to moje "widzimisie" :D tylko opinie lutników
Pan Witkowski napisał, że nie będzie łatwo i czekam na konsultację z grafikiem
a Lootnick napisał tak
cytat:
..........jest jeden problem - lakierowanie "urban camo" czyli te plamy maskujace.
Zrobilem jeden egzemplarz takiej formy malowania i na tym koniec.
Juz wyjasniam dlaczego?
Zeby powstaly takie ksztalty lakierowania trzeba lakierowac naprzemiennie jakis kolor i na to bezbarwny akryl, powtarzajac taki system co barwa danej - nazwijmy - to plamy. To daje nam bardzo grube warstwy lakieru co gasi drgania korpusu i kradnie sustain gitary. Nastepnym aspektem tragedii takiego wybarwienia jest to, ze aby otrzymac plamki typu szary, bialy, inny odcien szarego, czarny itp musze lakierowac co wrastwa lakierem samochodowym czyli tym akrylem. Lakier ten skonstruowany jest w taki sposob, zeby  byc w miare miekkim po to, by strzelajace kamiki spod kól nie odbijaly w samochodach wiekszych miejsc niz sam kamyk. No i tu sie zgadza ale na gitary sie nie nadaje. W przypadku "Warmachine" gitary jak wspomnialem na poczatku z takim malowaniem gosc mnie prawie zgwalcil (hehe) :-)) zeby to wykonal. Zgodzilem sie bo nie wiedzialem tez ile pracy mnie to bedzie kosztowalo.
W firmach gitarowych typy BC. Rich czy Jackson  czy ESP takie lakierowania w seryjnej produkcji robia plotery drukujace i po problemie.
Tak wiec zastanow sie nad innym lakierowaniem.
Idac dalej: jesli grasz szybkie przebiegi - arpegia - to nie powinienes robic konstrukcji NTB. To sa rozwiazania dla gitar przeznaczonych do bluesa gdzie gramy dlugie dzwieki no chyba, ze o to ci chodzi ale patrzac na ksztalt gitary w zalaczniku na pewno nie grasz bluesa. Zwroc uwagwe, ze wiekszosc gitar do takich szybkich stylow muzycznych wykonane sa w wersjach bolt on, no najwyzej set in. Zasada jest taka: im dluzszy sustain tym gorszy atak w gitarze, a tego bys nie chcial. :-))) Faktem jest, ze moskti typu FR kradna troche sustain i mozemy sie pokusisc na NTB ale lepszym rozwiazaniem jest set in.
To chyba wszystko.
Pozdrawiam Lootnick

ja osobiście grałem tylko na bolt on i nie mam doświadczenie w innych konstrukcjach - nie wiem jak to się przenosi na sustain atak i tłustość brzmienia
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Hmm, wydaje mi sie ze to wszytsko zbiega sie do wlasnych preferencji,  Jeff Loomis jakies tam arpegia gra ? a jego Schectery z tego co pamietam to Neck-Thru sa... czy Set neck ?

a co do FF, byly albumy nagrywane na bolt on i neck-thru, wszytskie brzmia super (no i jest Transgression... hehe)
Ja nie slysze zadnych problemow na Archetype
czy w roznych projektach Dina ...


Moge sie nie znac (i napewno tak jest  :lol:), ale jesli chodzi o FF, mysle ze mozesz robic co tylko chcesz i tak bedzie super - poki jest aktywny przetwornik to bedziesz ze wszystkiego zadowolony (Powtazam sie?  :lol:)
 Nie ma sie co stresowac  8)
No i chyba warto zaznaczyc ze z tego co pamietam.. wiekszosc gitar Dina to bolt-on a COWa Neck-Thru...
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2011, 11:21:01 wysłana przez Sebastian »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
55 Odpowiedzi
27619 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2010, 15:35:12
wysłana przez gitara
3 Odpowiedzi
2345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2012, 13:40:36
wysłana przez Orange
61 Odpowiedzi
28174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2012, 23:29:32
wysłana przez mondomg
34 Odpowiedzi
10932 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2013, 17:28:43
wysłana przez admaxo
31 Odpowiedzi
17189 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2019, 10:01:37
wysłana przez Ewolter