Autor Wątek: NOAD Czyli potwór wrócił do domu  (Przeczytany 27588 razy)

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Gratulacje zestawik jest w pytę zajebisty   :headbang:

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
No cóż, jedyne co mogę powiedzieć, to to że wszystkie wzmaki ze zdjęcia grają fpytkę. każdy po swojemu, ale serio fajnie. z Uberem będzie miazga ;)
No pain No gain !

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ładna bestia :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
A dlaczego tak się świeci to to? :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline maestro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
A ile taka przyjemność kosztuje? :D

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
A ile taka przyjemność kosztuje? :D
Co najmniej pół roku czekania :). Kasa to nie wszystko w tym wypadku.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
O ile dobrze pamiętam, to takie coś już nie kosztuje w ogóle. Senior konstruktorro nie praktykuje już budowania wzmacniaczy. przynajmniej komercyjnie.
Łe tej.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ja tam Didej, bym do Hughesa nalał wody i rybki wpuścił, wyglądałoby przekozacko:)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Skojarzenia są jak najbardziej słuszne. Co do tego ile się czeka - nie czeka się, bo dostanie takiego wzmacniacza jest praktycznie niemożliwe. Ja byłem na liście oczekujących przez jakieś 2-3 lata, aż trafił mi się egzemplarz po Skawie. O pieniądzach też nie ma sensu w tym przypadku mówić - miałem propozycję kupienia od ręki za kwotę dwukrotnie wyższą niż sam dałem - przy tak rzadkim sprzęcie cena jest jedna - taka jaką, ktoś jest gotów zapłacić.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Ja tam Didej, bym do Hughesa nalał wody i rybki wpuścił, wyglądałoby przekozacko:)
A do Ashdowna nawkładał patyków i zaprosił harcerzy ;)

A co z Prodigy? Niechaj mchem wyłoży? ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline substancemen

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
A dlaczego tak się świeci to to? :D

To jest też dobre wykończenie (model  który powstawał bezpośrednio przed Prodigy):
http://2.bp.blogspot.com/_QoDWVUvUSSM/TGptNKjFGeI/AAAAAAAAANg/P5f5kNhfFT8/s1600/FIL2302.JPG   
http://4.bp.blogspot.com/_QoDWVUvUSSM/TGptGUEy-iI/AAAAAAAAANY/k8M1CJ_N1Jg/s1600/FIL2301.JPG   - model kolegi  Hudego z Yattering,   i mój w drewnie: 
http://1.bp.blogspot.com/_QoDWVUvUSSM/TGprUXufX7I/AAAAAAAAANI/K-tTgFxDHCI/s1600/3.JPG 
a dwukanałówki wyglądały tak :
http://2.bp.blogspot.com/_QoDWVUvUSSM/TGp1RrD7R9I/AAAAAAAAANw/RVmLzzWIn7A/s1600/hs_7.jpeg 
http://3.bp.blogspot.com/_QoDWVUvUSSM/TGpt-iSM7KI/AAAAAAAAANo/2kVXALUgHnU/s1600/2.JPG
 .........kapiptalne to podświetlenie ...jak lejąca się lawa ;) 

Dodać warto że te logo jest robione ręcznie "z łapy" w blasze i drewnie frezarką palcową ;) nie tam laser lub ploter ;) . Zwrot "ręcznie robiony" wzmacniacz  ma tutaj groobe uzasadnienie - jak ktoś widział od środka te cuda to wie o czym mówię   
« Ostatnia zmiana: 24 Lis, 2010, 14:49:43 wysłana przez substancemen »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 756


Kapitalne!
Paczki z głów!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
dżewniany jest genialny.
Łe tej.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Srry ale te wzmaki wyglądają jak spod ręki pana Władka, słynnego stolarza ze Zadzimia.
wearehelp.bandcamp. com

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 756
Za to mają słynny źwięk!
Paczki z głów!

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
A oto moja bestia :
http://images47.fotosik.pl/298/c3cad8977ea083e5.jpg
http://images35.fotosik.pl/152/3b4eea23f6901e17.jpg
120W, dwa kanały, genialny, mega uniwersalny piec. Można ukręcić wszystko. Świetny clean, ale to tak przy okazji. Dalej jest już tylko lepiej  :headbang: :headbang:

Z tego co wiem, to rok 2004 :)
Ma dożywocie. Próbki są ale nie umiem grać i sie chwalić ;) więc jakby co to na priv ;P

PS. Didejek, bardzo proszę o jakiś bardziej bezpośredni kontakt do Toma, na priw oczywiście :) Bo coś się chłop chowa ;)

PS2. Hellstonowcy - wychodźcie z cienia  :D :D
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2010, 00:28:22 wysłana przez ghostek »
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
gdyby wyjebac ta blachę i zastąpic jakąs fajną skórą, standby i power zmienic na duze retro diody to wygladalby przezajebiscie :)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
powinien w kamieniu wykańczać... :)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline tosca

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
PS2. Hellstonowcy - wychodźcie z cienia  :D :D

- nie ma co popadać w kompleksy. Bronią się zarówno stare, jak i nowe wersje. Oprócz "ustnych" opinii, zdarzają się w necie i takie:

"Hellstone mam nadzieję kiedyś zawita do mnie na stałe i wiem jedno będzie to wzmacniacz dożywotni. Ilość brzmieć jakie da się z niego wycisnąć powala."

"Właśnie wróciłem ze studia i na ten przykład do dyspozycji miałem kilka wzmaków z najwyższej pólki: kilka godzin prostych testów i z Mesa Roadking, VHT Pittbull 100, ENGL Steve Morse, Hellstone Prodigy, Custom Audio OD100 oraz jakiegos Kranka i wybrano Hellstone Prodigy oraz do dubli Mesa Roadking a w kilku zagrywkach customa. Co ciekawe, spośród kilku osób słuchających tego testu odczucia były mniej więcej takie:

- grupowy orgazm na temat Custom Audio oraz Hellstona
- VHT światowy, ale jednak nie umywa się do powyższych
- ENGL grzmi genialnie... ale chyba trochę za bardzo
- Mesa legenda - zbiorowy ROTFL z kpinami w odniesieniu do brzmienia tego wzmaka względem custom i Hellstone"

"Aczkolwiek nakładając Hellstona czy Custom na track mesy zrobił się kosmos jeszcze piękniej podkreślający walory tych dwóch pierwszych (co nie miało miejsca w żadnej innej konfiguracji a było ich sporo). Wszystko na tej samej paczce Engl 4 x 12 XXL PRO

Reasumując czym więcej wzmaków tym lepiej. Trochę żałuje że nie było Diezla VH4 oraz Bognera Uberschall'a ale mamy trucki to reampingu więc jest pewna szansa że jeszcze coś w naszej konfiguracji się zmieni."

"A meritum nawiązujać do tematu tego wątku jest takie:

wzmak: Custom Audio OD100
gitara: Suhr Custom Modern

Custom jednak tylko dlatego że Hellstona Prodigy mieć nie można. Jednak zdanie nie jest ostateczne jako że cały czas mam w życiorysie niezbadane przestrzenie brzmieniowe w postaci wzmakówi Bognera ;)"

Mam nadzieję, że autorzy wybaczą posłużenie się ich cytatami.
Tak więc - nie jest źle. Cóż, każda zabawka znajdzie swojego dzieciaka (lub odwrotnie). Jeden lubi teściową, drugi córkę.  Prawdą natomiast jest też to, że te piece "się nie psują". Co najmniej 10-14 letnia obserwacja niektórych egzemplarzy pokazuje ich bezawaryjną pracę, i to na tym samym (!) komplecie lamp. Oględziny "starych" sztuk dobitnie pokazują brak potrzeby jakichkolwiek regulacji, bądź wymiany lamp. Eksploatowane bywają niekiedy w wyjątkowo podłych warunkach i ...dają radę. Jest na prawdę cool. Nie ma wstydu :-)
 Klasyczny przykład przejścia ilości w jakość (I hope) ;-) Gdyby chcieć zacytować opinie paru znaczących gitarzystów - też było by fajnie. Kilka przykładów kapel, wykonawców, etc. Ale po co. Sprzęt broni się sam. Nie trzeba wokół tego jakoś szczególnie biegać. :-)

Offline Marcins

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Didejek będą w końcu jakieś próbki;>?

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Nie, bo nie mam jak tego teraz nagrywać. Ampy stoją w sali, komp z interfejsem jest w domu i raczej nie da się go przenosić zbyt łatwo a do tego dochodzi permanentny brak czasu na takie sprawy. Liczę na to, że będzie można go posłuchać jak się z Radkiem M i resztą ferajny ogarniemy z materiałem i weźmiemy za jakieś pro nagrywanie. Ale żeby was powkurzać to dodam, że w związku z tym, że Radek gra na Uberschallu, a ja na Prodigy+Triampie to... fajny sound uzyskaliśmy delikatnie mówiąc. :)

Offline Marcins

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
pozostaje mi uzbroić się w cierpliwość;p

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
30234 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2011, 23:17:11
wysłana przez Budzan
Potwór dnia

Zaczęty przez mondomg « 1 2 ... 86 87 » Muzyka

2160 Odpowiedzi
520775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2023, 23:19:38
wysłana przez theremin
4 Odpowiedzi
3246 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2009, 13:26:49
wysłana przez Qrczak
12 Odpowiedzi
6428 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2009, 12:27:54
wysłana przez Martens_emenems
45 Odpowiedzi
23822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat