Autor Wątek: Mayones Regius 8/8M  (Przeczytany 152873 razy)

Offline lewys777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #125 07 Lip, 2011, 12:49:09 »
Jak byście mieli 10.000 na mayoneza to naprawdę byście go kupili za taki szmal?
Za ta kasę to jest duży wybór gitar...

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #126 07 Lip, 2011, 12:56:23 »
Ja bym kupił SG kastom, a jeśli już bym miał parcie na ósemkę (przy czym - na chuj mi te cztery najcieńsze struny? :D) to kupiłbym RG2228 albo sprowadzał szektera helrajzera v8 :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #127 07 Lip, 2011, 12:58:10 »
Ty sie nie liczysz, bo bys kupił ósemkę, dwa lespoule i zastanawiałbyś się co zrobić z pozostałymi 9 kołami ;)

@Trzynasty, Mayo wprawdzie nie ma takiego prestiżu jak Gibol czy ESP, ale w przeciagu ostatnich 5-7 lat naprawdę mocno urośli więc są na dobrej drodze. A że drogo - prestiż buduje się rownież tą drogą. Osobiście też bym nie kupił Mayo, ale tylko dlatego że za 10000 miałbym naprawde świetnego customa od Rana z hebanem na topie. Ale z seryjniaków - na pewno wolałbym wydać 10000 na mayo niz kupować tańszego Ibaneza 2228
B ( o ) ( o ) B S

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #128 07 Lip, 2011, 13:04:12 »
No prawda jest taka że nie do końca odczuwam chęć wydawania 10+ koła na gitarę (chociaż obiekt moich marzeń kosztuje 8888 :D), tak bez zastanowienia mógłbym wypierdolić podobną sumę na wzmaka :D
Oczywiście zakładając że miałbym taką kasę :F
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline lewys777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #129 07 Lip, 2011, 13:09:06 »
Fakt wysokie ceny dają zaintersowanie produktem dla osób z większym portfelem, wówczas Mayo staje się bardziej atrakcyjny. Jak już duża kasa,  to mnie tam kręci Bernie Rico :)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #130 07 Lip, 2011, 13:21:57 »
@Trzynasty, Mayo wprawdzie nie ma takiego prestiżu jak Gibol czy ESP, ale w przeciagu ostatnich 5-7 lat naprawdę mocno urośli więc są na dobrej drodze. A że drogo - prestiż buduje się rownież tą drogą. Osobiście też bym nie kupił Mayo, ale tylko dlatego że za 10000 miałbym naprawde świetnego customa od Rana z hebanem na topie. Ale z seryjniaków - na pewno wolałbym wydać 10000 na mayo niz kupować tańszego Ibaneza 2228
Pod wszystkim muszę się podpisać, jak zobaczyłem 8ki RAN robione dla Andy, to klapa mi spadła do samej ziemi.
Ceny z tego co wiem, mają bardziej niż przyzwoite.
Jeśli nie pójdą tą samą drogą, co Mayo ( target i polityka marketingowa firmy), to mają sporą szansę być ulubioną marką przeciętnego muzykującego polaka.
Bardzo uczciwie wykonane instrumenty.
No i dzisiaj liczy się powtarzalność wyrobu, a gdzieś widziałem gryfów RAN nawalonych pod sam sufit.
Ni ma ściemy Panocki. Kawał dobrej roboty. Szacun dla RAN i -1 dla Mayo.
   
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #131 07 Lip, 2011, 13:36:44 »

No i dzisiaj liczy się powtarzalność wyrobu, a gdzieś widziałem gryfów RAN nawalonych pod sam sufit.
Ni ma ściemy Panocki. Kawał dobrej roboty. Szacun dla RAN i -1 dla Mayo.
   

Ale że o co Ci chodzi? Myślisz, że w majo strugają każdy gryf z osobna kozikiem?

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #132 07 Lip, 2011, 13:48:28 »
No właśnie nie, obie firmy pracują na obrabiarkach CNC, i jedna robi świetne gitary w przyzwoitej cenie, a druga wali ceny, jak Fender, albo Gibson, niczego im nie ujmując, aż taką legendą znów nie są, nie?
Dlatego RAN +1, a Mayo -1.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #133 07 Lip, 2011, 13:57:09 »
Ale to bardzo proste. Mayo może sobie pozwolić na takie ceny, bo stworzyli markę rozpoznawalną na całym świecie, a Ran musi walczyć o klienta. Ludzie i tak będą kupować 8strunowe Regiusy, choćby dla lansu znaczkiem na gryfie. Ceny gitar tych firm są adekwatne do ich pozycji rynkowej i tyle, nie ma co specjalnie się nad tym użalać - komuś nie pasuje Mayo, to kupi Ran'a i gra gitara.
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #134 07 Lip, 2011, 14:39:50 »
Ale do np. blekmaszyn za 4000 funtów od jakiegoś mitomana z UK to się ślinicie. Opamiętajta się.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #135 07 Lip, 2011, 14:40:43 »
Ale to bardzo proste. Mayo może sobie pozwolić na takie ceny, bo stworzyli markę rozpoznawalną na całym świecie, a Ran musi walczyć o klienta.

I lol'd
B ( o ) ( o ) B S

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #136 07 Lip, 2011, 14:41:06 »
Kto się ślini, ten się ślini. Mi by SG faded / LP BFG starczyło. Ale może ja jestem pierdolnięty w drugą stronę :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #137 07 Lip, 2011, 14:50:53 »
Cytuj
A nie jest przypadkiem na odwrot?
Skoro Mayones winduje tak ceny modeli produkowanych seryjnie to znaczy, że może sobie na to pozwolić, a Ran tego nie robi. Jakość ich gitar to zupełnie inna sprawa. Nie chcę faworyzować żadnej firmy jako iż nigdy nie miałem Ran'a w rękach, bo znowu, nie są tak popularne jak Mayo, na które można natknąć się w wielu sklepach muzycznych. Poza tym Mayo robi taki myk, że strasznie leci na endorsmencie nawet ich tańszych produktów, ale jak widać dla nich to bez znaczenia - ważne, że ktoś na tym gra.

EDIT:
Cytuj
bo stworzyli markę rozpoznawalną na całym świecie
Ok, może faktycznie trochę się zapędziłem, ale w każdym razie są bardzo znani.
« Ostatnia zmiana: 07 Lip, 2011, 14:57:17 wysłana przez Harbinger »
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #138 07 Lip, 2011, 16:33:59 »
wrobel podsumował wydaje mi się odpowiednio.

mayo za 10k to taki sam 'seryjny custom' jak blekmeszyny czy inne badziewia, cena porównywalna... jak wam stanie tak, że sobie wybijecie zęby przy gitarze firmy X czy Y  to sobie kupcie, kto broni? Np. w USA ceny mayo są znaczenie wyższe niż polskie, to samo się tyczy np. Vampirów. A to, że polaczki mają kompleks niższość na tyle zaszyty pod skórą, żeby gnoić własne produkty to i tutaj dobrze widać, pomimo, że to chyba najbardziej sensowne forum w sieci. Jak dobrze widać po ich dziale "artists" mają więcej ludzi ze świata niż z polski...

Osobiście będę przegrywał za niedługo GTM7 - 'zaledwie' setiusa i jakieś regiusy, ale po tym co widziałem u kolegi naszego forumowego z Setiusem '717' to jest to MIAZGA, z ULTRA wygodnym gryfem i świetnym wykonaniem. Używka za 3k. Nówka - 5300. Jest tego warta? Oczywiście, że jest.  Widząc wykonanie niektórych Gibów LP czy SG za 6000+ złotych zastanawiam się kto tu kogo robi w huja. Litości.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #139 07 Lip, 2011, 16:44:44 »
wrobel podsumował wydaje mi się odpowiednio.
A to, że polaczki mają kompleks niższość na tyle zaszyty pod skórą, żeby gnoić własne produkty to i tutaj dobrze widać, pomimo, że to chyba najbardziej sensowne forum w sieci. Jak dobrze widać po ich dziale "artists" mają więcej ludzi ze świata niż z polski...

Gwoli ścisłości to polaczki mają kompleks niższości żeby gnoić wszystko, w zależności od nastroju.
Nie tak dawno sprzedawałem Ibaneza RG Gold, którego nabyłem od Grudzińskiego z Riverside.
I kto wypowiedział się sensownie o gitarze??
Nikt. W sensie, że Przemek. Poza tym leciały określenia typu: paździerz, popelina, festyn, i chuj wie co jeszcze...
To tyle jeśli chodzi o mental polaków.

Cytuj
Osobiście będę przegrywał za niedługo GTM7 - 'zaledwie' setiusa i jakieś regiusy, ale po tym co widziałem u kolegi naszego forumowego z Setiusem '717' to jest to MIAZGA, z ULTRA wygodnym gryfem i świetnym wykonaniem. Używka za 3k. Nówka - 5300. Jest tego warta?

Pewnie, że używka jet warta 3.000 koła, a nówka może i nawet 5.300. Wiosło jest warte tyle, ile zechcesz za nie zapłacić, ale my zdaje się nie o tym.

Cytuj
Widząc wykonanie niektórych Gibów LP czy SG za 6000+ złotych zastanawiam się kto tu kogo robi w huja. Litości.

Widząc większość tego co trafia na polski rynek, to żal dupę ściska.
Jak jest seria, która ma wadę, to kto ją kupuje za 40% wartości? Polacy, ale ceny jebią normalnie jak za najprawdziwszego LP, tylko się dziwią, że im w takiej gitarze progi wylatają.


Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #140 07 Lip, 2011, 18:24:05 »
O, już myślałem, że dawno został obalony mit na temat tego, że do polski trafiają odrzuty z innych zachodnich krajów, ale jednak nie. Myliłem się.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #141 07 Lip, 2011, 18:25:48 »
Z mojej strony krótka piłka

10k to w tej chwili 3,5k $ a więc pułap cenowy 7 strunowek od Suhra, Toma Andersona, Briana Moora, Shermana

Za taką kasę (podkreślam tylko o kasę chodzi) Mayo niestety u mnie w takim towarzystwie będzie na samym końcu. Co nie zmienia faktu że mocno GASuje na Customowego Regiusa 7 i ostatnio nawet rozważałem pogonienie mojego AX7 żeby coś takiego zamowić...
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #142 07 Lip, 2011, 20:08:10 »
Gdybyś dostał wg Ciebie za mały rabat, to mogie popróbować ;) Rozmyślam nad Setius 7 custom, bo mam kuszącą ofertę...
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #143 07 Lip, 2011, 20:32:14 »
Tak właśnie myślałem żeby uderzać przez któregoś z chłopaków z forum który już brał w Mayo i nie traktują go jak randomowe zapytanie i żeby spławić.

Ale na razie walczę ze sobą :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #144 07 Lip, 2011, 20:40:01 »
Gdybyś dostał wg Ciebie za mały rabat, to mogie popróbować ;) Rozmyślam nad Setius 7 custom, bo mam kuszącą ofertę...

To i ja zapamiętam wuju, Setius 7 to mój GAS nr. 1, który kiedyś MUSZĘ spełnić!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #145 07 Lip, 2011, 21:37:35 »
Gdybyś dostał wg Ciebie za mały rabat, to mogie popróbować ;) Rozmyślam nad Setius 7 custom, bo mam kuszącą ofertę...

To i ja zapamiętam wuju, Setius 7 to mój GAS nr. 1, który kiedyś MUSZĘ spełnić!

No, to może już po wakacjach, bo zastanawiam się, czy swojego nie puścić w świat... ;>
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #146 07 Lip, 2011, 21:51:50 »
I w tym momencie Rachet postanowił olać wszelkie bieżące GASy związane z piecem, oraz przestać przepijać 1/3 swoich dochodów.

Z czystej ciekawości daj jakieś info na ten temat na pewu, co? :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #147 07 Lip, 2011, 21:53:25 »
Ha, może jeden post uszczęśliwi 3 do 4 osób! ;) Czas pokaże.

Czy ktoś mógłby sprecyzować specyfikację tego niebieskiego Regiusa?
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #148 08 Sie, 2011, 18:40:01 »
a pewnie 75% osób komentujących nie miało nawet w łapie mayonesów :D ale i tak każdy wie najlepiej

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Mayones Regius 8/8M
« Odpowiedź #149 08 Sie, 2011, 18:51:30 »
ja miałem, ale to były głównie Mayones Flame :D
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
70 Odpowiedzi
56209 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 09:36:41
wysłana przez nikt
90 Odpowiedzi
62440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2011, 20:58:27
wysłana przez blackdahlia
38 Odpowiedzi
22860 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2011, 12:56:21
wysłana przez Seth
2 Odpowiedzi
5475 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2011, 15:00:00
wysłana przez wuj Bat
54 Odpowiedzi
27172 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2015, 13:44:01
wysłana przez Badyl81