Autor Wątek: jaki głośnik dogada się z EVM12L?  (Przeczytany 5634 razy)

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
jaki głośnik dogada się z EVM12L?
« 20 Sie, 2010, 18:41:20 »
Hej,

potrzebuję dobrać głośnik do drugiej paczki 1x12, teraz mam jedną pakę 1x12 na EV EVM12L, ale do drugiej nie wsadzę tego samego głośnika (koszta...) więc chcę dać tańszy, tylko nie wiem za bardzo który głośnik się dogada dobrze z evm.... tak żeby paki nie grały zbyt różnie i sound z obu paczek się nie gryzł. Doradźcie proszę, może emi governor?

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Wiesz, ogólnie to EVM12L dają właśnie twardy dźwięk , z pazurem i są niesamowicie dynamiczne dlatego obawiam się cały  czas, że inny głośnik po prostu nie będzie w stanie się przebić. Dzięki za cynk, zaraz poczytam specyfikacje blackshadow i porównam.

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
ale po co ma sie przebić, poszukaj głośnika który by go mógł dopełnić a nie koniecznie przebić :P

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
No dziwne trochę pytanie mleko :-)

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
ja uwazam, ze mleko ma racje jakis kibelek, ktory doda to czego brakuje evm? o ile czegos brakuje :)
.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
No przecież nie w tym rzecz. Po pierwsze nie brakuje niczego EVM, a po drugie nie chodzi o używanie dwóch paczek cały czas, ale tylko w określonych warunkach i kolumny będą od siebie oddalone, żeby zrobić lepszą przestrzeń i słyszalność, np. jedna bardziej jako odsłuch, druga bardziej na publikę. Jednocześnie obie paki muszą ze sobą współgrać, żeby nie mieszało się to wszystko w jakiś kosmiczny sposób, a jak głośnik nie będzie potrafił przebić się przez ryk EVM to przy złożeniu obu paczek koło siebie używanie drugiej nie ma sensu, bo evm ją zagłuszy.

Zomballo

  • Gość
Seba no to ja mam odpowiedź:
...(werble)...
...(jeszcze raz werble)...
Pieprzyć koszta, drugi EVM12L :D

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Najprostsze rozwiązania są najlepsze :-)

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
nie zrozum mnie źle ale wytłumacze ci o co mi chodzi na moim własnym przykładzie...
mamy w zespole 2 giarzystów, ja mam ustawione brzmienie w klimacie mesy z mocno wyciętym środkiem, brzmi z dupą i z kopem, 2 gitarzysta ma natomiast coś na styl  hi gain crunch tak to moge nazwać, dziwne brzmienie gdy gra sam, ale razem jak gramy to robi takie zajebiste dżżżż, czasem gramy razem to samo a on sie wogóle nie przebija, ma ustawioną dużo ciszej gitarę, ale gdy nie ma go na próbie to czuć że czegoś brakuje w tym brzmieniu, nie ma jajec jakby.

pozatym raz mówisz że paczki będą tylko osobno, a później mówisz o postawieniu ich zaraz koło siebie.


gdybym to ja miał taki dylemat zrobił bym następująco: zobaczył właśnie z jakim innym głośnikiem jest montowany EVM12L, po czym zaczął bym szukać swojego brzmienia metodą prób i błędów, rozpoczął bym od V30.

koniec.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
No tak, bo raz kolumny ustawiam osobno, a raz koło siebie (na sobie), przecież to jest zależne od sceny, klubu itp.

V30 znikną przy evm, nawet bardziej niż przy governorach.

Szukanie brzmienia? nie, nie, pisałem, że potrzebuje coś, co będzie wspólnie grać dobrze, a nie, że szukam nowego brzmienia. Mniejsza o to, ważne, aby głośnik był w stanie dogadać się z EVM.
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz, 2010, 14:46:22 wysłana przez sebasw »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Mleko, ziom, chyba nie wiesz o co tu chodzi.

Mam wrażenie że nie wiesz co to jest EVM12L, że na nim nie grałeś nigdyprzenigdy w życiu, mało tego, podejrzewam, że nawet nie słyszałeś go na żywca. Poza tym wydaje mi się że nawet nie grałeś na dwóch różnych głośnikach jednocześnie, więc - jeśli dobrze rozumiem - nie masz pojęcia o czym piszesz, a już na pewno nie kumasz pytania Seby.

W temacie nie jestem w stanie nic powiedzieć, przykro mi.
Łe tej.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
No nic, postaram się pożyczyć od kogoś pakę z jakimś eminence, ew. dla spokoju sumienia wezmę na jakiś koncercik od kumpla kolumnę z v30 i zobaczymy, jak to akustyk oceni. Dam znać.

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Mleko, ziom, chyba nie wiesz o co tu chodzi.

Mam wrażenie że nie wiesz co to jest EVM12L, że na nim nie grałeś nigdyprzenigdy w życiu, mało tego, podejrzewam, że nawet nie słyszałeś go na żywca. Poza tym wydaje mi się że nawet nie grałeś na dwóch różnych głośnikach jednocześnie, więc - jeśli dobrze rozumiem - nie masz pojęcia o czym piszesz, a już na pewno nie kumasz pytania Seby.

W temacie nie jestem w stanie nic powiedzieć, przykro mi.

-10 for u :P
mylnie mnie oceniasz chyba wiem dlaczego, kojarzysz mnie ze złym nr na gg, jak kupowałem od Ciebie kettnera to w rzeczywistości pisał do Cie mój uczeń :P bo ja nie miałem czasu i  to był kettner dla niego :P

co do głośnika i grania na 2 różnych to fuckt nie posiadam tego głośnika ale grałem na nim w paczce labogi w parze z v30 i było zajebiście, tylko koleś który miał tą pake nie był brzmieniowym onanistą w tej kwestii i nie rozważał tego czy jak i kiedy to by brzmiało lepiej, z tąd ja wam tak trUje :D

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Nie możliwe, że paczka, która miała w sobie jednocześnie V30 i EVM grała równo. V30 ginie nawet przy governorze, który prawie daje radę "przebijalnością" z EVM.

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
laboga miala taki wynalazek w paczce gabartowo 4x12 a dokaldniej 3x12 gdzie evm bylo na dole a na gorze dwie v30.
.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
No tak, ale V30 były dwa i jeszcze na górze. Swoją drogą ciekawe rozwiązanie, jakoś nigdy tych 3x12 paczek nie widziałem na żywca, zastanawiam się jak to gra.

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
jest też 2x12 sprawdziłem na stronie labogi, i to właśnie o ta paka...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
3918 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2011, 15:07:04
wysłana przez youshy
21 Odpowiedzi
8183 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 18:56:08
wysłana przez freakguitar
0 Odpowiedzi
1525 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2012, 23:25:04
wysłana przez BetoNova
0 Odpowiedzi
1120 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2013, 20:33:53
wysłana przez Nero93
0 Odpowiedzi
1791 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2013, 10:43:12
wysłana przez Darek B.