Autor Wątek: Obnizony stroj + grubosc strun + przester.  (Przeczytany 21359 razy)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Obnizony stroj + grubosc strun + przester.
« 25 Lut, 2008, 15:53:29 »
Czesc all!

Od jakeigos czasu zainteresowalem sie nizszymi strojami. Na poczatku stroilem sie do dropped c, ale postanowilem sprobowac pograc w jeszcze nizszych tonacjach. Niestety czegos nie rozumiem w tych oznaczeniach dzwiekow. Uzywam komputerowego AP tunera i strojac sie ton nizej od dropped c uzyskuje jakies dziwne dropped B z krzyzykiem czy tam mol , nie znam sie na tym. Wydawalo mi sie , ze powinienem sie nastroic do dropped A, a tu jakos inaczej jest.

Chcialbym was zapytac jak nisko mozna nastroic standardowa gitare. Nie wiem jaka mam skale, bo moja gitara jest lutnicza i to z drugiej reki. Moze da sie to jakos linijka zmierzyc? :)

Nastepna sprawa to dobor strun. Gram na secie 10-52, aleto sa zbyt cienkie sznurki. Jaki set powinienem uzyc do stroju dropped B mol ( ? ), ewentualnie dropped A o ile to mozliwe na zwyklej gitarze. Nie podobal mi sie dzwiek na zwyklym dropped B bez krzyzykow i innych znaczkow, a ten B cos juz o wiele bardziej trafia w moj gust. Chcialbym, aby te struny nie byly bardzo mocno naciagniete. Lubie miec troszke luzu.

Kwestia brzmienia, luzujac te dosc cienkie struny zauwazylem , ze dzwiek traci na sile. Domyslam sie , ze to jest spowodowane tym, ze struny maja za slaby naciag, poniewaz przy dropped c brzmi calkiem w porzadku. Czy to tak dziala?

Na koniec sprawa fajnego przesteru nadajacego sie do obnizonej tonacji. Cena do 470 zl. Chcialbym, aby to byl dosc ciezki, masywny i ciemny przster, bo nie lubie takeigo metalicznego , ostrego soundu jak ma np. Boss DS-2. Myslalem na EHX Metal Muffem, Zakk WYlde overdrive lub Digitech The weapon Dan Donegan signature.

Z gory thx za wszystkei odpowiedzi :)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Uff strasznie duzo tekstu ;)
Po pierwsze: Czesc ! :)
Co do strun. To przy menzurze 25,5 IMHO do A# /Adrop 70 jest dosc luzu. Mniej moim zdaniem to juz za luzno. Sprobuj moze set ZW, 11-70 choc imho w wiolinach ten set jest bardzo biedny :/  jakby zaczynal sie od 13 bylby idealny :)
A moze zamiast bawic sie linijka zobaczysz w specyfikacji producenta ? Co to za tajemnicze wioslo masz?

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Tekstu duzo, bo tyle problemow mam :)

Wioslo , coz , wyciete w ksztalcie gibsona flying v, deska mahon, gryf klon, podstrunica palisander, nic specjalnego. Mostek TOM siedzi raczej na swoim miejscu. Skala chyba jest gibsonowska, bo poprzedni uzytkownik byl zakochany w gibsonie V.

Struny Zakka rzeczywiscie maja jedna wade... wioliny sa  za cienkie.

Nastroilem sie teraz do dropped A, zaraz sobie potestuje to powiem czy ta tonacji mi odpowiada i wtedy bede sie zastanawial nad doborem strun. Aktualnie z tych obnizonych to dropped c najbardziej mi sie podoba.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Kurde do skali Gibsonowej to by sie 75 prosilo.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Struny Zakka rzeczywiscie maja jedna wade... wioliny sa  za cienkie.

Sami jesteście ;) Bo Zakk ma często tak, że Stroi dajmy na to ton albo półtora w dół a basowe jedzie po B i A :D Ja na 70tce w drop C nie mogłem nic zagrać :D Brzmiało jak kupa i gasło bardzo szybko...

ZW Overdrive to typowa dopałka (zajebista, ale tylko dopałka ;))
Metal Muff jest zajebisty, mocny, mroczny :D Tylko trochę... Eee... U mnie zajeżdżał fuzzem :P Ale ogólnie spoko ;) (uderz na allegro do MarudyJB [MarudaJB] - ma te efekty duuużooo taniej niż w polandii...)
The weapon gdzieś czytałem, że szit ale nie było specjalnie rozbudowanej recki...

Z Metal Mastera (DigiTech, nie koda ;)) można też mięcho niezłe wyciągnąć :)
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
ja mialem weapona i daruj sobi ten efekt
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Tylko , ze to MM niemam przekonania. Ogladalem wiele probek na youtube, acz kolwiek wiem, ze to kiepskie zrodlo. Raz fajnie gralo, raz nie... raz bylo tak jak chcialem, raz zbyt metalicznie i ostro. Ten top boost mnie denerwuje. Wolalbym ten efekt bez niego. Widzicie, na tym czym obecnie gram w domu niema takiego fajnego dolu przy palm mutingu no i bez tego tez czegos mi brakuje. Dobra, zagadam do tego Marudy, zobacze po ile sobie zyczy za ten efekt. Moze zaryzykuje i wezme prawie w ciemno, thx :)

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Możesz wziąć tańszą wersję micro czy nano... Są dwie... Nano bym sobie odpuścił - za mało kontroli... A sam miałem full wypaśną i dawała radę... Dodatkowe EQ było błogosławieństwem :D A top boost używałem dość rzadko ale jednak... Niech se będzie :D Co komu przeszkadza :)
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
A powiedz Nitram, mieszales w jakis szczegolny sposob eq z efektu oraz z pieca, czy ciales do zera w piecu, a bawiles sie tylko tym w efekcie?

Co do tych tonacji, to jednak najbardziej podoba mi sie Dropped C. Jak nabede 7 strunowke to wtedy sie bede bawil z mocno obnizonymi strojami. Staram sie przerzucic na grubsza kostke, bo aktualnie uzywam 0.88, ale zauwazylem, ze przy uderzaniu z grubszej kochy jest jakby wiecej dynamiki, lub brzmienie ma troche wiekszego kopa. Nie wiem jak to nazwac. Widze, ze przedemna jeszcze wiele nauki gitarowej i sporo fajnych rzeczy do odkrycia :) Poczekajcie teraz, az bede miec kase na lampiaka... wtedy bede mial pytan a pytan. Dzieki za odpowiedzi :)

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Mieszałem bo inaczej mi się nie podobało :D Mój piec całkiem zły nie jest jak go takimi zabawkami się traktuje :) Z tego co pamiętam to w piecu bas na pół, midy mniej niż pół, wysokich jeszcze mniej bo ten efekt ma w chuj góry :D I na efekcie bas mnie niż pół, mid na godzinie 9tej albo 10tej wysokich znowu bardzo maluczko... Na prawdę z tym ostrożnie trzeba, bardzo czuły ma ten eq... Ale można tym osiągnąć wszystko - mi się udało to coś w stylu Zakka (mega jebnięcie z wszechpotężnym dołem ale nie muliło... xD) i coś takiego jak np. album St. Anger Mety... Ogólnie miażdżył!!!
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
No, no... nie zaprzecze, interesujace :) Probuje chociaz troszeczke zblizyc sie do takeigo soundu jak album st.anger... bo go kocham :) Poczekam co ten/ta Maruda odpowie na cene MM'a. Domyslam sie , ze to jest uzywka z USA, wiec pewnie bede musial kupic jakas przejsciowke czy cos tam 110/220v :/

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
hmm.. ja na standardowej 7(nie barytonie) siedzialem zwykle na 10-60,jednakze ostatnio zmienilem na 15-90 i pojawil sie problem...
miamowicie BARDZO ciezko jest naciagnac strony by chcialy grac powyzej G.. i dobrze napiete byly na F jednakze grubosc mnie zabila bo kostkowanie szybkie jest jak na basie..
zmienilem na 13-72 i w sumie stroje do G# i pasi mi teraz... na Ernie ballach
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Poczekam co ten/ta Maruda odpowie na cene MM'a. Domyslam sie , ze to jest uzywka z USA, wiec pewnie bede musial kupic jakas przejsciowke czy cos tam 110/220v :/

Niee... Nówka z USA... A zasilacz w polsce kupujesz i już :) Efekty nie mają wbudowanych transformatorów więc wystarczy taki tatarek 9V i już... Cena to np. http://www.musiciansfriend.com/product/ElectroHarmonix-Metal-Muff-with-Top-Boost?sku=153339

+ co tam sobie doliczy Maruda za przesyłkę, opłaty itd... Ale to już indywidualnie...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Doliczyl ... 340 zl z przesylka chce :) Zawsze troche taniej niz w Polsce.

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
hehe... Ja uzywam setu DR 0.13-0.56 i stroje obecnie do standard 0 tzn. "pełne" C.
We wczesniejszej kapeli jechałem o pół tonu niżej i z dropem czyli drop A...
Jak chcesz przy drop A luz, ale nie makaron to mysle ze 0.12-0.54 heavy powinny styknac...
Ja osobscie lubie twarde struny wiec uzywam, jakich uzywam...

A gitara najnizej mialem zestrojona do... eee... drop G...
I'm back!

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
o STARY!!
0,56 to ja do standardu używam...
jesli mowisz, ze lubisz twarde struny, to chyba sie pomyliłes w grubościach...

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Doliczyl ... 340 zl z przesylka chce :) Zawsze troche taniej niz w Polsce.

No to nie masz na co czekać :)
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Mam Nitramie. Czekam na pieniadze za kaczke, dopiero wtedy zamowie MM.

Chlopaki, strasznie grube te struny kladziecie. Mi sie dobrze gra na 10-52 ernie balla przy dropped C i nigdy jeszcze nie gralem na grubszych.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No to co Ty wiesz o grubych strunach ;) 10-52 to dobre do standard E jest :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
no ja w 6ce zakladalem zawsze 10-52, do standardu, ewentualnie w drop D. Do 7ki tez mam 10-52 +64 w drop A i nadal luzno troche. Wszystko jak widac jest kwestia preferencji

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
No wlasnie zdaje sobie sprawe z tego , ze nic nie wiem o grubych strunach :), lecz jak uzbieram hajs na cutomowa barytonowa siodemke to bede mial okazje sie przekonac co to znaczy gruba struna.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
No wlasnie zdaje sobie sprawe z tego , ze nic nie wiem o grubych strunach :), lecz jak uzbieram hajs na cutomowa barytonowa siodemke to bede mial okazje sie przekonac co to znaczy gruba struna.

Mozesz wyjasnic co masz na mysli?

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No chyba ze w 'normalnym' wiosle nie mozna uzywac grubych strun ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mi sie wydawalo, ze dluzsza menzura = mocniejszy naciag = mozliwosc stosowania cienszych strun przy takich samych strojach jak na gitarze o krotszej menzurze :/
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2008, 01:10:23 wysłana przez Sinner »

Offline bishu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Pomysl mimo wszystko o secie 12-60 DR'a. No i w barytonie nie potrzeba grubych strun. Struna 68-a strojona do Fis na 28" barytonie daje spokojnie rade.
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2008, 02:01:25 wysłana przez bishu »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
13109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2008, 10:02:35
wysłana przez lokibalboa
82 Odpowiedzi
47241 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2012, 00:47:17
wysłana przez Dale Cooper
17 Odpowiedzi
10868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2014, 21:50:28
wysłana przez Dajman21
6 Odpowiedzi
9339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2014, 11:04:23
wysłana przez admaxo
5 Odpowiedzi
4512 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2019, 07:27:57
wysłana przez nikt