Autor Wątek: guitar pro 5- problem  (Przeczytany 7305 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
guitar pro 5- problem
« 03 Lis, 2010, 19:32:41 »
Jakiś czas temu kupiłem sobie z nudów KORGa nano kontrol i wszystko było fajnie, po tygodniu go sprzedałem i od wtedy nie działało mi poprawnie odtwarzanie plików w guitar pro (nie odtwarza midów). Korg już dawno odinstalowałem a MIDy nadal nie działają..

Zwykle w tym rozwijanym oknie była trzecia pozycja której teraz nie ma- syntezator SW. Co ściągnąć żeby znowu ta opcja się pojawiła? Próbuję coś z tym zrobić od rana i nic nie pomaga..

ps- nie wie ktoś jak w win 7 otworzyć pełny mikser głośności? Bo w xp tam była pozycja MIDI, czy sytezator SW i ona czasem się sama z siebie wyciszała, a teraz nie ma w ogóle takiego suwaka..
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2010, 19:34:26 wysłana przez terrormuzik »

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: guitar pro 5- problem
« Odpowiedź #1 03 Lis, 2010, 20:35:44 »
No wlasnie w ustawieniach dzwieku windowsa chyba powinienes poszukac odtwarzania MIDI, moze przez to nie chodzi. Mam XP, wiec Ci chyba nie pomoge...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: guitar pro 5- problem
« Odpowiedź #2 07 Lis, 2010, 03:17:13 »
yeah ;]

dawno się tak nie ucieszyłem słysząc dźwięk MIDI ;). Myślałem już że będę musiał z tak błahego powodu zreinstalować świeżo postawiony system. W akcie desperacji chciałem nawet skorzystać z pomocy technicznej mikrosoftu (po raz pierwszy i ostatni). Nie udało mi się przejść testu legalności oprogramowania pomimo że mam oryginalne oprogramowanie więc odpuściłem..

Jakby ktoś jeszcze miał podobny problem (okazuje się że to wina wadliwego softu korg) to te 2 linki mogą okazać się bardzo pomocne:

http://www.karma-lab.com/forum/showthread.php?t=16306
http://www.pgmusic.com/ubbthreads/showflat.php?Cat=0&Number=270502&Main=257098

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: guitar pro 5- problem
« Odpowiedź #3 07 Lis, 2010, 12:25:21 »
Ja też mam problem z GP.
Od kiedy mam karte ESI Juli@ to guitar pro w XP mi gra nierówno xD i pisze serio.
Nie wiem co z tym zrobić bo strasznie mnie to wkurwia i przez to prawie wszystkie kawałki rozkminiam ze słuchu.
Co mi sumie na dobre wyszło, ale i tak bym wolał żeby wszystko działało :)
Pozdr
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: guitar pro 5- problem
« Odpowiedź #4 07 Lis, 2010, 12:31:37 »
Szczerze mówiąc mi żadne Guitar Pro powyżej trójki nie grało równo... I to niezależnie od sprzętu.

Nie udało mi się przejść testu legalności oprogramowania pomimo że mam oryginalne oprogramowanie więc odpuściłem..

To jest cudowna sprawa, tymbardziej że piracką kopię Windows 7 można aktywować dwoma kliknięciami myszy.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: guitar pro 5- problem
« Odpowiedź #5 07 Lis, 2010, 12:56:34 »
Też Ci się tak jakby zacinało na chwilę a potem próbowało nadrobić stracony czas grając szybciej? ;D
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: guitar pro 5- problem
« Odpowiedź #6 07 Lis, 2010, 13:40:54 »
Też Ci się tak jakby zacinało na chwilę a potem próbowało nadrobić stracony czas grając szybciej? ;D
tak się dzieje kiedy Masz zbyt duże obciążenie procesora. Zwróć uwagę że jak puścisz sobie play w gtp, zminimalizujesz go i zaczniesz przeglądać neta to też zacznie się ciąć.

To jest cudowna sprawa, tymbardziej że piracką kopię Windows 7 można aktywować dwoma kliknięciami myszy.
Ale ja mam taką legalną legalną, ściągniętą z MSDNAA ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: guitar pro 5- problem
« Odpowiedź #7 07 Lis, 2010, 14:01:46 »
Też Ci się tak jakby zacinało na chwilę a potem próbowało nadrobić stracony czas grając szybciej? ;D
tak się dzieje kiedy Masz zbyt duże obciążenie procesora. Zwróć uwagę że jak puścisz sobie play w gtp, zminimalizujesz go i zaczniesz przeglądać neta to też zacznie się ciąć.
Potwierdzam. Z mojej strony polecam zastąpić Windows'owe MIDI ściągając Roland Virtual Sound Canvas. Dla mnie nie dość, że lepiej brzmi, to mamy wgląd w rzeczy typu bufor, latencja, polifonia i inne MIDI-related parametry. Gdyby ktoś miał problem ze znalezieniem tego (a to całkiem prawdopodobne), to proszę napisać do mnie PW, pomogę.

pozdrawiam

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: guitar pro 5- problem
« Odpowiedź #8 07 Lis, 2010, 14:55:57 »
A w win7 Rolandowe steroniki do MIDI nie są czasem preinstalowane?

Co do brzmienia- mam takie spostrzeżenia, że im lepiej brzmi tym gorzej się gra do tego. Stare guitar pro brzmią jak gówno ale wyraźnie słychać werbel, stopę i gra się do tego fajniej niż do najnowszego gtp6, które brzmi po prostu niewyraźnie przez to że ma miliard ulepszeń. Poza tym po co to ma brzmieć dobrze skoro używa się tego tylko do nauki albo do zapisywania pomysłów ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: guitar pro 5- problem
« Odpowiedź #9 07 Lis, 2010, 15:42:29 »
Samo mówienie o "brzmieniu MIDI" to już przesada. Mi Roland zwyczajnie ani się nie zacinał, ani nie zwalniał.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: guitar pro 5- problem
« Odpowiedź #10 07 Lis, 2010, 22:10:15 »
To midi od rolanda naprawiło mi gp :D
Dzięki Mondo :*

I Terror, to na pewno nie było związane z obciążeniem kompa, tak się po prostu działo, nawet jak było włączone tylko gp.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
7856 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2009, 20:13:25
wysłana przez Musza
10 Odpowiedzi
6214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2011, 19:44:20
wysłana przez mondomg
3 Odpowiedzi
5918 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2011, 11:59:02
wysłana przez bandit112
19 Odpowiedzi
7661 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lip, 2012, 17:42:55
wysłana przez sylkis
22 Odpowiedzi
6064 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2012, 13:35:54
wysłana przez bandit112