Autor Wątek: Bash Sidewinder IV czy Peavey 6505  (Przeczytany 21809 razy)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Nie rozumiem trochę tematu bo jak Ci siedzą Englowskie klimaty to ani Bash (AZ - NO F. WAY! :P) ani 5150 nie brzmią jak Engl :P Więc nie rozumiem czemu nie kupisz Engla jak Ci siedzi :D? Fireballa i spokój :)

Patrząc na Twój gear to czuję lekką grozę (def metal?) - więc i Bash i 5150 się nada. Jak Ci bash nie podejdzie to puścisz i kupisz 5150, a jak to będzie mało to wymienisz na fireball'a :) Przerzucisz kilka wzmachów i przynajmniej będziesz miał rozeznanie co Ci siedzi :)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Co z tego na czym grają na żywo. Clayman był nagrywany na 5150 i tylko na 5150 :)

Nawet perkusja była nagrywana na 5150... ;)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Równo rok temu byłem na In flames w Berlinie i widziałem jak Biorn grał na małym combo marshall-a, ale nie wiem co to było.

MS2! ;)

Tak jak słusznie już zostało zauważone - sprzęt live =/= sprzęt użyty w studio.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Aha, Youshy, chyba wiem o kim mówisz i ten kumpel z bielska (MPS pewnie :D?) mówił też, że teraz wziąłby dwukanałowego dorico :) I ja też bym tak zrobił - najlepiej z zielonym i żółtym kanałem ;)

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
tak z innej beczki teraz -  bo mam Tube Screamera TS9 jest sens dopalenia nim sajda?

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
myślę, że odpowiedz jest tylko jedna: sprawdź :)

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
A ja myślę, że będzie przegięcie (w kwestii "dopalenia"). Jeśli natomiast wykorzystasz go jedynie do podbarwienia lub ogólnego zagęszczenia (bez dowalania gainu) to może coś z tego wyjść zwłaszcza na czerwonym kanale. Na pomarańczowym może być za gęsto.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Dobra Panowie, pozostaje jeszcze kwestia poruszonej tutaj tylko częściowo funkcjonalności.

Jeśli pominiemy gusta i preferencje brzmieniowe, bo obydwa te wzmaki gadają bardzo dobrze, to uważam, że Peavey to bardzo biedny wzmak, zwłaszcza wersja 5150 (bez II) czy 6505 (bez +). Za mało możliwości korekcyjnych na poszczególnych kanałach. Jak dla mnie osobna korekcja dla każdego kanału to podstawa. Druga sprawa opcja solo, rewelacyjna rzecz, w sajdzie dodatkowo mamy 2 kanały przesterowane, więc można sobie ustawić inne brzmienia i głośności dla partii rytmicznych i solowych. I w końcu rewelacyjna pętla. Wpinasz sobie dla przykładu delaya i przypisujesz go do wybranego kanału / kanałów. Jeden strzał z buta na foocie i grasz z uruchomionym efektem. Dla mnie to duża sprawa, na stałe mam przypisanego delaya w pętli do kanału pomarańczowego, który jest tez odpowiednio głośniej ustawiony w stosunku do czerwonego. I walę akustyka, który podczas koncertu przytnie komara akurat na mojej solówce. Dziwię się, że takiego rozwiązania nie ma w wielu innych markowych wzmacniaczach. Kolejna sprawa: kanał czysty. Akurat w przypadku Peaveya nie ma takiego kanału, jest ale tylko teoretycznie. Oczywiście, jeśli komuś zależy na szybkim, dość suchym brzmieniu z ogromnym zapasem gainu i nic nie będzie kombinował, nie gra solówek, czystych partii etc. to Piłi jest bardzo w porzo!
Aha, obecnie mam 2 wzmaki Mese TR i Sajda MKIII +, nie potrafię na ta chwile powiedzieć, który z nich jest lepszy.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Czyli tak naprawdę w zasadzie rozbija się to o to, co kto gra, bo jeśli ja nakurwiam bezkompromisowy death metal, to jednak 5150 starcza w zupełności. Wzmak->kabel->gitara i nic więcej. Jedno dobre ustawienie na eq i jedziemy z koksem. ;) Sajd się u mnie marnował, to go puściłem w świat.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Czyli tak naprawdę w zasadzie rozbija się to o to, co kto gra, bo jeśli ja nakurwiam bezkompromisowy death metal, to jednak 5150 starcza w zupełności. Wzmak->kabel->gitara i nic więcej. Jedno dobre ustawienie na eq i jedziemy z koksem. ;) Sajd się u mnie marnował, to go puściłem w świat.
No, a podobno side jest mało uniwersalny ;)
Szczęśliwego nowego rocka!
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Az, ja tez lubię Peaveya 5150/6505. Brzmieniowo to dla mnie super wzmak, niestety brakuje mu tej funkcjonalności, o której wspomniałem. Mógłbym co prawda wejść w midi i wtedy miałbym wszystko, ale na ta chwilę nie planuję.

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
No ja potrzebuje tej uniwersalności, którą posiada sajd i dlatego go zamówiłem, jak bym łojił tylko rzeźnie a'la deathmetal to pewnie bym wziął 6505. Z basha będę zadowolony na długie lata :)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Rezerwuje Sajda od Jacksona :D
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
ale ja go nie sprzedam :)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
spoko wymienisz sie za 5150 :D

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
nie chce 5150 :P w przyszłości to tylko savage, invader albo 6505 od bidy xD

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
W czym jest dla Ciebie lepszy 6505 od 5150 ?

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
ładniejszy jest xD ale to nie temat rozmowy ;)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ja sie nie wypowiadam na ten temat :D Choc inaczej. Ja gdybym mial wybierac 6505  a 5150 bral bym 6505. A sajd i 6505... hmm ciezko mi powiedziec :D Raczej sajd :)
Ale jackson licz na to ze wpadam do Ciebie jak juz bedziesz miec sprzecik :) Oczywiscie swoja 7 tez biore do Ciebie :D

Pozdro !

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
Jasne wpadaj mlody na testy. Już rezerwuje jakiś weekend specjalnie na tą okazje :D

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Spoko :) Tylko niech Szymon da znac kiedy skonczy robic Ci sajda :D  To od razu zalatw jakies gorace 16 :P

End of OT :)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
jak będą gorące 16 to ja też wbijam :D
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
może gorących 16tek nie będzie ale będą gorące 6L6tki :D

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
gorące 6L6tki
to już lepsze Elki34 :d
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
A szkoda ze nie bedzie goracych 16 myslalem ze zrobimy impreze Maj Słit Sikstin !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
20073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2008, 14:12:33
wysłana przez m4ody
23 Odpowiedzi
14035 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 01:17:13
wysłana przez DeathMaster
10 Odpowiedzi
7379 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2010, 15:00:16
wysłana przez the faulter
642 Odpowiedzi
141050 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 22:41:52
wysłana przez Ghost_of_Cain
1 Odpowiedzi
2004 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2014, 09:53:52
wysłana przez g-zs