Autor Wątek: końcówka mocy - Fractal Ultra  (Przeczytany 40969 razy)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
albo przerobić zwykły kabel jack jack na jack-speakon (ja tak zrobiłem).
Ja też, wyszło z 10 minut roboty. kupiłem wtyki Neutrika (ok 13zł) i nic nie trzeba lutować (mocowanie żył jest na śrubki)

Generalnie trochę słabo, że masz głośniki 16ohm, bo to wymaga mocniejszej końcówy. 8008 miałem i jest to bardzo fajna końcówka, ale tak jak Matisq napisał, w sumie z obu kanałów wyjdzie Ci ok 50w co na tranzystor szałem nie jest. Teraz mam Reloopa d720 i też go polecam, bo ma zajebisty zapas mocy, a do tego waży niecałe 3kg. Tylko pytanie, czy te graty miałyby stać na sali prób, czy też chciałbyś na tym pogrywać sobie w domu na ludzkich głośnościach, bo jeśli tak to może Cię wkurwiać wentylacja tej końcówy, która jest po prostu głośna - gdybym nie kupił nówki na gwarancji to bym wymienił wentylatory na jakieś ciche komputerowe (w tym temacie Lechu będzie coś działał ;) ).
do widzenia.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
mhm chyba wezmę reloopa
gram tylko na salce na tym
w domu mam poda gx ;)
i always go full retard

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
o zakupiłem reloopa+nowe kable
nie obyło się bez lutowania (bo jednak źle kable dobrałem :facepalm: )
ale wszystko działa.
teraz kilka uwag w porównaniu do końcówki marshalla 9005:
-marshall grał lepiej i tego się nie da ukryć
-pomimo, że marshall miał 2x50W, a reloop ma 2x100W grają jednakowo głośno (marshall a rozkręcałem na 3/4 i tak samo jest  reloopem)
-waga 20kg vs 3kg - cudo :)
-rozmiar 4U vs 1U - miły dodatek

ogólnie jeśli komuś nie przeszkadza waga lampiaka i jego rozmiar (bo o końcówkę lampową 1U nie łatwo) to bez wachania polecam lampe ze względu na sałnd (fuck nawet mój perkmen zauważył, że to gorzej gra!)
ale coś za coś, ogólnie jestem zadowolony ;)
i always go full retard

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
o zakupiłem reloopa+nowe kable
(...)
bez wachania polecam lampe ze względu na sałnd (fuck nawet mój perkmen zauważył, że to gorzej gra!)

Sir - toś mnie zmartwił. A może trzeba po prostu presety pod nową końcówkę przerobić?
Paczki z głów!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
o zakupiłem reloopa+nowe kable
(...)
bez wachania polecam lampe ze względu na sałnd (fuck nawet mój perkmen zauważył, że to gorzej gra!)

Sir - toś mnie zmartwił. A może trzeba po prostu presety pod nową końcówkę przerobić?
a no trzeba, chociażby dlatego, że w marshalu był potencjometr prezencji a tu ni ma.
ale kto ma czas na takie rzeczy? :/
reloop ma też mniej dołu, no i lampy się same z siebie fajnie przesterowały, a tu trzeba będzie gain też podkręcić
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2011, 19:55:38 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
stety-niestety reloop to cyfra i tylko napędza sygnał, lampowa końcówka wiadomo doda charakteru, ale wystarczy pokręcić presetami żeby korzystać z symulacji "lampowego brzmienia". Kwestia indywidualna , ja na przody lecę i tak pełnymi symulacjami więc to co mam na paczce jest do odsłuchu w zasadzie :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline jaroslavsky

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Przepraszam ze tak bezczelnie podpinam sie pod temat.. ;), ale jako że na dniach dostaje swojego AXE'a Ultra, mam pewien dylemat, a mianowicie:
Która koncowke mocy do niego wybrac? Zastanawiam sie nad:

- Fryette(VHT) TWO/FIFTY (NINETY)
- Mesa Boogie Stereo Simul-Class 2:50 (lub 90)
- ART SLA2

Najbardziej polecana z tego co czytałem jest ta pierwsza, ale cenowo troche lepiej wychodzi ta druga, a tez wiele osob ja chwali.
ART2 z kolei jest o wiele tansza od wymienionych, jest tez o wiele lzejsza i pewnie mniej awaryjna z uwagi na brak lamp, a tez o niej pozytywne opinie czytałem (m.in na tym forum;)).
Teraz tylko pytanie: jaka jest roznica w brzmieniu ART2 przy zestawieniu z "lampiakami" oraz dlaczego mam wydac ~5k na Fryette(VHT) zamiast ~3k na Meskę? ;)

A moze po prostu kupic aktywną kolumne Atomica (FR WEDGE) i odpuscic sobie ta cala zabawe?

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
Fryette all the way! Nie ma lepszej koncowki mocy, Mesa jest spoko, ale 2902 Fryette zmiata po prostu. Lampy KT88, doskonala korekcja resonance i presence (nie jest przesadzona) sprawia, ze Fryette kladzie wszystko inne na lopatki. Ja uzywam 2902 wraz z Axe-Fx Ultra i pomimo szukania tanszych rozwiazan i lzejszych doszedlem do wniosku, ze nie ma lepszego ampu, ktory tak doskonale by wspolgral z Axe. Mese mialem, tez fajna, ale jednak headroom i korekcja fryette sa znacznie, znacznie lepsze. Mam tez najlepsza do Fractala koncowke nielampowa, a mianowicie Matrix GT800FX. Fajna, prosta i lekka. Jak sie podlubie w Axe to mozna miec naprawde dobre brzmienie...ale jak podlaczysz Fryette to czar pryska. Obecnie Matrixa mam w rigu kumpla z 11Rackiem i tam daje rade znacznie lepiej.

Jak dla mnie 2902 Fryette, choc droga :D
made of hate

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Rozważ jeszcze opcję Rocktron Velocity 300. Nie jest to Fryette, ale kosztuje 5x mniej. ;) No i 1U. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline jaroslavsky

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Dzieki za feedback..:) Ostatecznie wybralem Fryette,  teraz tylko mam nadzieje ze mikolaj da dobra premie swiateczna..;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Panowie przelutowalem kolumne na mono rownolegle i nagle zrobilo sie glosniej. Zmniejszylem volume na relupie i dzwiek przestal byc az tak wkurzajacy! Generalnie wychodzi na to, ze tranzystor (w przeciwienstwie do lampy) woli mniejsze opory na glosnikach.
i always go full retard

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Końcówka 2x90 to totalne nieporozumienie. Mam Mese 2x20 i na połowie zagłuszy każdego perkusistę oraz wywoła krwotok z uszu. Porównywałem ją z VHT 2x50 i ciężko było się zdecydować, która brzmi lepiej, jednak biorąc pod uwagę rozmiar, wagę i cenę bez chwili wahania zdecydowałem się na tą Mesę i... preamp CAA 3+  :headbang:

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Końcówka 2x90 to totalne nieporozumienie. Mam Mese 2x20 i na połowie zagłuszy każdego perkusistę oraz wywoła krwotok z uszu. Porównywałem ją z VHT 2x50 i ciężko było się zdecydować, która brzmi lepiej, jednak biorąc pod uwagę rozmiar, wagę i cenę bez chwili wahania zdecydowałem się na tą Mesę i... preamp CAA 3+  :headbang:

Nieporozumienie, bo pewnie nie lubisz punktowego i dobrze kontrolowanego basu tylko jakieś rozlezione pierdzenie :)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
nie, po prostu nie lubię gdy mi uszy krwawią, a faktem jest też to, że lampa lepiej gada gdy się ją troszkę rozkręci  :) co do basu, to z moją Mesa 20/20 bas jest jak najbardziej taki jaki powinien być, żadnego pierdzenia tylko porządny wykop

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Mi tam uszy nie krwawiły.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
chciałem tylko powiedzieć że dziś mi Reloop choooj strzelił , co najlepsze mam sprzęt w chacie , końcówka nawet nie użyta w tym momencie bo lece z XRL w Axe do interfejsu , bezpiecznik sprawdzony jest ok, diodka się nie świeci sprzęt nie odpala i coś nie coś cuchnie z otworów po lewej stronie (czyli tam gdzie działał kanał). Ani to nie było rozkręcane nawet na połowę , w racku listwa przeciw przepięciowa , z próby wróciłem się "świeciło" i nic nie pykło, w chacie mam to podpięte pod takiego fajnego ups z zabezpieczeniami więc odpada opcja jakiś dziwactw z sieci, Axe i G90 działa normalnie. Nosz się wkurwię jak ten sprzęt ma działać rok i się wysrać...jutro reklamacja
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Heh, pacz, a mój CPX bangla bez zarzutu. a wytrząsłem go w przyczepie, oj wytrząsłem... :P

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
zobaczymy co będzie z reklamacji, ja się powoli pacze na velocity 300 i mi sie podobie, że se chyba zakupie za miesiąc,
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Looka

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Mam szybkie pytanie o końcówkę mocy. Za niedługo mam zamiar się zaopatrzyć w Line 6 Hd500 i pojawił się u mnie dylemat z nagłośnieniem tego ustrojstwa.
Trochę kombinowałem, bo zależy mi na obcięciu kosztów i wyszło mi iż bardzo opłacalne było by zakupienie:
http://www.thomann.de/pl/the_tamp_e400.htm
i kolumny 2x12 160W tam załóżmy: randall na celestionach 80, 4 lub 16 ohm w mono, lub 8 w stereo + beam blockery.

Teraz pojawia się pytania do was:
czy jest sens by coś takiego łączyć;
czy dobrze zabrzmi;
czy się nie spali;
czy nie wybuchnie;
Jestem naprawdę zielony jeżeli chodzi o końcówki mocy. Najchętniej to bym kupił Tech 21 Power engine 2x12, wszystko fajnie; 1 grat zamiast 2, nie trzeba się martwić o połączenia... ale nie stać mnie bo mimo skończonych studiów, bieda się skończyć nie chce :P
Pozdrawiam

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
zobaczymy co będzie z reklamacji, ja się powoli pacze na velocity 300 i mi sie podobie, że se chyba zakupie za miesiąc,

uwazaj, bo sie ten unit lubi mocno grzać
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
zobaczymy co będzie z reklamacji, ja się powoli pacze na velocity 300 i mi sie podobie, że se chyba zakupie za miesiąc,

uwazaj, bo sie ten unit lubi mocno grzać

300-tka się grzeje? No to trza będzie innego racka zbudować. Na razie zakupiłem soundmana x400 na przetrwanie a potem się zobaczy. Wuj ma tą 300 muszę zagadać jak to się sprawdza w działaniu parogodzinnym.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Wuj ma tą 300 muszę zagadać jak to się sprawdza w działaniu parogodzinnym.

To żebyś miał o co pytać, to dziś pogram troszki ;) Ale nie na głośnościach koncertowych, sorry! :D
Ostatnio pitoliłem z 1-1,5h na jamie i mam wrażenie, że wiatraki nawet nie pierdły. I nie było ciepłe (odpalone mam w mostku mono). Ale zaraz - co z tego, że się grzeje? Przeca na lampie po koncercie bym nie usiadł, żeby plemniki nie smakowały spalenizną - i cóż, standard.
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
No to nie ma takiego problemu. Planowałem sobie właśnie w głowie instalacje z dwoma końcówkami mocy (druga backup) i myślę jak to rozegrać. Jak mi się zaczną sztuki to wolałbym się na którejś miło nie zaskoczyć. Druga strona znowu jest taka że nie chce  budować racka milion U :) Tak naprawdę chodzi mi o niezawodność bo w zasadzie mogę mieć w raku jako primo 300-tkę a w zapasie obok "na zaś" inną końcówkę. Tylko że jestem zawsze zgasowany na budowanie racka to bym sobie chętnie zmontował taką instalacje z dwiema końcówkami a że miało by się za bardzo grzać to dochodzą odstępy po 1U i powstaje wtedy szafa trzydrzwiowa.
« Ostatnia zmiana: 07 Mar, 2012, 09:16:48 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Padnie jeden kanał - odpalasz drugi :).
Trzeba grać zawsze z innymi kapelami, w razie czego pożyczą lampe ;).
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Słusznie , jak padnie kanał to jest drugi ale widzisz mi padła cała końcówka :) Pierdykam, jak mi oddadzą sprawnego reloopa to go schowam jako backup namber łan , soudman będzie namber tu a docelowo czyseta będzie pierwsze primo :) A co!
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5726 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 21:13:35
wysłana przez Rectifier
18 Odpowiedzi
14474 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2009, 18:37:19
wysłana przez gavoja
51 Odpowiedzi
20608 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 11:56:47
wysłana przez mariaczi
9 Odpowiedzi
6462 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2011, 16:32:46
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
8155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 22:57:15
wysłana przez Yony