Autor Wątek: NGD - ESP Horizon NT2  (Przeczytany 16716 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NGD - ESP Horizon NT2
« Odpowiedź #25 15 Paź, 2010, 10:00:44 »
Cytuj
Który to rocznik?

A nie wiem :D Nie mogę znaleźć żadnego enkodera numerów seryjnych ESP.
Ale napisałem już maila do poprzedniego właściciela :]

Fajnie że Wam się podoba, bo mi też :D
mniut i piah

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NGD - ESP Horizon NT2
« Odpowiedź #26 15 Paź, 2010, 13:55:06 »
Najs bejbi, ładne wykończenie. Gratuluję :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: NGD - ESP Horizon NT2
« Odpowiedź #27 15 Paź, 2010, 14:39:09 »
Ekstra jest, gratulacje!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NGD - ESP Horizon NT2
« Odpowiedź #28 15 Paź, 2010, 14:54:39 »
Nie znacie się, nie umiecie używać wajchy. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: NGD - ESP Horizon NT2
« Odpowiedź #29 16 Paź, 2010, 10:12:10 »
Nie znacie się, nie umiecie używać wajchy. ;)

To nie jest kwestia tego czy ktoś z nas umie obsługiwać tremolo tylko tego czy tak naprawdę jest to komuś do szczęścia potrzebne.  Dla mnie np mostki nisko profilowe jak fr czy tremolo jednostronne są mniej wygodne. No ale co kto lubi ;)

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: NGD - ESP Horizon NT2
« Odpowiedź #30 16 Paź, 2010, 15:19:21 »
Cytuj
Który to rocznik?
A nie wiem :D Nie mogę znaleźć żadnego enkodera numerów seryjnych ESP.
Ale napisałem już maila do poprzedniego właściciela :]

enkoderów brak, kiedyś próbowałem znaleźć. rocznik udało się określić bo znalazłem w necie podobną gite z bardzo podobnym sn. Jedyny sposób to ponoć zrobić zdjęcia body, płytki, główki i wysłać do esp (o ile nikt nie modyfikował gity). no chyba że poprzedni właściciel już to zrobił :D.

tak czy srak jeszcze raz gratuluje.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NGD - ESP Horizon NT2
« Odpowiedź #31 17 Paź, 2010, 05:08:08 »
Jeszcze raz dziękuję :)
Poprzedni właściciel określił rocznik na 2007, ale napisze do ESP :)
A teraz opijam genialny zakup ;)

łedit:

Popełniłem taką oto pieśń bałwochwalczą na moje wesołe forum to i z Wami się podzielę :)
No i kilka dodatkowych fotek.

Bohaterką dzisiejszego testu będzie mój najświeższy nabytek prosto z Japonii – ESP Horizon NTII.


Klasycznie rozpocznę od specyfikacji wiosełka:

- NTB
- skala: 25.5"
- korpus: Jesion
- gryf/podstrunnica: klon/heban
- progi: 24XJ
- binding: Biały perłowy
- hardware: Chromowy(kolor-tytan)
- klucze: Gotoh
- mostek: Gotoh Tune-o-matic w/ String-Thru-Body
- przetworniki: Seymour Duncan Custom 5 i Jazz
- elektronika: 1x volume, 1x tone (push pull), 3-pozycyjny przełącznik.
- kolor: trans black



Wykonanie

W ostatniej recenzji pisałem, że wykonanie LTD VB400 jest jak najbardziej w porządku.
I teraz za bardzo nie wiem co napisać, gdyż tutaj jest po prostu idealne.
Każdy element gitary, każdy frez, wykończenie progów, binding... Wszystko jest zrobione z ekstremalną dokładnością. Nie ma zadziorów, odprysków, źle nabitych progów, krzywych inlayów i tak mógłbym pisać bez końca. Chciałbym, ale nie mam do czego się przyczepić.
Osprzęt który został użyty do budowy gitary jest równie godny. Blokowane klucze i mostek Gotoha zapewniają 100 procentowo stabilny strój. Pickupy Seymoura to klasyka (choć oryginalnie montowany jest set SH-4 & SH1). Rozstrajająca się 3 struna? Nie ma takiej opcji. Regulacja prętem napinającym również odbywa się bezproblemowo.
Gitara zaopatrzona jest w przełącznik trójpozycyjny, potencjometr głośności i barwy, który pozwala również na rozłączanie cewek, o czym dalej. Każdy z tych elementów działa doskonale i nie generuje żadnych szumów i trzasków.
(Wilków na razie nie odnalazłem, ale kto wie, w końcu jestem daleko w lesie).
Byłbym zapomniał, heban na podstrunnicy jest mocno czarny, co zdecydowanie dobrze o nim świadczy.




Pierwsze wrażenia

Jako że moja wielka łapa przyzwyczajona jest do mniejszego radiusa, na początku było dziwnie, jakoś cienko i płasko. Ale po kilku dniach gdy ręka przywykła zaczął się ogień.
Nie jest to totalna ibanezowa wyścigówka, ale ten gryf również został stworzony do szybkich akcji. Gra się bardzo łatwo i przyjemnie, ręka śmiga tam i z powrotem, a dostęp do najwyższych pozycji to czysta poezja. Problemy z opadającym gryfem nie istnieją. Wyprofilowany z tyłu korpus umożliwia również dogodną grę na siedząco.
Regulacja gitara przychodzi właściwie sama z siebie. Grubsze struny, delikatnie podniesiony most, nastąpiło większe naprężenie i delikatne prostowanie (1/3 obrotu) doprowadziła gryf do stanu poprzedniego. Do tego szybka regulacja menzury i wsio. Wszystko odbyło się szybko łatwo i przyjemnie. Choć... W sumie był problem. Ja jako totalny brutal i amator drugi raz w życiu spotkałem się z blokowanymi kluczami. (W poprzednim zestawie 2 z 6 rozwaliłem...). Chwilę zajęło mi skumanie co jak i gdzie, no ale udało się. Mam nadzieję, że kolejna zamiana strun pójdzie szybciej.
No i wygląd, wspaniały odpustowy binding którego nie powstydziłaby się Doda i transparentnie czarny korpus zmieniający kolory w zależności od otoczenia i kąta padania światła. Widok niecodzienny.



Brzmienie

I od razu zacznę od rozwiewania mitów. Krąży obiegowa opinia, że NTB to mega hiper ultra długie wybrzmiewanie. Do końca tak nie jest. Sustain gitary jest na poziomie średnim (według mnie) co zapewne wynika z użytych gatunków drewna. Co może nam dać jesion plus klon? Oczywiście jasno i szkliście. I rzeczywiście tak jest. Brzmienie jest bardzo jasne, zarówno pickup przy moście jak i przy gryfie gra bardzo ostro. Jednak hebanowa podstrunnica dodaje coś od siebie, objawia się to delikatnym ociepleniem pasma.
W skrócie szybki strzał z lekką nutka dekadencji ;).
Po założeniu grubszych strun, gitarze doszło sporo basu, dla mnie mocno na plus.
Ale tak właściwie po co ten jesion i klon? A po to, że mamy jeszcze możliwość rozłączenia cewek. I tutaj zaczyna się zabawa dla przeciwników szatanizmu i niskiego strojenia. Świetne szkliste brzmienie, które sprawdzi się zarówno w funky, blues’ie czy innych lżejszych gatunkach muzycznych. Co by nie być gołosłownym, wrzucę kilka nutek ;)
Osobiście gustuję w lekko ciemniejszych brzmienia, choć jak najbardziej pasuje mi tak zwany „twang”. Najprawdopodobniej trafią w nią kiedyś inne pickupy, może Bare Knuckle Nailbomb?



Podsumowanie

Doskonałe wykończenie, świetny osprzęt i możliwości brzmieniowe czynią z tego wiosła prawdziwego killera. Zarówno na scenie i w studiu spełni on wszystkie oczekiwania amatora jak i profesjonalnego muzyka. Jeżeli traficie jeszcze kiedyś na taką okazję, nie zastanawiajcie się dłużej niż 15 minut ;)

Ocena gitary chyba wiadoma ;)

A oto krótka próbka.
Najpierw kawałek numeru pt. Cisza.
Później crunch po kolei, most, most singiel, gryf, gryf singiel.
Później czysty w takiej samej kolejności.
Haj gejn nagrany na moim presecie, reszta na losowych z GearBoxa :]
Żadnej obróbki.

http://w588.wrzuta.pl/audio/6BSCCpqDUqB/esp_horizon_nt_ii_-_gitara-online.pl




Łedit Zwaj:

Po wstawieniu Livewire Mustaine'a (Podzięki dla metala ;)) gitara jest jeszcze bardziej przekozacka :D
« Ostatnia zmiana: 06 Lis, 2010, 12:36:10 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah


Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NGD - ESP Horizon NT2
« Odpowiedź #33 10 Lis, 2010, 15:04:43 »
Dziękuję ;) W sumie to mi tyko biały podchodzi. Ale oczojebne kolory najlepiej widać na scenie :D
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
10167 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2011, 10:13:44
wysłana przez b3ny666
16 Odpowiedzi
5155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2012, 22:20:47
wysłana przez Jakub_Z.
63 Odpowiedzi
16615 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2012, 12:21:57
wysłana przez Musza
41 Odpowiedzi
11826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2013, 08:27:32
wysłana przez Zomballo
11 Odpowiedzi
4626 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2014, 18:01:00
wysłana przez Testorrob