Autor Wątek: Obnizony stroj + grubosc strun + przester.  (Przeczytany 21319 razy)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Nie meczcie mnie, bo moja wiedza o zwyklych gitarach jest mala, a o barytonach, grubych strunach i siodemkach to juz zupelnie pustka.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Dlatego trzeba uważać co się pisze :) Ja w szóstce z krótką menzurą mam 11-70 zakki a w siódemce set kustomowy 13-85. Obie strojone ton w dół od standardu :) I to już bym nazwał grubymi strunami :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Dobra, a czy mozecie mi zatem powiedziec jaki bedzie najlepszy set do dropped C, tak aby mogl bez wiekszych problemow podciagac struny? Na tych 10-52 gra mi sie bardzo dobrze, ale tak mysle, ze troszke grubszy set da mi troche lepszego dzwieku, w sensie , ze chyba wiecej sustainu.

Mam nastepny problem. Mozecie mi wyjasnic co tak dokladnie robi graficzny EQ? Z moich obserwacji ilustracji wynika, ze mozna podbic lub zmniejszyc wszystkei 3 pasma. Ale co dalej? Zmienia sie jakos sound przestera czy co? W jakiej kolejnosci nalezy wpiac EQ oraz czy warto wydac kase na ten duzy EQ MXR np. sygnatura K.Kinga z 10 suwakami podbijajacymi o +/- 12 db + suwak gainu czy wystarczy ten bossa z mniejsza iloscia suwakow, ale podbijajacymi o +/- 15 db ?

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Mianem graficznego EQ nie określa się EQ na gałkach, tylko na suwaczkach. Graficzny od tego, ze ustawienie suwaczków symbolizuje charakterystykę przenoszenia tego urządzonka.
Suwaczkami możesz zmniejszać bądź zwiększać wzmocnienie dla danego pasma. Liczba decybeli informuje o tym ile możesz dodać/odjąć "głośności" danemu pasmu.
10 pasmowy EQ daje Ci możliwość dokładniejszego "dokręcania" brzmienia niż 7 pasmowy. Ten z większą mocą daje możliwość mocniejszego zgłośnienia/ściszenia pasma.
Urządzenie raczej dla osób, które wiedzą z czym to sie je...


Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
o STARY!!
0,56 to ja do standardu używam...
jesli mowisz, ze lubisz twarde struny, to chyba sie pomyliłes w grubościach...

Hehe... zalezy tez co rozumeimy poprzez grube/twarde :]...
Dla mnie "twarde" sa wtedy jak przy jebnieciu nie lataja jak ugotowany makaron i sa na tyle sztywne ze mozna spokojnie obnizyc akcje i nie brzecza :]...
I'm back!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
FlyingV nie chcie byc chujem, ale jak masz inne opytania, to zakladaj nowy temat... to nie sto pytan do...

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
SIR, YES SIR !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
13083 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2008, 10:02:35
wysłana przez lokibalboa
82 Odpowiedzi
47223 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2012, 00:47:17
wysłana przez Dale Cooper
17 Odpowiedzi
10867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2014, 21:50:28
wysłana przez Dajman21
6 Odpowiedzi
9330 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2014, 11:04:23
wysłana przez admaxo
5 Odpowiedzi
4509 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2019, 07:27:57
wysłana przez nikt