Autor Wątek: pierwsza siódemka, 1500-2200zł  (Przeczytany 33953 razy)

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Nie chcę 8-mio strunówki - to już jest przesada.
....to dopiero poczatek :P

bierz od chlopakow z forum i nie sugeruj sie przystawkami kornopodobnymi(bo do toru brzmienia masz jeszce z 5 innych czynnikow) czy tym ze gitara jest nowa... wiele osob (w tym ja) woli gitare ograna troche niz nowke ze sklepa (bo wiem tez co znaczy gwarancja -siedzialem in servis laptopow,komputerowy czy lutniczy)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Nie rozumiem co to macie za zboczenie z tymi zachodnimi padłami.

Gram na EXG7 robionym na zamówienie, wyszedł mnie równe 2000 zł (podstawa była za 1300 a nie 1750 jak teraz), specyfikacja w moim podpisie.

Grałem na RG7321, weźcie ludzie kto na tym ibanez napisał ?? szmelc jakich mało, niewygodny a do tego w nowym sklepowym już trzeszczaly potencjometry, o jakości przystawek nie wspominająć.

APEX2 - dajcie sobie spokój. To nawet PAF7 nie ma o ile pamiętam dobrze.

Z tego co grałem to ibaneza nie ma co kupować poniżej dawnej serii prestige (defacto K7, UV, JEM albo od biedy APEX1), bo niestety na moje ucho i dłoń Mayo kosi je niemiłosiernie. Chyba że ktoś lubi mieć napis. O Setiusie Mayo już nie wspominając.

W wymienionym przedziale cenowym jedynymi sensownymi rozwiązaniami są EXG7, Szekter C7 Hellriser/BlackJack/Omen (chyba że komuś 'nie leży') lub dozbierać kasy na coś lepszego...

Sory ale ibanezy serii 7XXX to badziew, JEDYNYM sensownym ibanezem w dobrej cenie jest 1527 !! Warto na niego zwrócić uwagę. i lepiej go ściagnąć zza granicy.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
czekaj czekaj :D

schecter omen7 jest lepszy od apexa 2 i 7321
ibanol rg1527 od rg7620
a exg7 jest na rowni z schecterem blackjack ??

no ok ;)


PS: apex 2 ma pafy 7


 
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Nie mówię ze omen7 nie jest lepszy niz Apex2 ale nie stawiaj apexowi2 wielkich wymagań, to gitara budżetowa, zresztą widział ty kiedy kogoś z Korna żeby grał na stałym mostku ? No sory XD Dla tych PAF7 za tą cenę można nad A2 pomyśleć. Na pewno na początek będzie lepsza niż jakaś gitara tańsza z floydem, wiadomo dlaczego.

RG7620 jest całkiem całkiem, nie wspominam bo jest ciężko dostępny w polsce, mój błąd. RG1527 jest niczego sobie, szczególnie starsze modele Prestige (potem przenieśli to do chin), poluję na takiego używanego.

A EXG wcale od Schecta nie gorszy, grałem na obu i wziąłem customa u majo. Bo do BJ musiałbym włożyć jeszcze 700 zł za pickupy żeby jakoś to gadało a gryf mi nie siedzi przy nim. Wiadomo że mayo zdarzają się buble ale przy customach chłopaki się starają co widać po mojej gitarce. Znajomy ma ten sam model z półki (wymieniony jedynie pickup na emg 707) i już ma jej dość ;) Nie trzyma stroju, pieprzy się elektronika. Moja jest 4 miesiące młodsza i nie mam żadnych takich oznak. Po prostu mają 'półkowe' modele w dupie. Trochę się im nie dziwię ;)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Nie wiem czemu się nie dziwisz? ze niby tylko cs ma być ok?

Czy SD Jeff Beck i '59 są wg Ciebie takie tragiczne?
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2008, 16:21:59 wysłana przez Invivo »

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
no to mamy chyba jedynego albo jednego z nieliczych tutaj co mowia ze majo jest ok ;] pozatym gitara NOWA do 2000zl to zwykle i tak budżetowka (nie mylic z UZYWANA warta swojej ceny do 2000:P ) i takie tam ;] pozatym jak to sie ma do nowego majo w sklepie gitara kupiona w usa TANIEJ :P cena nie wyznacznik ,ale 7620 byl spoko
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
RG7620 jest całkiem całkiem, nie wspominam bo jest ciężko dostępny w polsce, mój błąd. RG1527 jest niczego sobie, szczególnie starsze modele Prestige (potem przenieśli to do chin), poluję na takiego używanego.

czlowieku, nie wiesz o czym piszesz... seria prestige praktycznie w calosci jest trzaskana w japonii

Wiadomo że mayo zdarzają się buble ale przy customach chłopaki się starają co widać po mojej gitarce.

pokaz mi swoja gitarke, a ja Ci pokaze buble z customa 2x ceny podstawowego modelu

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
pokaz mi swoja gitarke, a ja Ci pokaze buble z customa 2x ceny podstawowego modelu

D O K Ł A D N I E!!!!!!!
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
odnosze wrazenie ze nie do konca sie orientujesz w tym o czym piszesz - znowu wyjde na tego co bije nowego ale musze sprostowac

Nie mówię ze omen7 nie jest lepszy niz Apex2 ale nie stawiaj apexowi2 wielkich wymagań, to gitara budżetowa, zresztą widział ty kiedy kogoś z Korna żeby grał na stałym mostku ? No sory XD Dla tych PAF7 za tą cenę można nad A2 pomyśleć. Na pewno na początek będzie lepsza niż jakaś gitara tańsza z floydem, wiadomo dlaczego.

apex 2 bylo gitara zaprojektowana przez Roba Petersona (OTEP) na bazie jego dwoch modeli Ibanez LACS ktore otrzymal na trase koncertowa w ktorej uczestniczyl z Kornem. Ludziki sie upominali o jego wioslo wiec Ibanol takie wypuscil. APEX 2 ma pafy i mostek Tone Prosa, plus 5czesciowy gryf i mahoniowa deske, jesli to jest malo na budzetowe wioslo no to OK. przyznam racje

RG7620 jest całkiem całkiem, nie wspominam bo jest ciężko dostępny w polsce, mój błąd. RG1527 jest niczego sobie, szczególnie starsze modele Prestige (potem przenieśli to do chin), poluję na takiego używanego.

post wyzej napisales ze ibanole z seri 7xxx to slabizna wiec sie zdecyduj

1527 caly czas bylo i jest robione w Japonii, jedyne modele Prestige jakies przeniesono do Korei to S, SZ i SA (nie ma czegos takiego jak chinskie prestige).
7620 wciaga 1527 bo jest o ponad polowe tanszy, ma lepsze deski, stabilniejszy i trwalszy most i dimarzio na pokladzie. w PLu kosztuje uzywka ok 2tys zl a w USA mozesz wyrwac za 400$, pokaz mi inne 7tej klasy w tej cenie z tak dobrym floydem

A EXG wcale od Schecta nie gorszy, grałem na obu i wziąłem customa u majo. Bo do BJ musiałbym włożyć jeszcze 700 zł za pickupy żeby jakoś to gadało a gryf mi nie siedzi przy nim. Wiadomo że mayo zdarzają się buble ale przy customach chłopaki się starają co widać po mojej gitarce. Znajomy ma ten sam model z półki (wymieniony jedynie pickup na emg 707) i już ma jej dość ;) Nie trzyma stroju, pieprzy się elektronika. Moja jest 4 miesiące młodsza i nie mam żadnych takich oznak. Po prostu mają 'półkowe' modele w dupie. Trochę się im nie dziwię ;)

gryf i pickupy to kwestia gustu ale SD nie nazywaj prosze slabymi przetworami do wymiany :(

o customach juz tu troche pisalem i ja i yonek i sinner, nie bede powtarzal bo mi za to nie placa :D

pozdro
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Nie będę sie rozpisywał bo nie mam czasu na to.

W kategorii gitar do 2k mayo i Schect prowadzą bez wątpienia.

Klasa śrenia IB 1527 Prestige lub droższy 7620 (nikt poczytaj mój post, pisałem że mój błąd że go nie wymieniłem).

A jeżeli ktoś ma więcej kasy to polecam pograć na Setiusie GTM7 i porównać go do gitar w wyższej półki (K7,UV) :) Jak dla mnie to większość gitar wsysa. Kwestia gustu.

A chwale bo gitara chodzi mi wyśmienicie i jakoś się dogadałem bez problemu, to co mam nie chwalić? Bo na forum jadą ? :/

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Klasa śrenia IB 1527 Prestige lub droższy 7620 (nikt poczytaj mój post, pisałem że mój błąd że go nie wymieniłem).

przeczytaj moj. 7620 jest duzo tanszy ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Klasa śrenia IB 1527 Prestige lub droższy 7620 (nikt poczytaj mój post, pisałem że mój błąd że go nie wymieniłem).

przeczytaj moj. 7620 jest duzo tanszy ;)

widziałem porównywalne ceny w usd na obie, zależnie od stanu, od 300-800 USD, zresztą w polsce też obie chodzą koło 2500,-

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Jedziecie po Mayo tak jakby nigdy nie zrobili dobrej gitary. Niektóre egzemplarze Ibów to też badziew nie każda gitara z tym logo na główce to mistrzostwo. Wyszło pare bubli Mayonesa poszła fama na forach i od razu skreślacie całą firmę. Trochę dystansu!
power to a being never dies

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
problem w tym ze akurat te buble mialem w rece :D

to nie o to chodzi, tu czlowiek wpadl i zaczal pisac opinie ktora sie nijak ma do rzeczywistosci. poza tym jest pierwsza osoba ktora stwierdza ze Flame po podwyzce wreszcie jest wart tego co soba reprezentuje. sorry ale LOL
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Cytuj
A jeżeli ktoś ma więcej kasy to polecam pograć na Setiusie GTM7 i porównać go do gitar w wyższej półki (K7,UV) :) Jak dla mnie to większość gitar wsysa. Kwestia gustu.

Tu sie nie zgodze zanim sprowadzilem ibaneza rg7621, polowalem na setiusa 7 poki go nie ogralem i nie zobaczylem, o brzmieniu zadna rewelacja, sustain tez jakos nie wspanialy, a wykonczenie, jesli mayo puszcza na targi egzemplarz z sladami po sekach to ja nie wiem, a 7621 prosta konstrukjca, sustain dozo lepszy (a drewno to lipa) i lepsze brzmienie, i to niesubiektywnie siodma struna czytelna gitara lepiej rezonowala, i zadnych problemow z flazoletami, skala jest ta sama w tych dwoch gitarach. Wyprzedzajac odpowiedz nie ma co mayo tlumaczyc nierownoscia modeli, co mi po wiosle kogos tam ze gra, jak ja zamowie dostane i tylko sie powiesic, wez pod uwage ze na np 7621 wystarczy miec cos kolo 2tys. I jeszcze jedno zeby nie bylo, naprawde chcialem kupic mayo setiusa ogladajac zdjecia w necie i czytajac specyfikacje.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2008, 21:23:40 wysłana przez Sinner »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
jeszcze jedna rzecz o ktorej zapomnialem wspomniec a o ktorej sie przekonasz jak bedziesz probowal sprzedac swojego customa. flame i mayo cholernie traca na wartosci
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja myśle że większość z nas ma podobne odczucia co do stylu pisania Pana Vertigo. Niech ktos sprawdzi po IP czy ów Pan nie pomieszkuje w 3miescie ;).

Ja rozumiem że Mayo też ma perelki ale nie przesadzajmy i nie wychwalajmy CSa Mayo. Poczytaj stare posty Sinnera odnośnie CSa, to sie zorientujesz o co kaman. Mayo się skończyło po... 2004 roku :P
A to że biorą obecnie więcej za jeszcze gorsza robote, to jest tylko kolejny powód zeby sobie ich odpuscić.

z 2 strony załoze się że 50% opini o mayo na forum jest od osób ktore nie miało mayo w rece i powtarza opinie. Ja mam obecnie 2 straty od mayo (a konkretnie Flejmy) i ten starszy (rok 2003 zdaje się) jest idealnym wiosłem, którego sie nie pozbędę, swietnie brzmi, stroi idealnie. szklaneczka ładna, z tym że trza ja odremontować...ale to tyle pozytywnych przygód z mayonesem. Nowe cuda które widzialem i ogrywałem w sklepie były kiepski i brzmiały jak karton. Tak więc ja juz serdecznie podziękuje tej firmie i wole zapłacić nawet 2x wiecej i zamówić coś u PASa albo Rana (choć PAS mi zrobił ładniej ;) )

PS. nikt, ale odnośnie ceny sprzedaży CSa to chyba jest w każdej polskiej firmie lutniczej. Np mój Ran CS2004 kupiony za 3700 obecnie jest warty ok 1200 zł, choć i po tyle nie widzialem od dawna żeby jakiś Ran poszedł na allegro, więc ogólnie rzecz biorac jest tragedia IMO
B ( o ) ( o ) B S

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Mayo robi gitary głównie na zamówienie i eksport. Wiosła które trafiają do sklepów to na ogół największe odpady. Co do ceny to owszem. Jak będziesz załatwiać sprawę przez mail to policzą Ci cenę katalogową -przykładowo za mojego EXG custom'a powinno wyjść około 3400........dałem około tysiąca mniej. Najłatwiej jest wrzucać na wszystko - ostatnio przeczytałem np. ze Signumy nie stroją i mają fabrycznie krzywe gryfy :D Jestem, posiadaczem custom siga od 3 lat i jest on moim głównym wiosłem na którym 'pracuje'. Nic przy nim nie robiłem i w życiu go nie sprzedam bo brzmi i gra lepiej niż dużo innych wioseł tych słynnych znanych firm. Zatem chcesz mayo to trzeba ruszyć dupkę do Gdańska. Jestem małym patriotą więc popieram nasz biznes i mozecie sobie myslec ze gram na najgorszym gównie. Także sądze ze większość osób (możę się mylę) wjeżdzającyh na firmę nie miało takowej nigdy w ręku...albo mialo mayo KZ'ty z epoki lodowcowej które można dostać na allegro za 400zł :P

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Mój gitarzysta ma K7 i Setiusa GTM7. Ostatnio Mayo poszło w kąt, choć się zarzekał wcześniej, że mu bardziej leży i brzmi.
Dodam też, że za "gołe" Mayo dał chyba 3800zl (zmienił pickup i wziął heban, ale to było z rok temu), natomiast ostatnio K7 pociągnał za 1300 dolców. K7 w stanie nówka, z casem i w bonusie był pocket pod i jakieś dwa wzmacniaczyki Ibaneza...

Tak subiektywnie to powiem, że Mayo spoko leży w ręce, ale średnio podoba mi sie jak brzmi (a ma EMG707, które lubię).
K7 też mnie nie podnieca, podejrzewam że głównie za sprawą PAFów, które sie całkowicie rozmijają z moimi preferencjami, ale i tak wole je (K7).

Reasumując, porównywałem K7 i Setiusa ( w zasadzie to miałem też możliwość przyrównać je do Schectera Loomisa, mojego PASa CS i Ltd h-307). W życiu bym nie wybrał Setiusa. Pomijając juz, że wszystkie te gitary można dostać znacznie taniej od Setiusa, to zwyczajnie uważam to wiosło za najsłabsze.
Czyli porównałem sobie, tak jak Vertigo zalecałeś i wcale sie z Tobą nie zgadzam ;)

Żeby nie było, nie mówie, że ten Mayo to jakiś badziew, całkiem znośny jest, ale ceny swej nie jest wart i tyle.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
whatever... prosze trzymac sie tematu

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
witam nowy jestem na forum więc pomyślałem że zamiast zakładać nowy debilny temat odkopie jakiś starszy
który z siedmiostrunowych schecterów jest najbardziej warty uwagi? ja wiem że hellraiser ale może coś tańszego...?

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ciut tańszy jest Blackjack, jest trochę brzydszy :), ale jak dla mnie ma fajniejsze pickupy. Ale Ty chyba celujesz w EMG...

Jak chcesz taniej to jest kolo co sprzedaje na ebay.com Schectery z różnymi wadami, w postaci odprysków na główce itp, czasem upust jest niezły :) Gdzieś na tym forum jest link do tego sprzedawcy.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
http://stores.ebay.pl/STRINGS-AND-THINGS-GUITAR-WHOLESALE
Obejrzałem obecne ceny siódemek i się przestraszyłem.
CZEMU JA TERAZ NIE KUPUJĘ?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
a jakie jeszcze są dobre opcje na siódemki w tym przedziale cenowym? tzn tak około 500+$ bo głównie o import mi chodzi... FR mile widziany

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
12872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2014, 20:26:09
wysłana przez macko9393
34 Odpowiedzi
38664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2015, 14:12:02
wysłana przez niedziak
28 Odpowiedzi
10467 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2015, 20:56:26
wysłana przez GhostAT69
28 Odpowiedzi
27038 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2016, 10:36:15
wysłana przez kermcio
5 Odpowiedzi
8541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2019, 08:42:11
wysłana przez Omlet