Autor Wątek: Line 6 POD HD500  (Przeczytany 361057 razy)

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #500 13 Lis, 2011, 17:29:10 »
Ja od grudnia zeszłego roku używam poda hd 500 i dopiero jak napisaliście że jest jakaś przerwa to ją zauważyłem :facepalm: ale u mnie nie trwa ona na pewno 0.7 sekundy. Przegrałem na nim mnóstwo prób, używałem go na milion sposobów i dopiero wczoraj zauważyłem jakąś przerwę (cholera mało spostrzegawczy jestem :D). Moim zdaniem niema co panikować od dawna wiadomo że seria hd nie ma najsprawniejszego procka ale w zamian naprawdę fajnie to gra i nie zniechęcał bym się jakąś przerwą której podczas grania koncertu nikt nie usłyszy ;).

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #501 13 Lis, 2011, 18:24:04 »
Tak jak mówisz. Poza tym tak jak pisaliście, w opcji preset = utwór można zrobić takie cuda niewidy że zmiana presetów wydaje się po prostu bezsensowna.
mniut i piah

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #502 13 Lis, 2011, 19:02:07 »
POD, PODEM, przerwa minimalna. la tragédie & en cas de catastrophe nastało gdy podłączyłem efekt kolegi, żeby sobie dla picu pograć. Fakt faktem - budżetówka. Fakt faktem - o brzmieniu mówić nie będe. ALE KUrwa


JAK EFEKT MOZE MIEC TAAAAAAAAAAAKĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄA LUKE CZASOWĄ W PRZELACZANIU PRESETOW TO JA JUZ NIE WIEM. poniżej słitt focia przy uzyciu lustra danej maszyny:




ogarnijcie majestat tego!

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #503 13 Lis, 2011, 19:22:09 »
Nie ma co płakać nad przerwami, lepiej się skupić na graniu albo pójść na piwko :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #504 13 Lis, 2011, 21:40:04 »
Nawet Fractal ma przerwę pomiędzy presetami, także bez stresu. Na koncercie nikt tego nie wyłapie.

No proszę fractala bym o to nie posądzał :) ale jak tak to mi już lepiej.

hmm, u mnie nie zauważyłem taki przerw. Wręcz przeciwnie - jest błyskawica.

wg. Axe Wiki :

Cytuj
What is the patch change time for the Axe-Fx?

Preset switching time is around 20-25 ms with delay spillover off. With delay spillover on, it's around 25-30 ms.

Ile jest w Podzie bądź Elevenie? Bo nie znalazłem   :-\


Hm, w którymś wywiadzie konstruktor Axe się wyrażał i z jego wypowiedzi wnioskowałem, że to wyczuwalna przerwa (sam ogrywałem tylko raz, już nie pamiętam ile to trwało). W 11R nie wiem, nie mam teraz gitary, ale i tak nie zawracam tym sobie głowy. Przełączam preset, cały czas grając i na brak płynności nie narzekam.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #505 13 Lis, 2011, 22:04:00 »
mondo , ja też sobie tym nie zawracam. Jak piszą chłopaki o 0.7 sek , no to moooże coś tam faktycznie jest późno ale live na sztuce to praktycznie nie ma znaczenia. Im szybciej tym lepiej, jasna sprawa. Ciekawi mnie tylko jeszcze jak to wygląda w 11R.Swoja drogą , te 20 parę milisekund - to ta błyskawica :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lampart

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #506 13 Lis, 2011, 23:33:17 »
Nawet nie przypuszczałem, że wywołam taką dyskusję swoim pytaniem. Ale to też było poruszone na forum line6 http://line6.com/support/thread/66750. Zadaję te pytania bo rozważam zmianę swojego zestawu i nie wiem do końca w którą stronę pójść. Szczerze to nie wyobrażam sobie grać bez głowy i paczki,  ale mam już dosyć stepowania po efektach i dźwigania ciężkiego zestawu. Myślałem że dzięki hd odchudzę trochę swoje graty. :)

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #507 14 Lis, 2011, 06:52:46 »
Przy normalnym graniu nie odczułem tej przerwy, wysłyszałem ją dopiero po nagraniu próbki. Ale uważam, że jest ona tak minimalna, że w zasadzie nie ma znaczenia.  Na pewno nie może to być wada, dla której rezygnuje się z HD500.
99 Polek na 100 nie słyszy przerwy, więc nie ma się czym przejmować.
Bardziej mnie martwi to, że w sumie nie mogę ustawić delaya w taki sposób, żeby mi nie podbijał głośności całego preseta.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #508 14 Lis, 2011, 15:03:25 »
To uspakające, co piszecie :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #509 18 Lis, 2011, 15:26:49 »

Wyszedł nowy software 1.40 do HD500: http://www.vettaville.nl/page.php?id=145#1226

Cytuj
What’s New?
Variable Input Impedance - This feature affects tone and feel because the guitar’s pickups are being “loaded” as they would be by an effect pedal or a tube amplifier. There are eight selectable options which can change the analog circuitry affecting the impedance of the Guitar Input. The options include seven discrete resistor values: 22k, 32k, 70k, 90k, 230k, 1M, 3.5M. There is also an Auto setting. When set to Auto the input impedance can automatically change depending on which amp or effect model is first in the signal chain of the current preset. Impedance settings are saved as part of each preset's input selection.
Preset or Global Input Selection – When set to Preset, recalling a preset automatically selects which of the device’s audio inputs are used as the “source” – sort of like a built-in, programmable patchbay. The saved input impedance value will also be recalled with each preset. When set to Global, the input selection and impedance value saved with each preset will be ignored as presets are recalled; allowing presets with a variety of saved input settings to be heard from a single source without having to manually reprogram each preset’s input settings one at a time.
Hard Gate – An advanced gate capable of extremely quick response. With controls for hold time, decay rate, and separate open/close thresholds, Hard Gate is ideal for any genre including Metal. It can even be abused to create erratic “sputter” and “splat” effects.
Enhanced MIDI Control – Offers control of POD HD500 and POD HD Pro from external standard MIDI controllers. A variety of functions including Footswitch 1-8, Tap Tempo, Tuner, Looper Controls, and Expression Pedals can all be accessed via MIDI. For more details please refer to the latest version of the Advanced User Guide.
New Presets – This firmware includes lots of new presets. Many of the pre-existing Set Lists have gotten new presets and reordered based on customer feedback. The “BASS/ACO/VOC” Set List includes presets which provide a starting point for bass, acoustic guitar, and vocal processing. The Set List titled “L6LINK <-> DT” provides a starting point for users connecting a POD HD500 to a DT Series amplifier. Note in this Set List presets 7A-D may not produce audio without a Variax connected and/or monitoring the FX Send output – these particular presets were created to illustrate just one of the approaches to getting amplified electric and direct (FOH) acoustic instruments from a single guitar and preset.


Bug Fixes
Global Tempo Sync – Setting Tempo Sync (Setup Page 6) to Global does not function properly - FIXED
Tuner Mute – When Tuner is set to mute sound is still audible from FX loop send and digital outputs - FIXED
Tap Tempo MIDI – Rapidly sending MIDI assigned to Tap FS may drop messages - FIXED
Delay Model Signal Boost – Many delay models provide undesirable volume boost when enabled - FIXED
FX Loop – In a mono configuration the FX loop does not sum left/right signal properly – FIXED
Frequency Shifter – Frequency Shifter model skips 1Hz setting - FIXED
Multi-Head Delay – Presets do not recall correct delay time when Time is set to note value - FIXED
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #510 18 Lis, 2011, 20:45:15 »
No, nareszcie problem z delayem został rozwiązany. Nie było chyba opcji, żeby po jego włączeniu nie podbijał głośności całego presetu, co było dosyć wkurwiające.
Jako, że urodziłem się dawno temu w ubiegłym wieku (co odbija się na znajomości angielskiego), to nie do końca czaję tych innych zmian. Po updacie softu nie widzę tych nowych presetów. Tak samo nie rozumiem p cp chodzi z tym punktem: "Variable Input Impedance"

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #511 19 Lis, 2011, 13:38:50 »

Może wybrałeś przy aktualizacji zachowanie starych presetów, stąd nic tam nowego nie masz.

Hard Gate, wiadomo nowa uberbramka szumów.

Global Input Selection, do tej pory ustawienia, które wejścia są aktywne (GUITAR, AUX, VARIAX) były tylko i wyłącznie ustawieniami presetu, co dla niektórych na pewno było co najmniej wkurwiające. Teraz możesz ustawić to globalnie i już.

Variable Impedance, pod zmienia impedancję na wejściu w zależności od tego co masz pierwsze ustawione w łańcuchu, czyli jeszcze więcej realizmu(tm). Możesz też sam sobie to przestawiać i obadać co Ci się podoba.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 732
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #512 19 Lis, 2011, 14:44:03 »

Variable Impedance, pod zmienia impedancję na wejściu w zależności od tego co masz pierwsze ustawione w łańcuchu, czyli jeszcze więcej realizmu(tm). Możesz też sam sobie to przestawiać i obadać co Ci się podoba.

Fuck me, szukałem i szukałem i nie znalazłem. Możesz podpowiedzieć gdzie to jest? A jeśli chodzi o nową bramkę to po pierwszych oględzinach stwierdzam że jest dobra i na pewno lepsza od "zwykłej". Ma więcej parametrów edycji, można ją lepiej dostosować do swoich upodobań.
power to a being never dies

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #513 19 Lis, 2011, 19:46:39 »
Przytrzymaj VIEW.
Na trzeciej "podstronie"pokrętłem 3 ustawiasz właśnie to coś, czwartym ustawiasz, czy ma to być na dany preset, czy global.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #514 19 Lis, 2011, 20:04:15 »
Szkoda, że dalej nie ma oddzielnych wyjść z symulacją paczki i bez.
mniut i piah

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 732
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #515 19 Lis, 2011, 21:08:02 »
Przytrzymaj VIEW.
Na trzeciej "podstronie"pokrętłem 3 ustawiasz właśnie to coś, czwartym ustawiasz, czy ma to być na dany preset, czy global.

Fenk JU!

Szkoda, że dalej nie ma oddzielnych wyjść z symulacją paczki i bez.

Wolałbym 2 sloty ta własne symulacje paczek. To byłby ogromny atut dla PODa.
power to a being never dies

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #516 19 Lis, 2011, 21:24:13 »
Szkoda, że dalej nie ma oddzielnych wyjść z symulacją paczki i bez.

Wiocha totalna, zwłaszcza, że HD400 to potrafi. Widać muszą jakoś napędzić sprzedaż wzmacniaczy DT25/50.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #517 20 Lis, 2011, 14:10:59 »
Panowie, opierdoliłem na tym urządzeniu już parę ładnych sztuk - spisuje się generalnie znakomicie. Co do tej przerwy, to jak ktoś się postara to zawsze coś znajdzie. Coś mi tak świta że to właśnie w droższym elevenie też jest przerwa, a ludzie też żyją i grają, także Panowie - skupcie się lepiej na graniu a nie na szukaniu problemów ;)
No pain No gain !

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #518 24 Lis, 2011, 06:51:03 »
Grałem. Z dobrym wiosłem brzmi naprawdę przecudownie.
Kwestia tego czy ktoś umie użyć korekcji itp. ale to tyczy się tak samo POD'a jak i wzmacniaczy, efektów itp. bo jak ktoś chce podpiąć gitarę i od razu mieć cud sound to owszem możliwe, ale rzadko się zdarza z czymkolwiek.
Nie polegać na próbkach. To tyle ode mnie.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #519 26 Lis, 2011, 16:53:43 »
Wyszedł nowy POD HD500 Edit, w której uwzględnili nowa bramkę.
Jednak dalej nie widzę możliwości ustawienia spod kompa tego całego Variable Impedance.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #520 28 Lis, 2011, 18:35:46 »
Znaczy się nowy soft wyszedł, tak?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #521 29 Lis, 2011, 06:41:03 »
Tak. Nowa wersja programu do edycji brzmień.

Offline lampart

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #522 28 Gru, 2011, 15:55:45 »
Sprzedałem poda hd i wróciłem do xt. Teraz żałuję, naprawdę jest różnica w brzmieniu :( Nie mogę ulubionego soundu Plexi ukręcić na tym ustrojstwie, nie mówiąc juz o efektach, k..... TS brzmiał tam naprawdę przekonująco.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #523 13 Sty, 2012, 09:56:29 »
Yo.

2 metalowe presety z POD HD 300 by me.



Co do brzmienia to mam i HD 300 i X3 PRO i muszę powiedzieć że miałem straszny GAS na tego X3 PRO a teraz trochę żałuję bo jednak HD ma lepsze brzmienie i HD 500 byłby lepszym rozwiązaniem.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #524 13 Sty, 2012, 10:29:36 »
Fajny test, fajne urządzenie. Props!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
6492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2010, 10:34:33
wysłana przez spooky_head
18 Odpowiedzi
16896 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2011, 11:41:55
wysłana przez Donnie
1 Odpowiedzi
4716 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2012, 16:13:45
wysłana przez vysnafca75
1 Odpowiedzi
2082 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2012, 22:53:25
wysłana przez rufin
5 Odpowiedzi
3196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2014, 11:49:25
wysłana przez Lechu_