Autor Wątek: Problem z Allegro  (Przeczytany 9451 razy)

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Problem z Allegro
« 08 Mar, 2008, 23:06:52 »
Witam, Panowie potrzebuje waszej porady. Udało mi się sprzedać wzmacniacz na allegro, wzmacniacz był w 100% sprawny i teraz okazuje się, nowemu właścicielowi nie działa reverb (sprężynowy) w piecu. Na str. "o mnie" na allegro zaznaczyłem, że jak coś się stanie to nie ponoszę odpowiedzialności za firmę kurierska. Paczka była oklejona "uwaga szkło" i poszła kurierem a nie poczta. Jestem prawie pewien, że z reverbu wyrwał się jakiś kabelek podczas transportu i reverb teraz nie działa, koleś chce ode mnie 200pln za naprawę reverbu lub całkowity zwrot pieniędzy. No i mam problem co z tym zrobić, koleś mnie straszy negatywem i oddaniem sprawy w ręce allegro:/ Co mi radzicie zrobić? Tłumaczyć typowi, że nie odpowiadam za uszkodzenia podczas transportu czy poczekać aż allegro tym się zajmie?

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #1 08 Mar, 2008, 23:40:57 »
ha.. allegro tak fajnie dziala ze jesli gosc wystawi ci negatywa to mozesz go "zareklamowac" i zglosic allegro ze jest bezpodstawny (oczywiscie to trwa max 2tygodnie i dajesz im kopie maili i co tam masz jako dowod) i kasuja ci negatywa a gosciowi daja upomnienie lub blokuja konto...
nie moze wymagac od ciebie nic,zrobiles co trzeba... moze SAM ZEPSUŁ!!!!! czesto mam tak z klientami totez sprawdzam wszysko 100razy i przed wyslaniem czesto sobie robie fote tego co wysylam bo mi potem delikwent nie chce oplacic paczki bezpiecznej  i mowi ze ma rysy,nie dziala mu czy woogle kwiatki takie ze "paczki nie otrzymalem" ...ta tyle ze masz potwierdznie nadania ,dzwonisz na poczte,delikwent podpisal i sciemnia i potem strasszy ze chce zwrot kasy (maja towar a mowiac ze go nie ma) i woogle oszust... mendy!!!
najbardziej wkurza mnie w allegro jak delikwent daje rzecz od 1zl a w aukcji napisze sobie "nie sprzedam jak mi sie odechce" a ma towar wyjatkowy i nie dal minimalki... kupujesz potem cos ciezko wylicytowane a on mowi ... nie sprzedam!!! kuzwa... pare razy tak mialem i niestety w tym momencie allegro zawsze bylo po stronie sprzedajacego..
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #2 09 Mar, 2008, 09:47:21 »
pare razy tak mialem i niestety w tym momencie allegro zawsze bylo po stronie sprzedajacego

To tak zrobił ten koleś co jakiegoś jeepa sprzedał za grosze :D Poszedł do sądu i stracił autko za marne pieniądze...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #3 09 Mar, 2008, 10:28:57 »
spraw z samochodami bylo pare... ale niewiem czy tu nie chodzi o to (tak allegro sie tlumaczy a moze poprostu chcieli mnie splawic zebym nie dochodzil spraw w sadach) ze jesli gosc sobie napisze w aukcji nawet "k**wa jak buc mi sie nie bedzie podobal i bede mial ciote to nie sprzedam nawet jak bedize kasa jaka chce,hu*e" -widac to bedzie dzialac!
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #4 09 Mar, 2008, 20:31:07 »
"przemiły" kupujący właśnie wstawił mi mojego pierwszego negatywa:| dr.evil w jaki spsób moge ubiegać się o jego "reklamację"? Miałeś już w ogóle takie sytuacje, że odwoływałeś się od komentarza na allegro?

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #5 09 Mar, 2008, 21:27:46 »
sorry...ostatnio takie cos robilem pare lat temui a allegro sie zmienia wiec znalazlem to:

3. Czy Allegro może usunąć komentarz?

Na Allegro obowiązuje generalna zasada braku ingerencji w wystawiane komentarze. Za treść opinii odpowiedzialny jest wystawiający.

Allegro nie decyduje o zasadności komentarzy. Aby jednak uniknąć nadużyć, możemy rozważyć usunięcie lub edycję treści komentarza (dotyczy to także odpowiedzi na komentarze) w określonych sytuacjach:
Użytkownik wystawił komentarz zawierający elementy opisane w punkcie 2 (nasze działanie: edycja treści lub usunięcie komentarza).
Użytkownik omyłkowo wystawił komentarz niewłaściwej osobie i/lub do niewłaściwej transakcji (nasze działanie: usunięcie komentarza, jeśli identyczny został już wystawiony odpowiedniemu Użytkownikowi, a treść jednoznacznie wskazuje na pomyłkę).
Użytkownik omyłkowo zaznaczył niewłaściwy typ, np. "Negatywny" zamiast "Pozytywny" (nasze działanie: korekta typu komentarza, jeśli jego treść jednoznacznie wskazuje na pomyłkę).
Osoba, która wystawiła komentarz, kupowała przedmiot jedynie w celu zamieszczenia opinii, z intencją zaszkodzenia Użytkownikowi Allegro (nasze działanie: usunięcie wszystkich wystawionych w ramach takiej akcji komentarzy i wyciągnięcie konsekwencji wobec wystawiającego).

Jeśli otrzymałeś komentarz w sytuacji, która znajduje się na powyższej liście, i chcesz, by Allegro rozważyło jego usunięcie, napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego (czas potrzebny na rozpatrzenie wniosku: zwykle 5 do 10 dni roboczych).

Decyzję co do zasadności interwencji w danym przypadku podejmuje każdorazowo Allegro (po otrzymaniu zgłoszenia od Użytkownika). Dokonujemy też usunięcia lub edycji na podstawie wyroku sądu, dotyczącego danego komentarza.


i ponizej link

http://allegro.pl/contact/contact.php?topic=303

znajdz odpowiednia rubryke i napisz o calej sprawie,w ciagu paru dni napisze do ciebie pracownik allegro ktory poprosi o wiecej szczegolow (np skany wysylki czy cos)
reszte dogadasz z nim
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #6 09 Mar, 2008, 21:37:11 »
Dzięki za informacje, tylko z tego co napisałeś to to żadna z wymienionych przez allegro sytuacji nie miała miejsca:/ no ale i tak spróbuje do nich napisać, obawiam się tylko, że na nic się to nie da.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #7 09 Mar, 2008, 21:49:59 »
Zasady na allegro  ->Mam prosbe o zmiane komentarza
Jestem sprzedajacym ->Problem z kupujacym
Zasady na allegro ->mam pytanie o zasady dot komentarzy

potem dajesz w tresci wszykich to samo -opis sprawy i czekasz
RADZE SPROBOWAC,gosc robi sobie z ciebie wala,a allegro jest ciete na takie sprawy,napisz do nich,poczekaj i napisz jak ci poszlo!
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #8 09 Mar, 2008, 22:29:34 »
Tak zrobię! ogromne dzięki dr.evil! napisze jak się sprawa rozwinie. Pozdrawiam

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #9 11 Kwi, 2008, 11:38:55 »
no i jak sie rozwinela?

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #10 08 Maj, 2008, 22:16:20 »
Wiecie w jakim czasie sprzedajacy ma obowiazek wyslac przedmiot, na jakims forum znalazlem ze do 14 dni wedle regulaminu allegro, ale w samym regulaminie nie znalazlem zadnej wzmianki, czekam juz 2tygodnie

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #11 08 Maj, 2008, 22:21:00 »
kontaktowales sie ze sprzedawca?

ja mam taka sytuacje teraz, ze zginela jedna z pak, ktora wyslalem do kupujaceka :( generalnie huinia i wlasnie sie woze z poczta polska... termin zlozenia reklamacji po 2 tygodniach od wyslania, + kolejne 2 tyg na rozpatrzenie zazalenia... zal mi siebie (bo kolo sie wkurwia) i jego, bo nic nie moge zrobic dopoki nie znajdzie sie paka...

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #12 08 Maj, 2008, 22:29:37 »
Kontaktowalem to jest wysylalem maile, wszystkie bez odpowiedzi

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #13 08 Maj, 2008, 22:38:39 »
to Cie wyhuial, zglaszaj sprawe na allegro... mozesz uwidocznic jego dane, moze ma telefon...

...co do mojej paki, to wlasnie sprawdzilem maila i doszla... kurwa mac, po 3 tygodniach priorytetem z torunia do gdanska.. :/

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #14 08 Maj, 2008, 22:46:19 »
No paczki priorytetowe to jest w ogóle ciekawostka.
5ty dzień czekam na priorytecik-mała paczuszka z setem pickupów. A w zeszłym tygodniu w 5 dni doszła do mnie zwykła przesyłka w wielkiej pace. Wkurwiające to jest bo płaci sie więcej za to żeby doszła szybciej a tak naprawdę gówno to daje...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #15 08 Maj, 2008, 22:53:06 »
maja na to wyjebane... przyklad, wysylalem tamtego dnia 3 paki, w rozne rejony, na slask doszegl jeden efekt na drugi dzien, do wloslawka (30min samochodem od torunia) po 3 dniach, a do gdanska juz mowilem... wszystko priorytetem

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #16 08 Maj, 2008, 22:59:36 »
Poczta cos nie działa tak jak powinna. dobrze że mi przynajmniej kurierzy nie nawalają.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #17 09 Maj, 2008, 00:43:59 »
Mnie się tylko raz zdarzyło nie dostać paczki priorytetowej następnego dnia roboczego... Szła 4 dni :/ Koniec offa chłopaki :P Palacz - zadzwoń, jak dupek nie odbiera to pisz do allegro...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #18 09 Maj, 2008, 13:45:00 »
Po 30 dniach, mozna rozpoczac ta procedura oddania kasy przez allegro, tylko ze trzeba na policje sie zglosic :/

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #19 17 Lip, 2008, 20:16:03 »
Po 30 dniach, mozna rozpoczac ta procedura oddania kasy przez allegro, tylko ze trzeba na policje sie zglosic :/


po 25 dniach... wtedy mozesz wyslac przypomnienie o platnosci, potem po 5 dniach wypelniasz formularz zwrotu prowizji i wtedy czekasz :) gdzie jest napisane, ze na gliny?? nie widze tego

Wlasnie scieram sie z nieuczciwym kupujacym :/ bede wystawial swoj pierwszy minusik

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #20 30 Paź, 2014, 16:52:53 »
HERDKOROWY  NEKROBUMP :D

Miałem pisać we "wkurwach" ale co ciekawe znalazłem podobny temat, nic to że sprzed ponad 6 lat :D Sprawa jest taka:

1. sprzedałem koła przez allegro, na licytacji. I teraz:
2. gość wylicytował jakąś-tam cenę, okej, ale nie kontaktował się ze mną w trakcie aukcji. Teraz, po upływie trzech dni od jej skończenia, na mojego maila o treści typu "paczka przygotowana, przesyłam zdjęcia, jak dostanę kasę to wysyłam w 24h" odpisał... "nie wysyłam przedpłat osobom o tak małej ilości komentarzy mogę zapłacić po odebraniu towaru albo za pobraniem". A wyraźnie napisałem że NIE wysyłam za pobraniem. Więc:
3. jak się nie dogadamy, to co wtedy? Negatyw na allegro jako taki mnie jebie, bo odpowiem pięknym za nadobne, ale czy deklaracja sprzedaży (wygranie licytacji) nie wiąże mi jakoś rąk? W sensie czy mogę o odwołać sprzedaż przez allegro, bez ryzyka że kupujący (niedoszły) potem się dojebie że "no przecież kupił".

I teraz dwie kolejne sprawy:
4. czy kupujący może się rozmyślić, jeśli już wyślę mu paczkę za pobraniem, i jej nie odebrać? Bo z tego co wyszukałem w "wujku goglu" to w zasadzie może, i chuja mu zrobią. A to nie jest list za dyszkie, ale 4 koła do auta, co to i ważą, i swoje kosztują (cena kupna ponad 700zł, wysyłka ca. 50zł w 2 paczkach) i co jak ich nie odbierze?
5. a jak odbierze i będzie strzelał z dupy że "cośtammusięniepodob a" to co dalej? Np. zapłaci kurierowi za otworzenie paczki, stwierdzi że "niepasi" i kurier też wtedy zostaje z moim towarem.

Macie na to jakieś konkretne rady? Bo czytam, czytam i w sumie niewiele więcej się dowiedziałem niż przed lekturą "internetów".

Kurwa a trzeba było jebać "óczcifość" i skończyć aukcję przed czasem, jak sąsiad chciał za żywą gotówkę opony brać...
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #21 30 Paź, 2014, 17:05:54 »
4. Może nie odebrać i wtedy ona wraca do Ciebie ;)

5. Otworzyć paczkę w obecności kuriera może dopiero po zapłaceniu za nią.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #22 30 Paź, 2014, 17:28:08 »
Jeżeli nie miałeś w aukcji zaznaczone wysyłka za pobraniem oraz dodałeś to w opisie - sraj na gościa. Formularz o zwrot prowizji, unieważnienie aukcji, jeśli się nie zgodzi - negatyw i tyle ;)
To typ nie akceptuje umowy, którą mu przedstawiłeś więc jesteś czysty jak łza.
mniut i piah

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #23 30 Paź, 2014, 18:15:12 »
Aha, czyli płaci za całość, otwiera i jak mu się nie spodoba, to co?

Pytania może noobskie, ale nigdy nie miałem z tym problemów. Kurde, wysyłałem i odbierałem rzeczy przez fora (nie tylko to ;) ), tablicę, nawet ogłoszenia lokalne, z totalnie anonimowymi ludźmi. Nawet często telefonów do nich nie miałem. I NIGDY nie było z tym problemów. A teraz taka kiszka.

Jak przesyłka jest zniszczona to spisuje protokół z kurierem albo i nie
Jak jest cała i mu się nie podoba to jest mu smutno :(

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #24 30 Paź, 2014, 19:22:51 »
W wysyłce nie zaznaczyłem za pobraniem, ale faktycznie w tej jednej aukcji (była kopiowana z olxa) nie dopisałem wyraźnie że nie wysyłam za pobraniem. Zresztą link:

 http://allegro.pl/show_item.php?item=4696076581

Mam nadzieję że odpali z telefonu piszę.

Na razie zanim się wypnę to zaproponowałem żeby wysłał te 6 dych na przesyłkę a potem resztę zapłacił kurierowi. Żebym w razie czego nie był w dupę na transporcie. Zobaczę co na to powie.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.