Autor Wątek: Budowa setup w racku - problem  (Przeczytany 20000 razy)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
To chyba zależy od wzmacniacza. W normalnych headach jest tak, że każdy kanał przedwzmacniacza ma osobną regulację głośności i wzmocnienia/nasycenia przesteru, innymi słowy volume i gain. Oprócz tego każdy normalny wzmacniacz ma gałę Master Volume, która odpowiada za głośność końcówki mocy. Zazwyczaj w końcówce mocy również ulokowana jest regulacja Presence i np. Resonance, chociaż nie zawsze i na przykład nie dla wszystkich kanałów (np. Mesa DR dla kanału Red ma presence w preampie, a dla Orange już w końcówce).

Topologia heada jest taka->

Preamp (z korekcją za lub przed przesterem) -> pętla efektów ->końcówka mocy (master, presence i ew. resonance). 

Czyli możesz używać return jako wejścia na końcówkę (z zupełnym pominięciem preampu) i/lub send jako wyjścia bezpośrednio z preampu.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No właśnie głośność sterujesz albo master volume, albo pokrętełkiem return przy pętli (ja tak mam). Lub jeżeli nie ma regulacji końca mocy w ogóle (marshall dsl, ampeg vl 1002 i.t.p.) to preampem który wpinasz w koniec mocy sterujesz głośność lub np. g majorem czy też innym FX jeżeli ma potek głośności.
Generalnie jakbyś chciał używać dwóch pre, jeden ze wzmaka drugi rackowy to in wzmaka i send pętli to wejście i wyjście preampu. No a koniec mocy to już wiesz.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
U mnie sprawdzałem i po wpięciu w return działa wszystko prócz gainów - w związku z tym każdy kanał ma lo-mid-hi, volume + podbicie. Do tego w końcówce jest Presence i Depth - jednym słowem nie narzekam :)

Tak czy inaczej na razie poluję na jakiegoś małego Engla coś ala 2x20 / 2x35, żeby popchnąć już Heada bo zdaje się, że mam już racka 4U.

Wysłałem zapytanie do EM o ich looperek z modem na 8 switchy i zobaczę co z tego dalej wyjdzie :)

Pytanie z innej beczki - potrzebuję schematu do kolumny 412 z opcją mono/stereo - może być coś z marszczali albo czegokolwiek innego - może być 'stały', może być na przycisk on-on - dont care 'bout that. mam 16Ohm głośniki więc chciałbym zrobić 2x8Ohm Stereo i 4Ohm Mono. Any one can help me?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
:tak:  :-*

Do zakładek - dodaj :) Thx

propo :

http://www.glab.com.pl/lms-1

:P
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz, 2010, 19:05:18 wysłana przez Vertigo »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No dobra, to się podepnę.
Jadymu w trasę. I wymyśliłem, co by ograniczyć liczbę skrzynek, źeby graty moje i basowego do jednego racka załadować.
Zestaw byłby taki:
BTR2000
BBE 411
Galien Krueger 1000RB
BBE422
CREST CPX900
czyli 7U. Jak jest szansa na niechaciany brum? Didejek?

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Na pierwszy rzut oka ,mała. Jak jest rozwiązana reszta toru? Pod Live czy coś w tym stylu w tego CRESTa?

Dałbym humfrees dla spokoju i tyle. Chyba będę coś ciągnął na zaraz z thomanna, więc mogę je wziąć dla Ciebie....

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Pierwszy tor

BTR2000
BBE 411
Galien Krueger 1000RB

Drugi
XT Live (poza rackiem ofkors)
BBE422
CREST CPX900

Czyli 5 paczek bym musiał wziąć? Po ile wychodzi, 8 zeta za paczkę mówiłeś? To dawaj. Na PW mi też wyślij koszt transportu. Może przy okazji wreszcie tego Fractala Twojego z bliska pomacam... :)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
1,98 eur za paczkę jest. Poczekaj chwilę, rzuciłem ogłoszenie, może ktoś się do tego dołoży, żeby kosztów przesyłki nie było. Ja biorę tylko kabel 7-pin midi, bo w całej Polsce nie ma :D

Co do tego zestawu co piszesz - moim zdaniem jest bezbrumowy nawet bez tych śrubek, ale wzmacniacze dla zasady bym od siebie separował poza uziemieniem. Zastanów się, czy nie chcesz czegoś jeszcze z tumana przy okazji...

Offline leszekblues

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Jakby cos mam na sprzedaz kabel 9m 7-pinowy midi ze złotymi końcówkami solidny mięki , chwile uzywany w domu
Jakby coś to pisz
leszekblues@gmail.com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
9545 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2011, 18:08:20
wysłana przez Vertigo
30 Odpowiedzi
36655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2012, 10:56:11
wysłana przez Dun
[NGD] My setup

Zaczęty przez Marency Efekty

15 Odpowiedzi
10687 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2011, 14:11:42
wysłana przez Marency
26 Odpowiedzi
6833 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2019, 12:39:59
wysłana przez Aremenius
6 Odpowiedzi
1624 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak